Známky okyselení půdy a které rostliny pomáhají v boji s tímto problémem

Úroveň kyselosti půdy je nejdůležitějším parametrem, který vám umožní pěstovat pěstované zahradní a zahradní rostliny, získat velkou plodinu nebo svěží kvetení.Většina rostlin v zahradě a na zahradě dává přednost mírně kyselé nebo neutrální půdě.Půda s vysokou úrovní pH se však pro letní výsadby stává skutečným „denem smrti“.Ačkoli existuje řada rostlin, které se v kyselé půdě cítí skvěle, patří sem azalky, brusinky a borůvky, hortenzie, šťovík, rododendrony, kapradiny, vřesoviště, rebarbora.Zvýšená kyselost se stává výborným prostředím pro růst plevelů - lesy, přesličky, šťovíky, jitroce, ostřice atd.

Zbytek rostlin potřebuje příznivější podmínky pro pěstování a deoxidaci půdy.Například mírně kyselá půda se stává ideálním místem pro pěstování mrkve, brambor, salátu.Ostatní kultury potřebují neutrální půdu.

Obsah

Jak víte, zda je půda příliš kyselá?

K přesnému stanovení úrovně pH se samozřejmě používá litmus nebo pH metr.Ale v zemi je obtížné najít taková zařízení, a proto určit úroveň kyselosti, kterou potřebujete použít alternativní metody.Například půda je příliš okyselená, pokud řepa nebo jiné plodiny, které dávají přednost neutrální půdě, v ní nerostou dobře.

První účinnou metodou pro stanovení úrovně kyselosti je čaj založený na listech třešní a rybízu.Po vytvoření vývaru se do něj vloží kus země a sledují, co se děje.Pokud je půda kyselá, získá voda načervenalý odstín, pokud je mírně kyselý - zelený, pokud je neutrální - modrý.

Druhým neobvyklým způsobem stanovení hodnoty pH je naplnění zkušební zeminy do plastové láhve s úzkým hrdlem.Pro experiment stačí dvě polévkové lžíce Země.Poté je drcená křída zabalena do novinového listu a hrdlo láhve je opatřeno špičkou prstu.Samotný kontejner je zabalen hadrem a poté je třepán po dobu pěti minut.Pokud je v půdě hodně kyseliny, vytvoří se v lahvi oxid uhličitý a koneček prstů se nafoukne.Pokud je půda slabě kyselá, zvětší se její koneček o polovinu.V neutrálním prostředí se nic nezmění.

Co je to půda na vašem webu?
 • uvedu svou vlastní verzi.]
Výsledky
Načítání ...

Jak deoxidovat půdu?

Často se k okyselení půdy v zemi používají různé speciální přípravky, prodávané v obchodech nebo získané přirozeně, napříkladdolomitová mouka, popel, vápno.Umožňují snížit hladinu pH a udržovat ji na normální úrovni.Vlastnosti použití a používání půdních deoxidačních léčiv a činidel:

Doporučujeme přečíst:
 • Hasené vápno nebo chmýří se aplikuje na zem v množství nezbytném pro vyřešení problému.Je-li pH příliš vysoké, postačuje asi 50 kg chmýří na každých sto metrů čtverečních, pokud je průměrná kyselost, pak 40 kg, je-li půda mírně kyselá, postačí 25 kg.
 • Dolomitová mouka, která má rychlý účinek, pokud si koupíte jemnou látku.Je důležité, aby vápencová mouka měla obsah vlhkosti až 1,5%.Zvláštností této látky je šetrnost k životnímu prostředí a neškodnost.Pro každý metr čtvereční je užitečné asi 0,5 kg dolomitové mouky.
 • Sádrokarton je druh vápna, který pochází ze dna suchých jezer, který se poté rozdrtí a přidá do půdy pro deoxidaci.
 • Přípravky obsahující vápník, například strouhaná křída, rašelina nebo dřevěný popílek.Pro každý čtvereční metr půdy se přidá přibližně 100 až 300 gramů látky, v závislosti na stupni kyselosti.
 • Deoxidace půdy v chatě si zaslouží zvláštní pozornost zasetím zeleného hnoje - rostlin, které mají pozitivní vliv na kyselost země.Tato deoxidační metoda se často používá jako podklad pro vápnění.požadovaná hladina pH.

  Které rostliny deoxidují půdu?

  Sideratové rostliny používají zahradníci poměrně často, ale málokdo ví, že jsou schopni půdu deoxidovat.Pokud v nich zasadíte postele v podzimní a jarní sezóně, můžete získat nejen estetické potěšení, ale také snížit kyselost půdy dalším „fixováním“ výsledku, tj. Udržením úrovně pH.Nejúčinnějším sideratem je facelia, která patří k rychle rostoucím rostlinám rodiny Aquatic.Z obilovin mají žito a oves stejné vlastnosti, a to ze luštěnin, vetch a vlčího bobu.Také na místě můžete zasadit rohaté jehněčí, vojtěšku, jetel, jetel a hrách.

  Okamžitě stojí za to říci, že pokud je půda příliš okyselená, sideráty se nebudou moci vypořádat s deoxidačním úkolem.Je nutné kombinovat plodiny těchto rostlin s hnojením místa popelem nebo haseným vápnem.Kromě toho sideráty pomohou uvolnit půdu, obohatit ji užitečnými organickými látkami, udržet normální úroveň kyselosti, bojovat proti škodlivému hmyzu a snížit hladinu vodíkových iontů.