Zasklení balkonů, možnosti?

Hlavní výhoda, kterou zasklení balkonů přináší, je schopnost využívat dodatečnou plochu po celý rok.Dobře provedená konstrukce navíc umožňuje nejen chránit balkon před atmosférickými srážkami a prachem, ale také zlepšit tepelnou a zvukovou izolaci bytu.

Obsah

Druhy zasklení balkonů: studené a teplé

Pokud je cílem chránit balkon před účinky větru a deště, mělo by být upřednostněno zasklení za studena.Tato možnost zahrnuje instalaci rámu s jedním sklem a nepřítomnost zvláštní izolace.Oplocený areál bude chráněn před prachem, deštěm a sněhem, ale nic víc.Rozdíl teplot mezi balkonem a ulicí nebude větší než 5 stupňů, to znamená, že v chladném nebo teplém prostředí nebude velmi pohodlné být na balkoně.Pro tento typ zasklení se obvykle používá levný hliníkový profil nebo dřevěný rám.

Tepelné zasklení balkonů vyžaduje tepelnou izolaci prostoru, čehož je dosaženo instalací rámů s dvojitými okny a dodatečnou izolací místnosti.Teplota na balkóně i v chladném období může být stejná jako v bytě.Balkóny s teplým zasklením často slouží jako pokračování místnosti, instalují vyhřívanou podlahu nebo instalují topná zařízení.

Pokud se rozhodnete provést zaskleníbalkony, jak si vybrat správný materiál?Nejlepším řešením je použití rámů z PVC profilu, vybavených tepelně úspornými dvojskly.Trh nabízí pro tento profil velké množství možností a v případě potřeby si můžete vybrat optimální poměr ceny a kvality.

Důležité: zasklení není vhodné pro balkony, přičemž zatížení by nemělo přesáhnout 500 kilogramů na m2.Pokud je toto pravidlo porušeno, struktura se může zhroutit.

Strukturální zasklení: posuvné, kyvné, bezrámové

Jak zvolit správný způsob otevírání oken zasklení?

Níže uvádíme hlavní možnosti konstrukčních systémů otevírání oken: posuvné, otočné a bezrámové.

Posuvné konstrukce

Nejběžněji používané posuvné konstrukce jsou hliníkové profily a jednoduché sklo.Jsou schopni chránit balkon před srážkami, větrem a prachem, jsou pohodlně ovladatelné, jsou levné a jsou konstruovány rychle.Komfortní provoz takových struktur je však možný pouze v teplém období, protožehliníkový profil je špatný tepelný izolátor.Také při poklesu teploty mohou uzávěry vzájemně zamrznout a zastavit otevírání.

Posuvný balkonový zasklívací systém založený na plastovém profilu je dražší, ale má několik výhod.Má dobré tepelné izolační vlastnosti a těsnost.Při změně teploty se plastový profil nedeformuje.VybaveníBalkony s posuvnou konstrukcí z PVC profilu jsou mezilehlou možností mezi studeným a teplým zasklením.

Hlavní výhodou systémů posuvných oken je schopnost šetřit místo na balkóně při otevírání křídla.

Houpací konstrukce

Kdysi rozšířené houpací struktury vyrobené ze dřeva nedávno propustily PVC profilové systémy.Okna z PVC s dvojitým zasklením mají nepochybné výhody - těsnost, dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, díky čemuž se používají pro zasklení balkonů.Nevýhody zahrnují vysokou cenu a vysokou hmotnost, což omezuje možnost použití těchto systémů na křehkých balkonech.

Je docela obtížné pojmenovat průměrnou cenu zasklení balkonů - domy různých sérií mají velmi odlišné velikosti balkónů.Ale na internetu najdete přibližné náklady na všechny materiály a výpočty pro každou řadu.

Bezrámové zasklení balkonů

Poměrně nová technologie - bezrámové zasklení balkonů;recenze odborníků a spotřebitelů naznačují, že i přes vysoké náklady má takový systém mnoho výhod.

Bezrámové zasklení:

 • poskytne široký pohled nedosažitelný s jakýmkoli jiným typem zasklení;
 • je naprosto bezpečný, protoževyrobené z odolnéhotvrzené sklo, jehož okraje jsou leštěné;
 • nezabírá využitelný prostor;
 • výrazně snižuje hluk z ulice;
 • jednoduché a funkční;
 • nemá složitá zařízení vyžadující péči.

O tom, jak pohodlné a pohodlné bezrámové zasklení balkonů je níže uvedený videozáznam.

