Zvuková izolace stropu v bytě pomocí moderních materiálů

Situace s nedostatkem zvukové izolace v bytech je známa všem nájemcům vícepodlažních budov.Někdo má hravé malé děti, které žijí nad někým jiným, někdo se „raduje“ z hlasité hudby od svých sousedů a někdo je unavený neustálými skandály a fungující televizí celé dny.Můžete se chránit před problémy, protože v bytě je zvuková izolace stropu.Technologie práce není nejobtížnější, hlavní věcí je vybrat si ty správné materiály, buďte trpěliví a uklidněte svůj byt.A jak a čím, řekneme to ve všech detailech.

Obsah
Možnosti zvukové izolace pro strop v bytě pomocí bezrámové technologie

Co je technologie rámů - to je pochopitelné: na strop se vrhá lať (rám).na kterém jsou lemovány desky GKL, překližka a další materiály.Prostor pod rámem je pokryt zvukovou izolací, čímž se získá slušný systém pohlcování zvuku.

Ale tato technika není vhodná pro byty s nízkými stropy, je snazší obejít se bezrámovou technologií.Jedná se o upevnění materiálů pro zvukovou izolaci stropu před nárazovým zvukem přímo na základně, povrchová vrstva je namontována na izolační vrstvě.

Existuje několik typů technik:

 • lepení materiálů na tekuté nehty;
 • připevněte vrstvu k hmoždinkám;
 • používají moderní zvukové materiály pro zvukovou izolaci stropu v bytě.

Kterýmožnost volby je záležitostí vlastníka, budeme podrobněji zvažovat všechny typy materiálů.

Pravidla pro výběr materiálů pro zvukovou izolaci

K vytvoření ticha v bytě se používá několik typů výrobků:

 • pěnové desky;
 • minerální vlna;
 • korkové panely;
 • plstěné listy;
 • ecowool;
 • dřevěné desky;
 • membrány nebo kapalné přípravky.

Je lepší připojit k přepravce měkké plošné materiály, jako je minerální vlna, ecowool nebo korek, všechny ostatní typy výrobků jsou vhodné pro bezrámové technologie.Odborníci však někdy přilnou k podkladu korkové listy, ale pouze v případě, že jsou dokonale ploché a listy samotné jsou docela lehké.

Pokud jde o dřevěné izolační desky, je lepší dát přednost produktům Isoplat.Tento produkt představuje desky MDF bez škodlivých složek a má koeficient absorpce zvuku 0,95 s tloušťkou desky 12-25 mm.Kromě toho najdete výrobky s impregnací parafínem z vody, které jsou vhodné pro instalaci do koupelen.

Další možností jsou produkty Isotex.Jedná se o papírové sendvičové panely doplněné fólií a dekoračními vrstvami.Instalace na lepidlo přímo na strop.Spojení metodou pero-drážka, což zvyšuje absorpci zvuku.

Polyfoam pro zvukovou izolaci stropu

Polystyrenová pěna a polyuretanová pěna - materiály se světlemhmota vyrobená z pěnového plastu.Hlavními výhodami produktu jsou přijatelná cena, vysoká pohltivost hluku, snadná instalace.Desky jsou k podkladu přilepeny lepidlem nebo tekutými nehty.

Pokud jde o koeficient pohlcování hluku, je to 0,4 na exponentu frekvence zvukových vln až do 500 Hz.To znamená, že materiál sníží hladinu šumu přibližně o 40-60%, když je spuštěný televizor, a pokud se hraje hlasitá hudba a zvuková frekvence dosahuje více než 500 Hz, pěna zvyšuje koeficient na 1,0, to znamená, že úroveň absorpce šumu bude vyšší.Ale než přemýšlíte o tom, jak provést zvukovou izolaci stropu od sousedů nahoře pěnou, měli byste zvážit nejen výhody, ale i nevýhody materiálu.

Výhody a nevýhody polystyrenové pěny

Mezi výhody patří:

 1. Listy tolerují vysokou úroveň vlhkosti.V tomto případě pěna neabsorbuje vlhkost, což znamená, že se pod vlivem vody nezhorší.
 2. Dobrá absorpce zvuku.Tato vlastnost se vztahuje na jakýkoli hluk: rázy, vlny.
 3. Materiál není živnou půdou pro mikroorganismy, plísně, chyby.Kromě toho je instalace desek na strop další tepelnou izolací.
 4. Nízká hmotnost, přijatelná cena, dlouhá životnost a odolnost vůči změnám teploty jsou další výhody.

