Zasklení balkonů, ceny jsou velmi odlišné - od rozpočtu po luxus

Dnes je neobsazený balkon nebo lodžie výjimkou.Člověk se musí jen dívat na průčelí jakéhokoli domu, protože nevědomky přitahují pozornost a vystupují z celkové hmotnosti zušlechtěných balkonů.Je pravda, že pokud se podíváte pozorně, je patrný rozdíl mezi všemi prosklenými objekty.Důvodem je především skutečnost, že zatímco zasklívací balkony jsou ceny za provedení této práce velmi odlišné.

Obsah

Jak mohu udělatzasklení balkonů

Důvody zasklení balkonů se očekávají a jsou pochopitelné.To je touha poskytnout ochranu před hlukem a počasím, zvýšit pohodlí domova a zvětšit oblast bytu.Existuje mnoho různých důvodů, které způsobují touhu zasklení balkonu.V souladu s tím existuje mnoho možných způsobů zasklení balkonů, ceny budou záviset na zvolené možnosti a použitých materiálech.

Co je to zasklení?Zpravidla se jedná o vytvoření a instalaci rámu, na kterém jsou následně upevněny rámy a brýle.Náklady na zasklívací balkony závisí na tom, který rám se používá, jaké brýle a rámy, cenu, za použití různých materiálů, lze vybrat podle stávajícího rozpočtu.Typicky se tyto typy zasklení provádějí:

  • s použitím lehkých dřevěných rámů;
  • používající vylepšené dřevěné rámy;
  • spoužití ocelových rámů (možnost trolejbusu);
  • používající hliníkový profil;
  • používající PVC rámy;
  • tzv. Bezrámové zasklení.

Většina z těchto typů má své vlastní možnosti, které ovlivňují náklady zasklení balkonu.Například můžete místo dvojitého skla použít dvojité rámy nebo dvojitá okna.To vše ovlivní cenu, která bude muset za práci platit.To vám však umožní pracovat za cenu zasklení balkonu a nakonec najít variantu, která splňuje vaše přání a možnosti.Některé z výše uvedených typů zasklení jsou stručně popsány níže v pořadí jejich seznámení.

Zasklení za použití lehkých dřevěných rámů

V nedávné minulosti to byla nejběžnější varianta.Bylo to implementováno docela jednoduše.Po obvodu balkónu byl umístěn dřevěný rám, ke kterému byly připevněny domácí rámy s obyčejným sklem.Náklady na zasklení lodžie nebo balkonu tohoto typu byly minimální, ale byly problémy s trvanlivostí a kvalitou.Faktem je, že nezpracované dřevo bylo nejčastěji používáno a po chvíli začalo zčernat a zhroutit.

Ačkoli, s náležitou a včasnou péčí, tyto návrhy sloužily mnoho let.Každoročně bylo nutné impregnovat speciálními složkami a natřít dřevo a pravidelně „pěnit“ nebo jinak uzavřít výsledné trhliny.Samozřejmě, že tímto způsobem není teplý a pohodlný balkonza předpokladu, ale náklady na zasklení balkonu v Chruščově, který byl v té době velmi běžným bydlením, byly pro většinu obyvatel docela dostupné.

Doporučujeme přečíst:

Zasklení vylepšenými dřevěnými rámy

V mnoha případech byly domácí rámy použity ke zlepšení ochrany proti povětrnostním vlivům a ke zvýšení celkové úrovně pohodlí na balkoně.dvojité prosklené nebo prefabrikované rámy.Možnost tepelné ochrany je dána kvalitou výrobních rámů a oblastí samotného skla.K únikům tepla dochází skrze samotné sklo a praskliny v rámech.Chcete-li snížit ztráty přes sklo a dát dvojité rámy.

Úroveň tepelné ochrany s kvalitní výrobou takových rámů se zlepšuje, ale náklady na zasklení balkonů a lodžií se v tomto provedení zvyšují ve srovnání s použitím lehkých rámů.

