Zasklení balkonů se střechou.Instalace a montáž

V domech s vysokými stropy ("stalinkas") nebo v apartmánech umístěných v nejvyšším patře je nutné zasklení balkonů se střechou.Také konstrukce střechy může být nezbytná v případech, kdy balkon není zcela zakrytý horní deskou nebo je silně poškozen.

Střecha je součástí zasklení.Musí splňovat tyto požadavky:

 • musí být lehký, ale dostatečně spolehlivý a odolný;
 • vydrží zatížení větrem a hmotnost sněhu;
 • zajišťují tepelnou izolaci prostor;
 • chrání balkon před vlhkostí;
 • mají dostatečný úhel, aby se na něm nehromadil sníh a voda.

Při navrhování střechy je třeba zohlednit vlastnosti navrhovaného systému zasklívání balkonů.

Obsah

Druhy zasklení balkonů

V současné době se zasklení balkonů provádí převážněpomocí hliníkových nebo PVC struktur.

Pokud se balkon používá pouze v teplém období, lze jej chránit před srážkami zasklením za studena s levnými hliníkovými rámy.Tyto konstrukce jsou lehké a snadno se instalují.Neposkytují však ochranu před chladem.

Teplé zasklení balkonů, jehož cena je mnohem vyšší, se provádí pomocí PVC rámů.To vám umožní používat balkon po celý rok, a dokonce jej připojit k obytnépokoje.K tomu je však nutné celou konstrukci utěsnit a nainstalovat další topný systém.

Dřevo nebo kov?Materiál pro nosnou konstrukci vybíráme

Bez ohledu na to, zda zvolíte zasklení balkonů za studena nebo za tepla, musí být instalace střechy správně vypočtena a řádně provedena.

Nejprve je třeba rozhodnout, jaký materiál použít pro výrobu nosné konstrukce.Co by mělo být preferováno - dřevo nebo kov?

Dřevěné rámy na střechu

Dřevěné trámy jsou dobré, protože se snadno instalují a jsou levné.Takový rám nevytváří „studené mosty“ kvůli nízké tepelné vodivosti stromu a je vhodný pro zasklení balkonu.

Doporučujeme přečíst:

Zkušenosti však ukazují, že takové konstrukce mají krátkou životnost:

 • dřevěné konstrukce se rychle rozpadají z-vlhkost a velké teplotní rozdíly;
 • tyče stejné tloušťky někdy mají různé hustoty, střecha může být „vedena“ kvůli vnitřním napětím;
 • Spojení tyčí se časem uvolňuje.

Různé kovové rámy pro střechu

Použití kovu při zasklení balkonu se střechou je mnohem dražší, ale zaručuje spolehlivost a trvanlivost.

Jsou možné následujícímožnosti kovové konstrukce:

 • Svařovaný rám z profilové trubky.Je vhodný pro zasklení hliníkových balkonů.Průřez potrubí musí být zvolen s ohledem na zatížení větrem a sněhem, jakož i na hmotnost konstrukce a její vyplnění.
 • Rám šroubového spojení.Používá se na místech, kde svařování není z jakéhokoli důvodu možné.
 • Střecha „na farmách“ - trojúhelníky svařované z kovového rohu.

Druhy balkónových střech

Podle způsobu upevnění se balkonové střechy dělí na dva typy: mohou být nedílnou součástí zasklení nebo samostatným prvkem.

Nezávislá střecha

Při použití nezávislého systému lze střechu instalovat i bez zasklení balkonem, protože je připevněna přímo ke zdi budovy.Před instalací takové konstrukce je nutné pečlivě vypočítat odhadované maximální zatížení na jejím povrchu v případě srážek.

Nezávislá střecha je namontována pomocí konzolových nebo nosných verzí.

Konzolová střecha je ocelová rohová konstrukce, která je připevněna ke zdi.Neposkytuje podpůrné stojany.Jejich nepřítomnost umožňuje zvolit libovolnou velikost oken.Kromě toho lze zasklení balkonů se střechou konzolového typu provést po instalaci střechy.

Při zasklení balkonů je třeba mít na paměti: horní patro není vhodné pro konzolovou verzi střechy, protožeznačné zatížení sněhem.

Pro verzi střešní instalace, kterou lze namontovat na nosný stojan, se kromě rámu používají také nosné stojany.Stejně jako v případě konzolové střechy však na zasklení není žádné zatížení.Při konstrukci takové konstrukce je často nutné zesílit zábradlí balkonu, protože se zvyšuje tlak na parapet.

Doporučujeme přečíst:

Závislá střecha

V případě, že je střecha plnohodnotnou součástí zasklení, je instalována na horní část instalovaných oken s dvojitým zasklením.Upevnění se provádí současně ke zdi a k ​​bloku okenních rámů.U závislého systému existuje omezení rozměrů balkonu.

K provádění vysoce kvalitního zasklení balkonů je nezbytné posílit tepelně a zvukově izolační vlastnosti závislé střechy.Za tímto účelem můžete mezi bednu pokládat pěnové plechy a spoje utěsnit montážní pěnou.Také pro tyto účely se používá izolace v rolích - penofol, své okraje fixuji lepicí páskou.Používání penofol nejen zateplí balkon, ale také zlepší jeho zvukovou izolaci.

Díky nízké ceně zasklení balkonu se střechou, která má závislý typ konstrukce, je tato možnost velmi populární a rozšířená.

Materiály krytiny pro zasklení balkonu se střechou

K vyplnění střešní části během zasklení balkonů za studena se často používá kovový profilovaný plech.Je to praktickétrvanlivé a levné.

Asfaltová břidlice nebo euro-břidlice se vyznačuje dobrou těsností, nízkou hmotností a vynikající odolností proti hluku a vodě.Snadná výměna jednotlivých střešních prvků je možná.Nevýhody zahrnují vysokou hořlavost tohoto materiálu.

Kovová dlaždice je stejná vlnitá deska, ale pokrytá několika vrstvami polymerního filmu, a je proto mnohem lépe chráněna před účinky vnějšího prostředí.Navenek atraktivní, trvanlivý, ale velmi „hlučný“ materiál.Pokud během instalace nezabezpečíte hlukovou izolaci, během deště se to bude velmi silně chrastit.

Polykarbonát (buněčný nebo monolitický) se používá k vytvoření průhledné střechy, která bude lehká a odolná.S ním můžete vytvořit velmi atraktivní a moderní zasklení balkonu se střechou, jehož cena však bude velmi vysoká.

Rozhodnutí, jak nainstalovat střechu na balkon, stejně jako výběr správného střešního materiálu, bude snazší, pokud o radu požádáte specializovanou společnost.