Zasklení balkonů a lodžií plastovými okny.Výhody a nevýhody

Balkony v městských bytech jsou z velké části prakticky nevyužívanými oblastmi.Nejsou příliš příjemní na to, aby zůstali kvůli sněhu, prachu, troskám a jiným nečistotám, které pravidelně spadají do této části domu.Ti, kteří chtějí z balkonu vytvořit celý pokoj, jsou ideální pro zasklení balkonů s plastovými okny, které zajistí spolehlivou tepelnou a zvukovou izolaci.

Při řešení tohoto problému je nejprve nutné zjistit, co chcete dosáhnout v konečném výsledku:

 • Ochrana balkonu před prachem a srážkami.Toho lze dosáhnout jakýmkoli typem zasklení.
 • Pohodlí při provozu.V tomto případě existuje také mnoho různých možností zasklení, z nichž každá má výhody a nevýhody.
 • Teplo.Hlavní příčinou chladu je vítr.Zasklení plastovými okny pomůže zbavit se průvanu, čímž se problém vyřeší.
Obsah

Zasklení plastových lodžiíokna

Použití plastových oken pro zasklení lodžií je jednou z nejoblíbenějších možností zdobení otevřeného prostoru bydlení.Okna z PVC obsahují plastový profil a dvojsklo, které se může skládat z jedné nebo více komor.Ve většině případů se plastová okna používají za tepla.Pro vhodný výběr počtu kamer s dvojitým zasklenímovlivňuje úroveň tepelné kapacity místnosti.

Plastové zasklení lodžií - výhody

 • Vysoká míra spolehlivosti a trvanlivosti.
 • Možnost montáže do jakéhokoli tvaru a velikosti okna.
 • Snadná instalace, která umožňuje instalaci samostatně.
 • Přijatelné náklady na systém oken, který si může dovolit každá rodina s průměrným příjmem.

 • Vysoce kvalitní těsnost, která umožňuje získat účinnou ochranu tepla a spolehlivou zvukovou izolaci.
 • Není třeba složité péče.
 • Neschopnost opravit vady, pokud dojde k poškrábání nebo poškození plastu.
 • Elektrostatičnost oken z PVC.
 • Při nesprávné instalaci, rychlé opotřebení.
 • Možnost kondenzace a zvýšení vlhkosti v místnosti.

Plastové zasklení lodžií - nedostatky

Plastová okna, jejichž lodžiová zasklení přesto mají určité nevýhody, jsou stále populárnější a žádanější.Zasklení strukturami z PVC je považováno za jeden z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů, jak vybavit balkon nebo lodžii.

Zasklení lodžií s plastovými okny - fotografie a užitečná doporučení pro výběr bloků

 • Při výběru profilů plastových oken byste měli věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena jejich základna..Nejlepší je zvolit pozinkovanou ocel, protože to pomůže předcházet rzi.
 • Měly by existovat nejméně tři vzduchové komory a dvojsklo by mělo být nejlépe dvoukomorové.
 • Dvoukomorová dvojitá okna, která se skládají ze tří skel, se považují za nejlepší možnost.Jejich hlavním rozdílem od jednokomorových struktur je vyšší úroveň zvukové izolace, což je zvláště důležité pro městské byty.

Je třeba poznamenat, že v některých situacích je vhodné zasklení lodžií plastovými okny s jednokomorovými dvojskly.Ve větší míře se to týká velkých okenních otvorů.

Okna s dvojitým zasklením mohou výrazně zvýšit hmotnost okna, což v budoucnu způsobí deformaci kování.

Pokud se rozhodnete na konci instalace zakoupit plastová okna, zasklení balkonů nebo lodžie, oceníte spolehlivou tepelnou a tepelnou izolaci a jen příjemný vzhled místnosti.Nejdůležitější věcí je správná volba a instalace struktury.

Doporučujeme přečíst:

Zasklení balkonů plastovými okny

Hlavní výhodou plastových oken je vysoká tepelná izolace a těsnost.Je třeba poznamenat, že těsnosti je dosaženo určitou ztrátou prostoru, protože křídla kývání zabírají hodně prostoru.

Je třeba také poznamenat, že tepelná izolace balkonu není pouze tepelná izolace světelného otvoru, ale také tepelná izolace stěn aoplocení balkonu.

Aby se dosáhlo vysoké úrovně izolace, bude třeba vynaložit mnoho fyzických a peněžních nákladů.

K získání dalšího obytného prostoru bude nutné nejen plastové zasklení balkonů, ale také pečlivé dodržování pravidel pro jejich instalaci. Hlavním důvodem je to, že jejich konstrukce sama o sobě stanoví určitá omezení jejich provozu.

Tato okna jsou určena k instalaci ve čtvrtině, což umožňuje plné využití jejich tepelně izolačních vlastností.

Instalací plastových bloků byste měli uměle vytvořit strukturu podobnou tvaru standardní konstrukce dveří. Vzhledem k tomu, že pro tyto účely neexistují žádné standardní prvky, je řešení tohotoúkoly přiřazené instalátorům.

Poté je nutné zvnějšku vyřešit otázku hydroizolace.Příliv připojený ke sporáku může tento problém vyřešit, ale pouze pokud má konfiguraci, která se mírně liší od standardních možností.Kromě toho by měl mít nízkou tepelnou vodivost, což prakticky eliminuje potřebu hliníkových odlitků.

Dalším problémem, který doprovází zasklení balkonů plastovými okny, jejichž cena mírně převyšuje náklady na podobné struktury vyrobené z jiných materiálů, je parotěsná zábrana.uvnitř místnosti.Hlavním důvodem tohoto problému je nadměrná těsnost rámů.

Pokud přirozená ventilace prakticky chybí, je velmi obtížné zbavit se vodní páry přítomné téměř v každé místnosti.

V nevytápěné zóně mohou tyto páry, i když s nepatrnými teplotními rozdíly, dosáhnout „rosného bodu“, který vyvolává výskyt kondenzátu.V důsledku toho se často objevují problémy, jako je plísně nebo houba.

Máte-li zájem o zasklení balkonů s plastovými okny, aby byl pokoj pohodlný pro život (spíše než aby se z něj stal celý pokoj), je počet možností realizace myšlenky značný.roste.

Rovněž stojí za zmínku, že požadavky na parotěsnou zábranu balkonu, který je částečně izolován od ostatních místností, jsou poněkud nižší.V tomto případě můžete použít nejen standardní PVC okna, ale také turecké rámy Pakpen a posuvné konstrukce v korejském stylu.

Při výběru plastových oken, jejichž možnosti zasklení jsou velmi rozmanité, se doporučuje kontaktovat odborníky na instalaci konstrukcí.Ne každý člověk bude schopen kvalitativně vykonávat nezbytnou práci a značné prostředky mohou být vynaloženy na opravu všech druhů chyb.