Zasklení balkonů s odstraněním

Pokud je plocha balkonu malá, povede jeho zasklení ke skutečnosti, že využitelný prostor bude snížen vzhledem k objevenému designu a parapetu.V tomto případě stojí za to zastavit váš výběr na tak nestandardní variantě, jako je zasklení s odstraněním.Současně se umístění balkonu nemění, ale jeho prosklená část se pohybuje směrem k plotu.

Zasklení balkonů, jehož fotografie je uvedena níže, bylo provedeno pomocí této technologie.

Tato konstrukce má následující výhody:

 • vizuálně zvyšuje objem balkonu;
 • zachovává av některých případech zvyšuje využitelnou plochu vytvořením parapetu;
 • je oblast pokrytí mnohem větší;
 • posiluje staré křehké zábradlí balkonů;
 • je spolehlivý a odolný.

Zasklívací čára může být uspořádána podél obvodu balkonu nebo pouze v přední části.Odborníci se domnívají, že optimální offsetová šířka by neměla přesáhnout 25 cm. V tomto případě je dosaženo nejlepší kombinace strukturální stability a jejího vzhledu.

Lepším řešením by byloproveďte zasklení balkonů s odstraněním odborníkům.Při této změně jsou skutečně kladeny zvýšené požadavky na pevnost a spolehlivost prvků, které jsou vyjmuty z parapetu, a na celou strukturu jako celek.Porušení technických norem může být velmi nebezpečné.

Zasklení střešních balkonů

Potřeba zasklení střešních balkonů vzniká, když:

 • Starobylý dům, ve kterém stavba balkonu nezahrnuje střechu.Funkčnost takových balkonů je velmi omezená, navíc vyžadují pravidelné opravy.
 • Balkon je v horním patře.Takové balkony často také nemají střechu, a pokud je, pak prochází vlhkostí v místě připojení k hlavní stěně.
 • Horní deska je těžce poškozena nebo nezakrývá celý balkon.

Konstrukce střechy je složitý proces, který vyžaduje přesná měření a příslušný návrhový výpočet.Jinak nemusí být balkon schopen odolat nadměrné hmotnosti a zhroucení.Kromě toho se práce provádí ve výšce a vyžaduje zvláštní výcvik a dovednosti.

Je proto lepší kontaktovat stavební společnost, jejíž odborníci provádějí zasklení balkonů na klíč.Nejen profesionálně vykonávají veškerou nezbytnou práci, ale také se potýkají s problémem získávání povolení.

Materiál pro výrobu střechy

Pro vnější střešní krytinu jsou nejčastěji používanými deriváty ocelový plech, a to:

 • vlnitá lepenka;
 • vlnitý plech;
 • galvanizace;
 • laminované palubovky.

Při zasklívání balkonů se pro tento druh práce považuje za nejlepší volbu střešní krytina.Je levný a má dostatečnou strukturální tuhost, aby vydržel očekávaná zatížení bez deformace.Paluba je instalována jako nosná střecha, aniž by bylo nutné připevňovat další konzoly.Na žádost klienta si můžete vybrat materiál požadované barvy.Hlavní nevýhodou tohoto povlaku je potřeba další zvukové izolace.

]

Volba dokončování střechy válcované střechy, pružných tašek a jiných měkkých střešních materiálů vyřeší problém zvukové izolace.Náklady na práci se však značně zvýší díky instalaci pevného rámu.

Moderní a originální verze je nejen zasklení balkonů, ale také střech.K tomu se používají celulární polykarbonát nebo dvojitá okna z tvrzeného skla.

Možnosti montáže střech pro balkon

Konstrukčně jsou balkonové střechy rozděleny do dvou typů: závislé a nezávislé.

Závislá střecha je obvykle postavena současně se zasklením balkonu.Konstrukce střechy je připevněna k bloku rámů a ke zdi domu.Konstrukce je jinájednoduchost a spolehlivost, vhodné pro vytvoření izolovaného balkonu.Při jeho výrobě můžete použít téměř jakýkoli materiál.

Nezávislá (sklopná) střecha je připevněna ke zdi pomocí konzol.Lze jej namontovat odděleně od zasklení balkonu, jakonejsou strukturálně příbuzní.Jako povlak pro tento typ střechy se používají pouze lehké materiály.

Důležité: kloubová střecha není vhodná pro použití v horních patrech domů, protože její upevnění nevydrží zatížení během těžkých sněžení.

Vzhledem ke složitosti všech výše uvedených prací doporučujeme, abyste se sami nezúčastnili uspořádání, ale aby jste si objednali profesionální zasklení balkonů na klíč;ceny za takové služby se liší v poměrně širokém rozmezí, což umožňuje zvolit možnost, která vyhovuje jakémukoli rozpočtu.