Zasklení balkonů s odstraněním.Možnosti a příklady

Při zasklívání balkonů s výložníkem lze nejen vytvořit pocit volného prostoru, ale také získat další užitečnou plochu.Takové řešení je často jediným způsobem, jak zasklít malý balkon, aniž by se z něj stal úzký „tužkový kufřík“.

Stavební trh nabízí spotřebitelům zasklení s odstraněním dřevěných rámů, plastových nebo hliníkových profilů a bezrámové zasklení.

Obsah

Výhody zasklení s odstraněním

Hlavní výhoda, kterou poskytuje vnější zasklení balkonů, je možnost instalace širokého parapetu bez ztráty užitečné plochy.Standardní prodloužení je 20-25 cm, ale v případě potřeby lze tyto velikosti zvětšit.

Je-li zasklení balkonů s demontáží provedeno v souladu se všemi technickými požadavky, přispívá to k posílení parapetů a horních desek, jakož i celé konstrukce balkonu jako celku.

Hlavní fáze zasklení

Proces zasklívání balkonů s demontáží má několik stupňů:

  • Instalace základny, během níž jsou k parapetu připevněny kovové konzoly.na které bude struktura upevněna.
  • Instalace parapetu.
  • Zasklení, včetně instalace profilů, ochranných pásů a odlivu.

Možnosti zasklení balkonů s demontáží

Nejběžnějšítaková možnost jako zasklení balkonů s odstraněním podél okenního parapetu.Podlahová plocha na balkoně v tomto případě zůstává nezměněna a dvojitá okna jsou namontována na speciální konstrukci připojené k parapetu.Díky tomu se okna posunou směrem k ulici.Může být přenášen vpřed nebo ve všech třech směrech.

Doporučujeme přečíst:

Další, dosud méně rozšířené zasklení balkonů stonkem, jehož fotografie je uvedena níže, se nazývá „motýl“

Totozpůsob rozšiřování balkonu v důsledku odstranění dvojitých oken v úhlu ze stran.Zasklení je namontováno na trojúhelníkovém příhradovém nosníku, který je připevněn ke zdi budovy a ke straně balkonu.

Teplé a studené zasklení

Teplé zasklení dává majitelům balkonu mnoho výhod: schopnost využívat místnost i v zimních měsících, chránit obývací pokoj před chladem a hlukem.Kromě toho v tomto případě můžete uspořádat malou zahradu na okenním parapetu a pěstovat zeleninu a zeleninu po celý rok.Teplé zasklení balkonu s odstraněním však bude vyžadovat nejen zvýšenou tepelnou izolaci, ale také posílení struktury.Plastová okna s dvojitým zasklením, která se v tomto případě nejčastěji používají, mají nakonec velkou váhu.

V některých případech stav balkonové desky jednoduše neumožňuje zasklení.Tento druh práce navíc vyžaduje poměrně působivé finanční investice.Je mnohem pohodlnější provést teplé zasklení lodžií s odstraněním.KonstruktivníFunkce umožňují lodžii vydržet větší zatížení než balkon.Po provedení oteplování můžete rozšířit hranice bytu připojením dalšího prostoru.

Ale zasklení balkonů za studena s odstraněním, jehož cena je mimochodem mnohem nižší, je vhodné pro téměř jakýkoli balkon a nezpůsobuje potíže s instalací.Obvykle se provádí pomocí lehkého hliníkového profilu, takže pro instalaci stonku není nutný masivní rám.

Zasklení balkonu s dřevěnými rámy

Přes velký výběr hliníkových a plastových profilů pro okna neztrácí zasklení balkonu stromem svou popularitu.Důvodem je šetrnost k životnímu prostředí dřevěných rámů, jejich schopnost udržet teplo a nízké náklady.Doby, kdy byl tento typ zasklení považován za nespolehlivý, již dávno uplynuly.

Díky zpracování speciálními laky nebo akrylovými barvami získává strom spolehlivou ochranu ve formě vodotěsné fólie.To vám umožní chránit materiál před rozpadem a deformací.

Bezrámové zasklení balkonu se stonkem

Výběrem bezrámového zasklení se stonkem získáte nejen originální a atraktivní design.Tento systém má následující výhody:

  • je vhodný pro balkony jakéhokoli tvaru;
  • nezkazí fasádu domu;
  • umožňuje, je-li to nutné, plněotevřít křídlo;
  • poskytuje panoramatický výhled;
  • se provozuje pohodlně a bezpečně.

Navzdory vnější „beztížnosti“ konstrukce bude váš balkon chráněn před hlukem, srážkami a větrem.

Druhou stranou mince je, že vysoké náklady na součásti a složitost instalace výrazně zvyšují konečnou cenu.Bezrámové zasklení balkonu s výsuvem, jehož náklady daleko přesahují jiné možnosti, zdaleka není dostupné pro každého.

Abyste se necítili za pevným sklem jako na jevišti, musíte nainstalovat žaluzie nebo závěsné závěsy.Sítě proti komárům však bude nutné opustit, protože není zajištěn jejich montážní mechanismus.Další nevýhodou bezrámového zasklení balkonu s odstraněním je nemožnost zabránit tepelným ztrátám.

Odborníci se domnívají, že při zasklení balkonů s podpěrami by se měly používat materiály nejvyšší kvality.Kromě toho musí instalačnímu procesu předcházet pečlivé výpočty a provádět technicky kompetentně.Pouze v tomto případě máte jistotu, že získáte spolehlivý design, který bez problémů zvládne funkce, které jsou mu přiřazeny.