Zasklení balkonů se stromem

Zasklení balkonů se dřevem je jednou z nejčastějších možností zasklení.Tento způsob má ve srovnání s hliníkovým nebo plastovým zasklením významné výhody, ale spolu s tím a řadu určitých nevýhod.

Obsah

Jaké jsou cíle zasklení lodžie nebo balkonu?

Při kontaktu s firmou, která provádí zasklení balkonů, se musíte předem rozhodnout, zda budou tyto práce prováděny.Druhou důležitou otázkou v této situaci bude částka, kterou jste ochotni zaplatit.Jednou z nejdostupnějších možností bude zasklení balkonů se dřevem, jak to bylo populární před několika desítkami let.

Přibližné náklady na dokončenou práci závisí na velikosti a provedení zasklení.Nejprve je nutné pečlivě změřit délku balkonu a jeho výšku od parapetu po horní kryt.Kromě toho počet a velikost rámů, instalace parapetů a vrcholů oken, instalace, těsnění a další související práce ovlivňují náklady zasklení.

Zasklení balkonů a lodžií dřevem má obrovské výhody:

  • Izolovaná lodžie nebo balkon lze použít kdykoli v průběhu roku.
  • Zasklení zvyšuje úroveň tepelné a zvukové izolace.
  • Zasklený balkon vypadá mnohem lépe.
  • Může výrazně zvýšit množství využitelného obytného prostoru.

Snad nejvýznamnější anespornou výhodou tohoto typu zasklení je přirozenost docela levného a cenově dostupného materiálu.

Rámy jsou zpravidla vyráběny z levných druhů dřeva (například borovice).Právě tyto komponenty ovlivňují konečné náklady na materiál.Díky instalaci dřevěných rámů s ozdobou podšívky získáte velmi útulný a krásný balkon ve stylu letní chaty.

Zejména tato možnost dekorace osloví obyvatele města, který tráví většinu svého života prachem a betonem.Pokud existuje přání, mohou být dřevěné rámy lakovány, což způsobí, že textura dřeva bude sytější a výraznější.

S tím vším má dřevo několik nevýhod.Především stojí za zmínku, že tento materiál není příliš odolný vůči teplotním extrémům a vlhkosti.

Tento okamžik významně ovlivňuje životnost konstrukce a povlak jejích prvků různými ochrannými sloučeninami významně ovlivňuje náklady na dokončené práce.Strom se postupně zakrývá trhlinami, kazí se, deformuje a vyžaduje výměnu.Pro prodloužení životnosti rámů je nutná roční aktualizace vrstev ochranných prostředků (což, jak můžete snadno uhodnout, může mírně snížit šetrnost tohoto materiálu k životnímu prostředí).

Naštěstí jsou moderní rámy lepší kvality než před několika lety.Nyní dřevo prochází číslemspeciální ošetření, včetně sušení, základního nátěru a lakování a příslušenství, se zpravidla používají stejně jako při výrobě plastových konstrukcí.Jednoduše řečeno, dnes, objednáním zasklení balkonů dřevem levně, můžete získat poměrně kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci, výklopné a otočné klapky, stejně jako příjemné na dotek a ekologický materiál.

V případě levné verze „dřevěného“ zasklení není zajištěn „skládací“ režim pro větrání prostor.Okna se otevírají pouze tradičním způsobem.

Největší nevýhodou pro zasklení balkonů se dřevem je vysoká hmotnost a strukturální křehkost, a proto je použití moderních dvojitých oken jednoduše nemožné.Instalace dvojitých rámů s jednoduchým sklem zase nezajišťuje kvalitní utěsnění, které tedy nevytváří žádné překážky pro vstup studeného vzduchu nebo hluku z ulice do místnosti.

Dřevěná eurookna neobsahují takové nedostatky, jejich hodnota je však příliš vysoká - takové zasklení lodžií dřevem si mohou dovolit jen velmi bohatí lidé.