Pokud jde o nedostatky, existují také.Jedná se o hořlavý materiál, který při zvýšení teploty, tání, uvolňuje škodlivé látky.Kromě toho je pěna křehká ato znamená, že je třeba buď přišít stropy, nebo s nátěrem zacházet velmi opatrně.Když čelíte s deskami v místnosti, vytvoří se tepelný efekt - prvky z pěnového polystyrenu neumožňují průchod vzduchu.

Materiály membrány pro zvukovou izolaci stropu

Princip fungování výrobku není v absorpci zvuku, ale v jeho odrazu.Pro výrobu membrán se používají husté kaučuky, polymery a minerály.Pokud potřebujete tenkou zvukovou izolaci stropu, která nesnižuje výšku stěn, jsou membrány lepší než jiné materiály.Povlak se také neliší v těžké hmotnosti, je připevněn k podkladu bez přepravky, tloušťka produktů je 2,6-14 mm.Koeficient absorpce s tloušťkou membrány 5,3 mm na 1 m2 je až 30 decibelů.

Výhody materiálů:

 • žádná toxicita;
 • nízká hořlavost;
 • reflexní schopnosti;
 • vysoká hustota (až do 1900 kg /m3).

Polymorf uhličitanu vápenatého použitý ve složení materiálu vysvětluje vysokou hustotu produktů s tenkými vrstvami a plsť absorbuje zbytkové hlukové efekty, které se neodrazily membránovou vrstvou.

Doporučení!Upevnění na základní povrch, předem upravené základním nátěrem.Lepidlo se nanáší na strop a membránu.Začněte pracovat od rohu, pevně stiskněte materiál, položte zadek.Další spojovací prostředky s hmoždinkami s malými čepičkami (na 1 m2 stačí 5 hmoždinek).

Jaké další materiály lze použít:

 1. Eco-Acoustic.Listy do tloušťky 50 mm, velikost 600 x 1250 mm.Montáž na tekuté nehty.
 2. Akustické zvuky.Tloušťka membrány 5 mm, hustota 30 kg /m3, velikost 500 x 500 mm, absorpce až 21 dB.
 3. Schumanet-BM.Čedičové panely, vhodné pro stropní a stěnové aplikace.Průměrný absorpční koeficient 0,9 s tloušťkou membrány 50 mm.Rozměry 1 000 x 600 mm.
 4. Zní tiché Ecot.Jedná se o netkaný materiál pro zvukovou a tepelnou izolaci na bázi polyesterových vláken.Tloušťka 40 mm, velikost 0,6 x 10 m.
 5. MaxFort kompozitní.Tloušťka je 12 mm, ukazatele zvukové izolace jsou podobné jako u pěnového plastu o tloušťce 50 mm.Upevnění na hřebíky s rozpěrným šroubem pomocí malého klobouku.

Membrány jsou výrobky, které jsou vhodné pro jakýkoli typ substrátu: dřevo, beton.Používá se v podmínkách vysoké vlhkosti s kolísáním teploty.

Tekutá izolace pro stropy

Vzhledem k tomu, že jde o hustou kompozici na bázi bitumenu nebo polymerů, je kapalná izolace dobrou alternativou k jiným materiálům a lze ji použít pro dokončování zavěšených stropů.Green Glue je populární - kompozice ve zkumavce, která je vytlačována jako montážní pěna nebo tekuté nehty.Je docela obtížné pracovat s izolací tekutin, zejména pokud má master žádné zkušenosti.Před zahájením práce byste měli nejprve vyzkoušet výrobky na malé ploše základny a jasně se řídit doporučeními výrobce.

Náklady na materiál a náklady na zvukovou izolaci

Zdůvodnění, jak postupovatzvuková izolace stropu v bytě, ne každý majitel začíná pracovat samostatně.Pokud se tento proces jeví jako obtížný, je mnohem snazší zavolat průvodce.Pokud jde o náklady na práci, záleží na druhu technologie, značce použitého materiálu.Například pěnová zvuková izolace stropu v bytě, jehož cena je nejlevnější, bude od 1,7 $ za m2, instalace Isoplat od 8,3 $ za m2, kapalné složení Green Glue od 12 USD za m2.