Známky infekce rybízu klíštěm a jak se navždy zbavit škůdce

Každý vášnivý zahradník na pozemku roste černý rybíz.Péče o ni je jednoduchá a plodina je zdravá.Ovocné plody jsou však náchylné k různým chorobám a škůdcům.

roztoči rybízu -nejnebezpečnější škůdcepro plodinu.Životně důležitá aktivita tohoto klíště ovlivňuje růst a vývoj rostliny, stejně jako plodnost.

Obsah

Rybí klíště ledvin a jeho popis

Trombidiformní klíště dovážené z Austrálie.Má malé rozměry, bílá se 2 páry nohou, válcové tělo.Sternum je zkráceno.

Parazituje nejen na černém rybízu, ale na bílém a červeném, ale také na angreštu.

Klíšťata se vyvíjejí uvnitř pupenů rostliny hlavně na jaře.Z tohoto důvodu ledvina bobtná a uvnitř je asi 8 tisíc jedinců parazita.Pupeny se otevírají a klíšťata vyjdou, což ovlivňuje stále zdravější ledviny.

K infekci dochází, když je rostlina osázena sazenicemi, ptáky a větrem.Za jeden rok se generace parazitů změní až pětkrát.

Všechna zasažená rudimenty umírají, rybíz ztratí barvu a v důsledku toho i výnos.

Obecná doporučení pro kontrolu parazita

Je obtížné zbavit se klíšťat, protože k vývoji dochází uvnitř ledvin rostliny.Na zničení je nutné počkat, až paraziti opustí místo vývoje a použijí akaricidy.Ale pak existuje riziko zdravé otravypupeny a zničit rostlinu.

Jaký je váš oblíbený rybíz?
Výsledky
Načítání ...

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Expert v oblasti zahrádkářství
Postup postřikování jedů se provádí po odběru bobule nebo před rozkvětem rybízu.

Použité metody jsou:

 • prevence;
 • zemědělská technologie;
 • biotechnologie;
 • chemická látka;
 • lidové.

Někteří hmyz pomůže zbavit se roztočů:

 • encarsia formosa;
 • krajky;
 • chalcidy;
 • masožravé chyby;
 • slunéčko sedmitečné.

Poškození klíště a známky poškození

Poškození bobule je obrovské.Při rozsáhlém poškození plodin dochází ke ztrátě až 30% plodiny, bobule jsou menší a ztrácí chuť.

Poškození jedné ledviny, klíště přechází do jiné, čím dál více infikuje a poté se dostane k sousedním keřům.

Poškozené rostliny nelze ze škůdce odstranit.Je nutné kořenový rybíz vykořenit, aby se klíště nerozšířilo na jiné plodiny.

Při výsadbě musí být nakrájené řízky ošetřeny akaricidy nebo lidovými prostředky (15 gramů čaje)čajové lístky na 5 litrů vody).

Jaký druh rybízu je zasazen do chalupy?
Výsledky
Načítám ...

Parazit, který se dostane do ledvin, vysává všechny živiny a přispívá svými enzymy, které pomalu ničí rostlinu.Základy se zvětšují.Letáky na větvích jsou tenké, malé.Plody mají často kyselou chuť, dozrávají nepravidelně.

Metody kontroly roztoče rybízu

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit škůdce:

Doporučujeme přečíst:
Jak se rychle a trvale zbavit pšeničné trávy, nejúčinnější metody
 • Akaricidní ošetření .Je třeba dodržovat bezpečnostní opatření pro práci s chemikáliemi.Noste rukavice, masku, brýle, zakrývejte si hlavu.Hmyz je zranitelný při přesunu do jiných částí rostliny.Zavlažování se provádí několikrát v intervalech 10 dnů.Při upevňování je nutné zpracovávat keře po odběru rybízu.
Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
„Actelik“ je nejslavnější a nejúčinnější nástroj.Prodává se v ampulích po 2 ml.Pro zpracování je nutné obsah rozpustit ve 2 litrech vody a zavlažovat keře.
 • Česnek .Má štiplavý zápach, který odpuzuje mnoho hmyzu.Je zasazena vedle rybízu.Používáte-li chemikálie, neměl by se jíst česnek zasadený vedle ní.Již infikovaná rostlina se zavlažuje roztokem 200 gramů drceného česneku s 10 litry horké vody.Postřik se provádí pouze před nebo po květu.
 • Zpracování biologickými produkty .Bioakaricidy jsou pro člověka neškodné.Používejte pouze při průměrných teplotách od +14 do +20 stupňů.Přípravky "Bicol", "Boverin" se používají před vytvořením bobulí a po jejich sestavení.K usmrcení klíšťat jsou zapotřebí 4 ošetření v intervalech 6 až 8 dnů.
 • Lití vroucí vody nad .Metoda se používá k prevenci a likvidaci parazitů.Zalévat rostliny, dokud pupeny bobtnají nebo po pádu listů.Teplota vody je asi 90 stupňů.

Preventivní opatření

Před nákupem sadby se ujistěte, že řízky jsou zdravé.Tím se zabrání infekci jiných keřů přítomných v zahradě.

Škůdci ovlivňují také infekci.Včasné sklizené plevele a plevelení stránky pomohou zabránit výskytu klíštěte.

Během období migrace larvů parazitů je tráva plevelů hlavním nositelem chorob.

Na infikovaném keřispadané listy jsou infikovány a měly by být odstraněny včas.Od té doby, co se na tomto místě vysadí nový keř, se nakazí.

Na jaře a na podzim jsou všechny nemocné větve odříznuty a dezinfikovány.

Způsoby boje proti klíšťatům od letních obyvatel a jejich zpětná vazba na různé metody

​​

Editorial .Praxe ukazuje, že neexistuje univerzální a bezpečný způsob, jak se vypořádat s škůdci rybízu, takže musíte najít několik alternativ, dokud nenajdete nejefektivnější.