Zasklení lodžie, existuje mnoho možností!Volba je na vás

Pro hromadnou výstavbu bydlení není zasklení lodžií zajištěno.

Mezitím obyvatelé centrálních čtvrtí jakéhokoli velkého města trpí znečištěním ovzduší a hlukem a řádně provedené zasklení může tento problém alespoň částečně vyřešit.Ano, a pro obyvatele tichých zelených čtvrtí má taková změna bezpochyby výhody - lodžie se stává pohodlnou verandou, spíží nebo další místností.Kromě toho prosklené vnější pokoje chrání byt před chladem v zimě a nadměrným slunečním zářením v létě.

Obsah

Regulační požadavky prozasklení lodžií

Protože se stavební organizace nezabývají zasklením lodžií ve fázi výstavby budovy, musí nájemci dělat samostatně.Aby soukromá iniciativa neměla nepříjemné následky, je nutné vzít v úvahu řadu požadavků.

Zejména zasklení by nemělo:

 • porušovat dekorativní jednotu fasády budovy;
 • zabránit evakuaci obyvatel v případě požáru a zasahovat do hasicích opatření;
 • nepříznivě ovlivňují bezpečnost fasády;
 • brání fungování inženýrských sítí;
 • porušují zákonná práva ostatních obyvatel.

Logistické zasklení se proto nejlépe provádí za pomoci odborníků, kteří budou tuto práci vykonávat technicky kvalifikovaně a v souladu se všemi regulačními požadavky.

Zasklívací lodžie s dřevěnými rámy

Navzdory vývoji technologie a vývoji nových materiálů dřevo neztrácí svou popularitu.Estetická přitažlivost, šetrnost k životnímu prostředí a nízké náklady jsou hlavními argumenty, když si zákazníci zvolí zasklení lodžií s dřevěnými rámy.Prostor zdobený přírodním materiálem navozuje příjemné spojení s přírodou, venkovským domem a relaxací.

V tomto případě nebudeme brát v úvahu řemeslné zasklení lodžií, jehož cena je nízká, ale kvalita je přiměřená.V současné době není nutné používat rámy, které jsou jednotlivě sraženy z hoblovaného dřeva.Mnoho společností skutečně nabízí levné a kvalitní zasklení z dřevěného profilu.

Výhody dřevěných rámů:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • laskavost;
 • pevnost (nedeformujte se, pokud je dřevo dobře vysušené);
 • dobré hlukové a tepelné izolační vlastnosti;
 • možnost montáže na lodžie libovolné velikosti a konfigurace;
 • široký výběr vzorů.

Je žádoucí, aby dřevo pro rámy bylo nejen dobře vysušeno, ale také ošetřeno speciální antiseptickou impregnací.Chrání ho před plísněmi a plísněmi a také poskytuje vodu odpuzující vlastnosti.

Pro zasklení lodžií za studena se používají dřevěné rámy se sklopnými křídly a jednoduché sklo.(Tloušťka 4 mm.) Díky kvalitnímu utěsnění montážních spár, správně nainstalovanému hledí a odlivu bude místnost spolehlivě chráněna před prachem a atmosférickými srážkami.

Je také možné zasklení a dekorace lodžií pomocí euro oken.Název dostal rámy z masivního dřeva nebo lepených trámů a vybavené dvěma nebo třemi komorovými dvojskly.Jejich těsnící systém zajišťuje vynikající tepelnou izolaci místnosti a umožňuje tak zasklení.

Mějte na paměti, že vysoce kvalitní dřevěná eurookna nemohou být levná, protože k jejich výrobě se používá vysoce kvalitní materiál a sofistikované zařízení.

Zasklení lodžií s hliníkovým profilem

Použití pro zasklení a dokončení lodžií s hliníkovým profilem je odůvodněné, pokud se je nepokoušíte proměnit v izolované místnosti.

