Zasklení balkonů a lodžií, plusy a minusy

Jaké jsou výhody zasklení balkonů a lodžií?Stojí tato poněkud drahá přepracování peníze a úsilí vynaložené na to?Samozřejmě, protože vlastník bytu nakonec obdrží:

 • další metry čtvereční do obytného prostoru;
 • zlepšení atmosféry v místnosti vytvořením vzduchového nárazníku;
 • ochrana tepla v zimě a chlad v horkých letních dnech;
 • ochrana před průvanem, prachem, vlhkostí a hlukem;
 • možnost racionálnějšího využití prostoru (pohodlné sušení prádla, další prostor pro skladování věcí nebo pohodlný pobyt);
 • zvýšení hodnoty bytu na realitním trhu při prodeji nebo výměně.
Obsah

Rozdíly mezizasklené balkony a lodžie

Balkony a lodžie mají společný funkční účel, liší se uspořádáním.

Jaký je rozdíl mezi těmito vzory?Balkon - otevřená plocha oplocená po obvodu, připevněná ke zdi domu.Lodžie je vestavěna do budovy, je součástí místnosti, má boční stěny a otevřenou (částečně nebo úplně) fasádu.Tyto vlastnosti jsou důvodem, proč se technologie zasklení balkonů a lodžií liší.

Balkon je zasklený ze dvou, v některých případech dokonce ze tří stran.Pokud je byt umístěn v nejvyšším patře, je často nutné vybavit vrchlík.Některékonstrukce mají kovové parapety, které musí být před zasklením odstraněny nebo položeny pěnovými bloky nebo cihlami.

Typická lodžie má pouze jednu otevřenou stranu.To výrazně zjednodušuje zasklívací proces, protože další práce se prakticky nevyžadují.

Druhy zasklení

Celá paleta typů zasklení balkonů a lodžií je rozdělena do dvou velkých skupin - „teplá“ a „studená“, lišící se úrovní tepelné izolace a pohodlí.

Zasklení za studena přispívá k ochraně před srážením a prachem a vytváří mírnou zvukovou izolaci.Kromě toho mohou takové návrhy zvýšit bezpečnost domu, což ztěžuje vstup zlodějů do bytu.Ale spoléhat se na skutečnost, že v zimě to bude mnohem teplejší na balkon nebo lodžii, to nestojí za to.

Pokud potřebujete lepší tepelnou izolaci, obložení a zasklení balkonů a lodžií by mělo být provedeno v souladu se všemi pravidly pro vytváření obklopujících konstrukcí.

Teplá verze zasklení umožní využít další místnost i v chladném období.Ale mějte na paměti, že náklady na změnu budou mnohem vyšší.

Možnosti zasklení pro balkony a lodžie

Zasklení za studena je vhodné pro ty, kteří neplánují využívat balkon nebo lodžii jako další plnou místnost.Výběr možností je v tomto případě skvělý.Možné:

 • jednoduché zasklení s použitím běžných dřevěných rámů nebohliníkový profil;
 • Zasklení „vozíku“ vyrobené na železném rámu.

Níže se podíváme na výhody a slabiny každé z těchto metod.

Zasklení dřevěnými rámy

Dřevěný rám s jednoduchým sklem vybavený otočnými křídly je nejlevnější a nejekologičtější možností pro uspořádání balkonu nebo lodžie.Výhodou je, že můžete použít zasklívací materiály, které byly používány.Staré rámečky se kupují doslova za cent, nebo dokonce zdarma.

Zvuková a tepelná izolace však bude v tomto případě minimální.Kromě toho mají dřevěné rámy sklon k hnilobě a zhroucení a bez pravidelné údržby a malování rychle ztratí svůj obchodní vzhled.

Používá-li se dřevo nízké kvality, začne po nějaké době po instalaci křídla „vést“.V důsledku toho se nezavírají dobře, objevují se v nich praskliny, zasklení prochází vodou během deště.Také pod hmotností sklenic se mohou prohýbat nedostatečně silné otevřené rámy.

Ocelové zasklení (okna vozíku)

Poměrně jednoduchý a levný způsob ochrany místnosti před vlhkostí, větrem a prachem je použití ocelového zasklení.Obecně se taková budova často nazývá „trolejbusová okna“.Hlavní výhodou tohoto designu je jeho síla, protože všechny součástispojeny dohromady svařováním.

Okna jsou zasklena okny s dvojitým zasklením, jejichž okraje jsou zaoblená a lemovaná gumovými těsněními, což zajišťuje těsné uložení.

