Zasklení balkonu v „Chruščově“ a „Stalin“

Ve většině moderních bytů balkon slouží jako jednoduchá skladovací místnost, kde se ukládají zbytečné věci a jiné odpadky.Ale toto místo lze snadno proměnit v plnou místnost, kde si můžete odpočinout a odpočinout si po náročném dni v práci.Pokud má vaše bydlení malé záběry, můžete si v Khrushchevu objednat zasklení balkonu, které vám umožní získat další využitelnou plochu pro různé potřeby.

Zasklení Stalinových balkonů je rozděleno do dvou typů v závislosti na použité konstrukci okna: „studená“ a „teplá“.

Obsah

„zasklení“ za studena a „za tepla“ balkonu v patě

Při metodě chladu se zpravidla používá světlo, ale silné.hliníkové konstrukce, které umožňují vytvářet velké okenní struktury téměř jakéhokoli tvaru.Díky jejich instalaci se eliminuje potřeba dodatečné izolace, ale zároveň si zachovávají malé teplo - teplota na dobře vybaveném balkonu bude pouze o 10 stupňů vyšší než na ulici.

Navíc má profil nízkou cenu, trvanlivost a vysokou úroveň ochrany před nepříznivými vlivy na životní prostředí.Díky tomu se zasklení balkonu ve Stalinově domě studenou metodou stává stále populárnější.

V případě, že potřebujete rozšířit prostor svého bydlení dáledíky uspořádání lodžie se zasklení stane optimálním způsobem.Předpokladem bude izolace balkonu s následnou instalací nových vysoce kvalitních okenních konstrukcí, které mohou chránit dům nejen před chladem, ale také před vnějším hlukem.

Při použití teplé verze se používá okenní profil z PVC, který poskytuje vysoce kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci.Zasklení balkonu v panelovém domě teplou metodou potěší obyvatele trvanlivostí a krásným vzhledem konstrukcí.

Doporučujeme přečíst:

Vylepšení balkonu se navíc dělí podle druhu použitých materiálů.

Zasklení balkonu v Chruščově: dřevo, plast a hliník - což je lepší?

Dřevěné zasklení balkonu v Chruščově

Dřevěné rámy jsou jednou z nejdostupnějších možností zasklení balkonů.Náklady na práci závisí na funkcích konfigurace a instalace.Stojí za povšimnutí, že design s jednoduchým sklem a jednoduchými dřevěnými rámy je schopen poskytovat vysoce kvalitní ochranu pouze před sněhem, větrem a deštěm.Životnost takových struktur není příliš dlouhá.Pokud mluvíme o úrovni tepla, pak teplotní rozdíl mezi proskleným balkonem a ulicí bude asi 5-10 stupňů.

Zasklení balkonu PVC v Chruščově

Díky zasklení PVC je teplota vzduchu na balkóně v zimní sezóněbude výrazně vyšší než na ulici, což vám v případě potřeby umožní proměnit obyčejný balkon na plnohodnotný obývací pokoj.

​​

Při instalaci rámů z PVC se často používají sítě proti komárům, které jsou spolehlivou ochranou proti hmyzu a chmýří topolů.

PVC rámy mohou být instalovány pouze na cihlové nebo betonové ploty kvůli značné hmotnosti samotné konstrukce.Za zmínku také stojí, že zasklení balkonu v Chruščově, jehož cena závisí na konstrukci okna s dvojitým zasklením, počtu otevíracích oken a konfiguraci rámů, bude stát nejméně 20 000 tisíc rublů.

Hliníkové zasklení balkonu v Chruščově

Hliník je považován za vynikající alternativu v případech, kdy není možné instalovat PVC rámy.Tento odolný, ale lehký materiál má velmi mírné náklady, krásný vzhled a vysoký výkon.Jedním z nejpopulárnějších systémů jsou profily Provedal.Cena zasklení s profilem Provedal je asi 17-20 tisíc rublů (pokud počítáte náklady na zajištění standardního chruščovského balkonu).

Ekonomičtější verzí zasklení hliníku je profil Horní Salda.Náklady na oteplování balkonu v tomto případě je asi 14-15 tisíc rublů (za balkon v Brezhnevka).Pro fanoušky neobvyklého a exkluzivního zasklení balkonu v Chruščovu jsou vhodné profily z teplého hliníku.Jsou odolné, krásné, mají nejvyšší míru úspory tepla, alejejich cena je poměrně vysoká - asi 90 tisíc rublů na lodžii.

Doporučujeme si přečíst:

Rámové a bezrámové zasklení balkonu v pětipodlažní budově

Kromě výše uvedených možností je zasklení balkonů rozděleno na rám abezrámové typy.

U rámové izolace se zasklení provádí instalací kyvných nebo posuvných křídel podél celého parapetu.Hlavní výhodou této možnosti je snadná údržba a spolehlivost konstrukce.Klasický rám je schopen poskytnout vynikající úroveň těsnosti a ochrany před větrem.Pro lidi, kteří hledají zasklení balkonů levně v Chruščově nebo v jednoduchém činžovním domě, bude tato varianta uspořádání potěšit ekonomikou.

]

Bezrámové zasklení poskytuje vysokou úroveň přirozeného osvětlení pro bydlení, což umožňuje jeho majitelům ušetřit další peníze.

Za zmínku také stojí lehkost konstrukce, která je také její nepochybnou výhodou.

Důležité informace

Zasklení balkonů v Chruščově, jejichž fotky lze vidět níže, vám umožňuje zvýšit množství využitelné plochy, zejména pokud je balkon velmi malý.Další metry čtvereční lze získat prostřednictvím takzvaného „odstranění“, které stojí asi 1,5 tisíc rublů.Pokud se vaše ubytování nachází nav horním patře budete potřebovat uspořádání střechy, což bude další 2-3 tisíce rublů.Ekonomičtější možností je galvanizace, odolnější je střecha dlaždice Ondulin.

Při zasklení balkonu v Chruščově málokdo má rád holé štukové stěny poblíž okna, takže jsou často zdobeny plastovými deskami nebo šindelem (které stěny okamžitě izolují).

K dokončení podlahy můžete použít nejen obvyklé keramické dlaždice, ale také stejnou dřevěnou podšívku.Jedinou věcí, kterou je třeba v tomto případě zvážit, je pravděpodobnost vyschnutí materiálu pod vlivem slunečního světla, a proto se podlaha po chvíli začne skřípat.

Zasklení balkonu v Chruščově, z nichž většina je pozitivním hodnocením, je jedním z nejlepších způsobů, jak změnit vzhled lodžie.Kromě toho vám umožňuje zvětšit využitelnou plochu proměnou balkonu v plně vybavenou další místnost, ať už se jedná o kreativní dílnu, zimní zahradu nebo útulné místo k odpočinku a odpočinku.