Hliníkový rám s jednoduchým sklem má nízkou těsnost, není schopen zadržet teplo nebo výrazně snížit hluk.Umístění oken s dvojitým zasklením do takového rámu není praktické.Ale pokud používáte hliníkový profil s tepelně izolační vložkou, pak je možné zasklení lodžií za tepla, jehož cena bude samozřejmě mnohem vyšší.

Nízká hmotnost hliníkové konstrukce umožňuje zasklení téměř jakékoli lodžie bez vyztužení betonových částí.Flexibilita materiálu umožňuje vyrábět rámečky jakékoli konfigurace pro nestandardní místnosti.Hliníkové rámy jsou spolehlivé a odolné.Vza přítomnosti povlaku z oxidu nebo polymerního filmu, jejich povrch neoxiduje ani při vysoké vlhkosti.

Zasklení lodžií hliníkem se nejčastěji provádí posuvným systémem.Je velmi výhodné použít: k otevření okna stačí klouzat křídlo podél rámu.Tato konstrukce výrazně šetří místo, což je důležité, pokud je lodžie úzká.

Zasklení lodžií s plastovým profilem

Nejen okna jsou vyrobena z PVC, lodžie lze zasklit také plastovým profilem.

PVC rámy mají následující výhody:

 • trvanlivé;
 • odolný proti opotřebení (záruka pro střední Rusko - až 40 let);
 • jsou prakticky nehořlavé;
 • nehnijí;
 • nevedou elektrický proud;
 • termoplast, který vám umožňuje spolehlivě svařovat konstrukční prvky dohromady.

Avšak plné využití profilu PVC je možné pouze tehdy, je-li provedena úplná izolace lodžie.Zvýšená úroveň tepelné izolace vám umožní zkombinovat lodžii se zbytkem bytu.Pokud je provedeno teplé zasklení lodžií, bude dvojsklo a tepelný most uvnitř plastového profilu nejen chránit místnost před prachem a hlukem, ale také udržovat teplotu na úrovni místnosti i za extrémně chladných podmínek.

Protože lodžie jsou konstrukčně součástí budovy a jsou schopnéodolávají těžké váze, jsou mnohem lepší než balkony přizpůsobené pro zasklení rámy z PVC s těžkými dvojskly.

Stále si však musíte pamatovat, že taková změna klade na nosné struktury vážné požadavky.Proto je před zahájením práce nutné konzultovat s odborníkem.A ještě lépe - objednejte teplé zasklení lodžií na klíč ve specializované společnosti s dobrou pověstí.

Bezrámové zasklení lodžií

Bezrámové zasklení lodžií se zásadně liší od ostatních vzorů: fotografie níže ukazuje, jak elegantní to vypadá.

Na rozdíl od zasklení s rámy tato varianta nemá stojany a vypadá jako jediný průhledný povrch.Brýle se posouvají vodorovně a v přítomnosti dvou-rovinných rámů se také otáčí kolem vnitřního rohu.

Kromě všech výhod tradičních zasklení, bezrámového designu, navíc:

 • nenarušuje architektonický design fasády;
 • nevyžaduje zvláštní povolení k instalaci;
 • nebrání evakuaci obyvatel v případě požáru;
 • poskytuje velký světelný otvor;
 • vydrží velké zatížení větrem;
 • není ucpaný sněhem a v zimě nezamrzne.

V případě potřeby lze všechny skleněné plátna shromáždit proti zdi a otvor lodžie zcela volný.Konstrukce také umožňuje bezpečné umytí skla na obou stranách.

Ale pokud plánujete další izolaciprostor, pak bezrámové zasklení lodžií je pro vás stěží vhodné;recenze ukazují, že nezajišťují takovou těsnost jako okna s dvojitým zasklením, což je kompromis mezi studeným a teplým zasklením.

Za účelem ochrany venkovního prostředí před povětrnostními vlivy nebo jeho přeměny na část bytu je nutný celý soubor opatření.A samozřejmě je nutné, aby všechny byly provedeny technicky kompetentně.Je proto žádoucí, aby izolace, topení, ventilace, nezbytné opravy a zasklení lodžií byly prováděny odborníky.