Zasklení z oceli (trolejbusu) má několik významných nedostatků:

 • velmi špatná tepelná izolace;
 • citlivost konstrukce vůči korozi;
 • 76) potřeba pravidelného broušení a lakování kovových částí;
 • křehkost blokovacích zařízení;
 • estetická neatraktivita.

Z tohoto důvodu se zasklení balkonů a lodžií metodou „vozíku“ postupně stává minulostí a ustupuje modernějším technologiím.

Zasklení hliníkovým profilem

Hliníkový profil je mnohem lehčí, pevnější a trvanlivější než výše uvedené materiály.Kromě toho nedeformuje, neoxiduje a je nehořlavý.

Relativně nízká hmotnost umožňuje použití v případech, kdy balkónová konstrukce není navržena pro velká zatížení.Díky schopnosti profilu se snadno ohýbat, můžete vytvořit nestandardní zasklení pro prostory složitého tvaru.

Hliníkové rámy vypadají velmi esteticky.Obvykle jsou k dispozici v bílé barvě, ale výrobci nabízejí jiné barevné možnosti: barvu nebo podobnou dřevu.Malá šířka rámečků umožňuje vytvářet elegantní vzory, které jsou nejen krásné, ale také dobře propouštějí světlo.

Pro zasklení za studena, jednoduché sklo aprofil bez izolačních těsnění.

Konstrukce posuvného okna se používá častěji než sklopná konstrukce.Za prvé je to levnější a za druhé šetří místo.Takový nedostatek posuvných hliníkových rámů, jako nedostatek těsnosti, není v případě zasklení za studena kritický.

Struktury vyrobené z hliníkového profilu s jednoduchým sklem se z důvodu jejich nízkých nákladů, jednoduchosti a snadnosti montáže nejčastěji používají, pokud se plánuje zasklení balkonů a lodžií za studena.

Teplé zasklení

V případě potřeby lze balkon nebo lodžii přeměnit na další obývací pokoj.Za tímto účelem se přijímá celá řada opatření k zahřátí podlahy, stropu a stěn.Kvalitní zasklení je pouze závěrečnou fází této práce.

Zasklení PVC profily

Rámy vyrobené z PVC profilu s jednokomorovými a dvojitými okny s dvojitým zasklením jsou zdaleka nejoblíbenější a nejvyhledávanější.Zasklení oken a balkonů těmito rámy se vyznačuje vysokou těsností a tepelnou izolací.Spolu s dalšími izolačními pracemi vám umožní získat místnost, ve které je snadné udržovat stabilní teplotu vzduchu.Hlavní věc je, že tvarovky jsou správně nastaveny, je provedena pečlivá izolace švů atd.

Rámy vyrobené z PVC profilu nevyžadují zvláštní péči a dobře vypadají.Výrobci nabízejí výrobky různých barev, v případě potřeby si můžete vybrat variantu, která je vhodná pro jakékoli řešení interiéru a stylu.

Významnými nevýhodami takových rámů je velká hmotnost.Z tohoto důvodu jsou instalovány pouze na cihlový nebo betonový plot.

Vzhledem k velkému počtu klapek, několika vrstvám dvojskla a šířce profilu je přístup přirozeného světla k bytu omezený, což se v některých případech také považuje za minus.

Profilové rámy z PVC umožňují zasklení balkonů a lodžií téměř jakékoli úrovně složitosti.Náklady na zasklení se liší v závislosti na počtu otočných křídel, konfiguraci oken a dalších faktorech.Dnešní trh je zaplaven nekvalitním zbožím za extrémně nízkou cenu, proto je vhodné si objednat okna od důvěryhodných výrobců.

Zasklení v souladu se zákonem

Je třeba mít na paměti, že zasklení a výzdoba balkonů a lodžií je považována za možnost sanace bytu, a proto vyžaduje zvláštní povolení.

All-ruská „pravidla a normy pro technickou údržbu Fondu bydlení“ zakazují dodatečné vybavení, které zhoršuje bezpečnost a vzhled fasád.Zasklení lze řešit po předchozím souhlasu výkonných orgánů.

Ve většině standardních provedení není zasklení zajištěno.Pro provedení obkladů a zasklení balkonů a lodžií v těchto budovách je nezbytnéZískejte zvláštní názor od BTI.Pokud však projevíte nezávislost, nikdo vám nebude pokutovat za předpokladu, že neexistují stížnosti sousedů.Ale v případě, že je plánován prodej, dar nebo výměna bytu, bude majitel čelit určitým problémům.

Vlastní stavba se jistě projeví a budete muset dokončit sanaci zpětně se všemi obtížemi spojenými s tímto procesem.

Aby v budoucnu nebyly problémy, je zasklení a dokončení balkonů a lodžií technicky způsobilé as ohledem na současné právní normy.