Dřevěná okna s dvojitým zasklením používaná při práci jsou vyrobena kvalifikovanými odborníky, kteří používají profesionální vybavení, což je zárukou jejich vysoké kvality.Dřevěné konstrukční prvky jsou zpravidla vyrobeny z jehličnatého dřeva.Popularita dřeva je vysvětlena skutečností, že představujeJe to dostatečně odolný materiál, který se snadno zpracovává, je lehce náchylný k rozkladu a je odolný vůči mnoha chorobám.

Díky zpracování speciálními ochrannými látkami lze životnost dřevěných rámů výrazně prodloužit.Jinak v důsledku vlivu vnějšího prostředí mohou být rámy vlhké, hnité a jednoduše získat neuspořádaný, chaotický vzhled.Moderní antiseptika zajišťují spolehlivou ochranu dřeva před účinky biologických látek, hniloby atd.Při pravidelných aktualizacích ochranného nátěru mohou dřevěné rámy trvat asi 10 let.

Doporučujeme přečíst:

Zasklení balkonů dřevem, jehož cena závisí na druhu dřeva, může být hluché (ve tvaru trámu), jakož i souvislé křídla v celé výšce rámu (bez lámání do spodní a horní části).Okenní sklo, které se používá při instalaci dřevěného zasklení, má ve většině případů tloušťku 4 mm.

Dokončování, izolace a uspořádání balkonů a lodžií

Po provedení dřevěného zasklení balkonu je třeba provést další stavební práce týkající se tepelné izolace stropu, oplocení, bokustěny a podlaha.

Při zahřívání balkonu se nejprve připraví dřevěný rám, načež se pokládají parotěsná zábrana (fólie nebo polyethylen), izolace a hydroizolace (střešní krytina, polyethylen, tmel).Pokudstrop a stěny mohou být izolovány z lehkých materiálů, pro podlahu bude vyžadována tužší izolace.Dále je třeba zvolit vhodné dokončovací materiály, které budou použity jako opláštění podlahy, stropu a betonových stěn.

V takových případech se často používá podšívka, což je materiál zcela šetrný k životnímu prostředí.

Podšívka dokonale udržuje teplo, ale je třeba mít na paměti, že při pravidelném vystavení slunečnímu záření může vyschnout.

Při obložení se proto vyhněte zvětšení délky obložení.V důsledku vystavení různým povětrnostním podmínkám může podlahová deska, jejíž délka je více než 3 metry, „vyschnout“, a proto se vrzání podlahy stane u vás doma známou událostí.Plastová šindel, který nevyžaduje zvláštní péči, vypadá nejlépe na balkonech a lodžiích: měl by se jednoduše pravidelně otírat vlhkým kusem měkkého hadříku.

Výběr společnosti

K výběru společnosti, která bude zasklovat balkony dřevěnými rámy u vás doma, byste měli přistupovat velmi opatrně.Navíc při určování víceméně hodnotné ceny zasklení není údaj uvedený manažerem společnosti konečnými náklady na veškerou práci.K této ceně je zpravidla nutné přidat náklady na práci na posílení zábradlí balkonu a náklady na vnitřní výzdobu balkonu.Rovněž je třeba si uvědomit, že v reklamách jsou velmi často uváděny ceny pouze rámů a hledí, příslušenství,okenní parapety a odlivy, které společně tvoří značné množství, se později přepočítávají.

Často je možné se setkat s bezohlednými firmami, které nabízejí dřevěné zasklení balkonů, jejichž ceny se snižují kvůli nedostatečné instalaci dalších prvků.Takové zasklení však ve skutečnosti nesplňuje všechny potřebné funkce a instalace vrcholů a odlivů po instalaci rámů je prostě nemožná.Nedoporučuje se důvěřovat společnostem, které neustále pojmenovávají různé ceny (před dokončením zasklení balkonů dřevěnými rámy - ceny uvedené v reklamě a během rozhovoru s manažerem - zcela odlišné).