Zasklení balkonů s hliníkovým profilem.Možnosti a metody

Pravděpodobně to musíte cítit sami - to, co prožívá osoba, která se stala vlastníkem svého vlastního domu, i když je to starý "Chruščov".A i malý balkon, očištěný ze všech stran, naplněný vodou a pokrytý sněhem, se zdá být velmi pohodlným a nádherným místem.Dříve nebo později však bude snaha to ještě vylepšit, a zde si musíme pamatovat na zasklení balkonů, hliníkový profil lze použít k výstavbě rámu.

Obsah

Trocha o historii zasklení balkonů

I v době Sovětského svazu byly místní úřady v jakémkoli osídlení kategoricky proti samotné myšlence zasklení balkonů, přičemž uváděly zhoršení vzhledu fasád a celkového vzhledu města.Pravděpodobně v tom bylo jisté množství pravdy, stačí si uvědomit, že zasklení balkonů nebylo provedeno pouze hliníkovým profilem, ale nikdo jej nepoužil k vytvoření svého rámu.

Postupem času se vyvinul zvláštní stereotyp založený na použití dřevěných rámů a výklopných oken.Nechte tyto rámečky zčernat a začít prosakovat o rok později, nechat je požadovat téměř roční malbu, nechat celý bytový dům z fasády být obtížně vnímatelným mixem všeho, co si dokážete představit, ale díky zasklení balkonu měl majitel bytu možnost zařídit tamminimální skladovací místnost, ale maximálně - nikoliv omezený let představivosti - z další místnosti a odpočinku do dílny.

Nakonec se nakonec ukázalo, že nikdo nezasahuje do zdobení balkonu, jak si člověk přeje, a hliníkový profil jako nosná konstrukce se často používá pro zasklení balkonů.

Jaké může být zasklení balkonu

Existuje několik možností, jak může být provedeno.Dnes je módní bezrámové zasklení módní, příklad je uveden na fotografii.

Teplý a studený

Nejčastěji se však jedná o rám ve tvaru rámu nebo rámu a obvykle je to hliník - zasklení balkonů tohoto typu je rozděleno na studené a teplé.Jde o to, že hliník sám o sobě je vodičem tepla, a v tomto případě slouží jako druh můstku chladu a skrz něj vstupuje do zaskleného prostoru.Zasklení tohoto typu se nazývá studené.

Pokud se používají dvojité rámy, dvojitá okna a speciální hliníkový profil, zasklení balkonů se v tomto případě ukázalo jako teplé.Která varianta je lepší, záleží na zamýšleném účelu areálu.V mnoha případech stačí provést zasklení za studena, zejména proto, že plní svou roli dodatečné zvukové izolace a ochrany proti povětrnostním vlivům.Je třeba mít na paměti, že při použití zasklení balkonů s hliníkovým profilem získáte nižší ceny zasklení než zasklení.

Hlášenorozdíl není jediný, pokud pro zasklení používáme hliníkový profil.Pokud je rám z hliníku, zasklení balkonů, jejichž cena závisí na použitých materiálech, při celkových nákladech je nižší než při instalaci oken z PVC.

Dálkové zasklení

Doposud, vzhledem k zasklení balkonů, hliník nebo nějaký jiný materiál vytvořil rám, je zřejmé, že sklo nepřekročilo samotný balkon, jak je vidět na obrázku níže.

Existuje však jiný přístup, ve kterém se všechny prvky: hliníkové rámování, zasklení balkonů, lodžie do 50 cm provádějí za rovinou zábradlí.Příklad takové varianty zasklení lze vidět na fotografii

. Při výběru takovéto balkónové úpravy je třeba vzít v úvahu, že je nejvhodnější pro zasklení za studena.

Faktem je, že jinak bude hmotnost celé konstrukce, rámů a dalších oken s dvojitým zasklením mnohem větší a zatížení samotného balkonu se zvýší.

Aby bylo možné umístit všechny podrobnosti, včetně hliníku, okna - zasklení balkonů tohoto typu bude vyžadovat konstrukci výkonného přídavného ocelového rámu.

Výhodou tohoto typu zasklení je zvětšení plochy samotného balkonu, na původní parapet lze umístit alespoň některé květiny.Nevýhody jsoupřičítat skutečnost, že i když používáte hliník pro zasklení balkonů, získáte vyšší ceny za zasklení na dálku než u jakékoli jiné metody.

Okna jsou sklopná a posuvná

Pro jakýkoli druh vylepšení balkonu lze použít jak sklopná klasická, tak i posuvná okna.

Při kyvném pohybu existuje střídání kyvných a hluchých klapek.Další výhodou je použití oken s dvojitým zasklením.

Je třeba poznamenat, že u sklopných oken je zasklení těsné a poskytuje dobrou zvukovou izolaci a také ochranu před povětrnostními vlivy.

Posuvná okna mají své výhody.S nimi je vše levnější a umožňují také neobsazovat interiér balkonu otevřeným okenním křídlem.Koneckonců, když potřebujete otevřít okno, křídlo se jen posune na stranu.

Je však třeba vzít v úvahu, že v případech, kdy pro zasklení balkonů používají hliníkové profily, nejsou přezkumy použití posuvných oken v takovém případě vždy kladné.Důvodem je zamrznutí pohyblivých rámů při změně tání s mrazem.Vlhkost shromážděná v běžcích během tání nebo tání sněhu z tepla přicházejícího z bytu pak zamrzne, když zchladne, a led brání otevření oken.

Vlastnosti zasklení balkonů

Jeden z rysůzasklení balkonů pomocí hliníkového profilu je možnost vybrat si variantu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a je cenově dostupná.V případech, kdy se k montáži používá hliníkové rámování - zasklení balkonů, se revize tohoto návrhu hodnotí nejednoznačně.

Někdo doufal, že balkon bude teplý a někdo bude chtít chladný, ale poskytne ochranu před větrem, prachem a špatným počasím.Ale s jakoukoli možností stojí za zmínku výhody, které zasklení poskytuje:

  • snížení prachu, nečistot a hluku v bytě;
  • vytvoření dalšího nárazníku mezi bytem a ulicí, i když se provádí zasklení za studena;
  • poskytující ochranu před vnějšími vlivy (vítr, déšť, sníh) na balkóně.
  • možnost volby opce za cenu odpovídající plánovanému rozpočtu.

K dosažení vysoce kvalitního výsledku při zasklení hliníkovým profilem je třeba dodržovat několik pravidel.Jednou z nich je, že by nemělo docházet k zakřivení hliníkových struktur.

Stejně důležité je zachovat mezeru mezi otvorem okna a výrobkem nejvýše 5,5 mm.Pokud se ukáže více, je třeba přijmout další opatření.

Je důležité vytvořit šev alespoň ve dvou vrstvách pěny.Re-pěna může být aplikována nejdříve dvě až tři hodiny po vytvoření první vrstvy.Po zaschnutí těsnicí hmoty se přilepí ochrannou páskou.Chcete-li vidět podrobněji, jak používají hliníkové zasklení k použití balkonů pro zasklení - video vám to umožní plně ocenit.

Zasklení balkonů se stalo téměř nedílnou součástí výzdoby jakéhokoli bytu.To vám umožní výrazně snížit míru dopadu na životní prostředí, změnit balkon, na žádost majitelů, na další, docela pohodlné a pohodlné bytové oblasti.Za tímto účelem se zasklení úspěšně provádí pomocí hliníkových profilů, které s ohledem na poměrně dostupnou cenu za veškerou práci činí tyto operace široce žádoucí.