Zasklení fasád z barevného skla.Moderní a praktické?

Obecně se uznává, že vitráže jsou vhodné pouze k dekoraci veřejných budov.Mezitím je tento typ zasklení velmi praktický.Lze jej použít nejen pro nákupní centra nebo kavárny.Hliníkové vitráže zdobí balkon nebo lodžii, dodají fasádě chaty moderní vzhled.

Obsah

Vlastnosti a výhodyzasklení z barevného skla

Z jiných technologií se zasklení z barevného skla u fasád liší tím, že je instalováno uvnitř budovy nebo z balkonových stropů.To vám umožní provádět práci bez použití zdvihacích mechanismů a bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Kromě toho zasklení z barevného skla umožňuje:

  • zajistit vysokou úroveň průhlednosti fasády;
  • zvolit design profilu pro jakýkoli design;
  • glazurové otvory velkých rozměrů a jakéhokoli tvaru;
  • obsahuje řadu dalších prvků;
  • je snadné vyměnit poškozené části.

Zjednodušená technologie a nízké náklady na profilový systém zajišťují zasklení fasád z barevného skla;jeho cena bude o něco nižší než u jiných možností zasklení.

Nevýhody zasklení z barevného skla

Tato technologie není univerzální, má slabiny a omezení pro použití.Zejména síla hliníkového profilu, který se nejčastěji používá pro vitráže,nedostatečné pro vybavení sférických a jiných nerovinných povrchů.

Při zajišťování utěsnění švů namontovaných konstrukcí sestávajících z velkého počtu profilů existují problémy.

Také prosklené fasády z barevného skla se nedoporučují pro vysoké budovy, protože nejsou přizpůsobeny silnému zatížení větrem.

Odrůdy vitráží

Nejjednodušší a v souladu s tím nejběžnější okenní systém z barevného skla je montáž do stojanu a příčka.Může být namontován nebo namontován do otvoru, proto je vhodný pro vertikální a šikmé povrchy.

Nosný vnitřní rám systému je tvořen vzpěrami, které pohlcují hlavní zatížení a šrouby k nim připojenými.Vnější upínací profil je vyroben s ozdobnými kryty různých tvarů a barev.Okno s dvojitým zasklením je upnuto mezi vnější profil a rám pomocí gumových těsnění.

Zasklení z barevného skla vyrobené za použití systému stojan a šroub, jehož fotografie je uvedena níže, je nejen efektivní a spolehlivé, ale také relativně levné.

Strukturální zasklení z barevného skla je systém, který používá bodové upevnění skla k rámu pomocí silného tmelu.Díky obrovským skleněným povrchům vypadá budova ultramoderně.

Pavouk stojí odděleněbarevné sklo, jehož cena z něj dělá elitní systém.Vzhledem ke složitosti provedení a vysokým nákladům se používá pouze pro návrh prestižních budov.

Zasklení balkonů a lodžií z barevného skla

Díky široké funkčnosti je možné zasklení z barevného skla používat nejen ve veřejných budovách, ale také v obytných budovách.Zdobí fasádu a chrání balkony a lodžie před nepříznivými vnějšími vlivy.

Dobře vyrobené zasklení balkonů z barevného skla, jehož fotografie je uvedena níže, výrazně zlepšuje vzhled budovy.

Zasklení lze v případě potřeby provést studeným nebo teplým způsobem.Majitelé bytu získají pomocí studených profilů krásně osvětlenou místnost, bezpečně uzavřenou před prachem a vlhkostí.

Doporučujeme přečíst:

Teplé zasklení balkonů může zajistit spolehlivou tepelnou izolaci.

Struktury používané pro zasklení za tepla používají speciální těsnění, tepelné vložky a vložky.Zabraňují zamrzání stojanů a příčníků a chrání před pronikáním studeného vzduchu z ulice.

Teplé barevné zasklení lodžií a balkonů je spolehlivé a snadno ovladatelné.Zároveň jsou ceny tohoto stavebního trhu na stavebním trhu velmi dostupné.

Zasklení chatek z barevného skla

Transparentníhliníková vitráže, vitráže jsou konstrukce, pomocí kterých je možné realizovat jakékoli projekty při výstavbě nebo rekonstrukci venkovského domu.

Široké možnosti profilových systémů umožňují majitelům chaty:

  • provádět vertikální zasklení fasády;
  • zařídit zimní zahradu;
  • zahrnují výstavbu dveří a oken;
  • Provádět rotace prvků vitráže ve vodorovných a svislých rovinách.

Použití hliníkového profilu pro zasklení fasád domů z barevného skla umožňuje simulovat jakýkoli materiál.

Tím se vytvoří harmonický design, který odpovídá vzhledu celé struktury.Kromě toho může mít takový profil požadovaný tvar, aby zapadl do zasklení do struktury domu.

Zasklení z barevného skla nebo zasklení oken se také používá k navrhování zahradních altánů, teras a pavilonů, které umožňují nejen budovat lehký, vzdušný vzhled budov, ale také je spolehlivě chránit před větrem a deštěm.

Používání barevného skla je stále oblíbenější.To se stalo možným díky jeho vnější přitažlivosti a vysokému výkonu.