V zájmu spravedlnosti je třeba poznamenat, že použití vylepšených rámů je v současné době možné, avšak v tomto případě se nepoužívají rámy vyrobené z továrny, nýbrž rámy z továrny se speciálně připravují a zpracovávají a místo obyčejných skel se umísťují okna s dvojitým zasklením.

Jedná se již o elitní zasklení a v tomto případě se zeptáme, kolik jsou náklady na zasklení balkonu nepřiměřené, elitní věci nejsou levné.

Zasklení hliníkovým profilem

Hliníkový profil postupem času nahradil strom.Jehovýhody jsou nepopiratelné - nerozkládá se, je odolný, snadno podléhá nezbytnému zpracování.Hliníkový profil umožňuje získat dva typy zasklení - teplé a studené.Používáte-li hliníkový profil pro zasklení balkonů, můžete levně získat dobrou ochranu před sněhem, deštěm a větrem.Bude to zasklení za studena, které poskytuje zmíněnou ochranu, ale ne teplo.

Hliník slouží jako dobrý vodič pro chlad, který mu poskytuje příležitost vstoupit do zaskleného prostoru prostřednictvím prvků rámu a rámu.Pokud tedy při zasklení balkonů použijete hliníkový profil, bude jeho cena v případě, že není použit speciální profil, docela přijatelná.Ten má speciální vložky, které zabraňují volnému oběhu studeného hliníku.

Použití hliníku s zasklívacími vložkami je však velmi drahé.Pokud vyhodnocujete náklady na zasklení balkonů, měl by se hliník tohoto typu používat opatrně.Pro snížení nákladů na práci je nejjednodušší uchýlit se k dalšímu zasklení, například za použití oken z PVC a oken s dvojitým zasklením.Je pravda, že pokud potřebujete zasklení pomocí hliníkového profilu, bude to jediná možná možnost

Opatření k zajištění tepla během zasklení

Je třeba si jasně představit, že samotné zasklení nevyřeší problémy s poskytováním tepla na balkon nebo lodžii.K otázkám terénní úpravy balkonu nebo lodžie by se mělo přistupovat komplexně.Tento přístup zahrnuje nejen postup zasklení, ale také provedení prací souvisejících s izolací a dekorací stejné lodžie pro použití jako samostatný a pohodlný byt.

Nejprve je třeba se starat o problémy s oteplováním stropu, stěn, podlahy lodžie nebo balkonu.K tomu je nutné provést vodotěsnou a parní bariéru všech dostupných povrchů a pro zlepšení nových prostor použít izolaci.

Zasklení, pokud si přejete získat teplou a pohodlnou místnost, by mělo přirozeně poskytovat po svém provedení teplo a pohodlí, pro které můžete zasklení použít za použití PVC rámů a dvojitých oken.

Ve výsledné místnosti je nutné dodatečně vytvořit vytápění, pro které můžete použít vyhřívané podlahy nebo speciální radiátory, provádět osvětlení a povrchovou úpravu.Pravděpodobně nestojí za to říci, že náklady na zasklení a zahřátí lodžie popsaným přístupem budou vyšší než náklady na zasklení lodžie.

Zde je však třeba si před zahájením práce stanovit cíle a cíle pro sebe.Pokud chcete získat pouze další zvukovou izolaci a ochranu před vnějšími vlivy, použijte další prostor na balkóně jako „sklad všeho“, pak pro vás bude nejjednodušší možnázasklení možnosti, mimochodem, nejmenší náklady.

Pokud chcete mít novou plnohodnotnou místnost a máte pro ni vlastní plány, budete se muset připravit na zvýšené náklady na zasklení, izolaci a zlepšení této místnosti.

Jako vždy, při řešení jakéhokoli problému, včetně zasklení balkonů, je nutné začít pochopením toho, co by se mělo stát po dokončení všech prací, a proč se tak děje.A volba zasklení, která je vhodná pro náklady a mzdové náklady, nebude velkým problémem, protože četné metody dostupné pro jeho realizaci umožňují určit optimální realizaci vašich přání.