Zasklení balkonů a lodžií plastem (PVC profil)

Podle myšlenky architektů byly původně navrženy balkony a lodžie, včetně vybavení rekreační oblasti na čerstvém vzduchu.Přírodní podmínky ve většině ruských regionů vám však umožňují užívat si otevřeného prostoru jen na krátkou dobu.Jedním z nejpopulárnějších způsobů ochrany bytových prostor před nepříznivými vlivy podnebí je plastové zasklení balkonů.Umožňuje také zvětšit velikost bytu přidáním další využitelné plochy.

Obsah
]

Vlastnosti zasklení z PVC

Ve ​​srovnání s jinými typy balkonů a lodžií, zasklení z PVC účinněji zabraňuje pronikání studeného vzduchu a chrání před nízkými teplotami, což umožňuje udržovat pohodlný pobytmikroklima i v zimním období.Kromě toho je zlepšena zvuková izolace prostor, což je zvláště důležité, když se budova nachází v hlučné ulici s rušným provozem.Zasklení balkonů plastem má následující výhody:

 • Lehká konstrukce
 • Těsnost
 • Trvanlivost.
 • Nevyžaduje složitou péči.
 • Neexistence potřeby pravidelného lakování během zasklení balkonů z PVC.
 • Nižší cena ve srovnání s hliníkovým profilem.
 • Jednoduchost výrobních rámců požadované konfigurace.
 • Různé dekorativní vzory pro zasklení z PVC.
 • Nepotřebnost dodatečné izolace, která je zajištěna v důsledku nízké tepelné vodivosti plastů.
 • Možnost výběru produktů pro jakýkoli interiér.

Druhy zasklení s plastovým profilem

V závislosti na konstrukčních prvcích se rozlišují houpačky a posuvné zasklení balkonů, lodžie z PVC.Každý z těchto systémů má své výhody i nevýhody.

Houpací zasklení je standardní okenní rám vyrobený z PVC profilu a sestavený do jediné konstrukce, která opakuje konfiguraci balkonu nebo lodžie.

Při instalaci takového systému je nezbytné určit počet křídel, jejich typ (slepá nebo otevírací), šířka a umístění.Zasklení balkonů plastovým profilem navíc umožňuje zvolit mechanismus ovládání rámu: otočný, náklon nebo náklon /náklon.Ta je nejoblíbenější, protože umožňuje větrání místnosti bez úplného otevření rámu.Pro zjednodušení údržby a péče o plastový profil a sklo se obvykle slepé klapky střídají s otevřením a jejich šířka by měla umožnit čištění bez rizika pádu.

Klouzání je nejčastěji zasklení lodžií profilem PVC, které se provádí pomocí speciálního designu, který kombinuje výhody plastových a hliníkových rámů.VJako náplň takového systému lze použít obyčejné sklo i jednokomorové balení.

​​

Posuvné zasklení lodžií z PVC se ve srovnání s výkyvem vyznačuje nižší cenou, ale nižší než zajištění tepelné ochrany.

Mezi výhody takového systému rovněž patří:

 • Možnost šetřit prostor
 • Pevnost a spolehlivost konstrukce v důsledku vyztužení profilu
 • Ochrana před srážkamia vítr díky kartáčovému těsnění

Zasklení: vlastnosti a vlastnosti

Vlastnosti profilů

Účinnost zasklení balkonůplast závisí na provozních vlastnostech a haraprofilové vlastnosti, které se používají k výrobě oken s dvojitým zasklením.Čím složitější je jeho konstrukce, tím vyšší je zvuková a tepelná izolace, ale čím vyšší jsou náklady.

Skleněná a dvojitá okna

V závislosti na požadovaných výsledcích lze zasklení balkonů z PVC provádět bezdušovými, jednokomorovými a dvoukomorovými dvojskly.

 • Tubeless: Používání čistého skla poskytuje pouze ochranu před prachem a srážkami.Tato konstrukce se vyznačuje nízkou mírou tepelné izolace a zvukové izolace a používá se při omezeném provozu lodžie nebo balkonu.konstrukce bude poměrně nízká, protože v tomto případě můžete použít profil minimální tloušťky.
 • Jediná komora.Kromě ochrany před větrem a srážkami může takové dvojité okno zajistit vyšší zvukovou izolaci a tepelnou izolaci, ale nedostatečné pro obývací pokoj.
 • Dvoukomorová.Skládá se ze tří vrstev a používá se pro zasklení balkonů s plastovým profilem a je také vhodný pro obytné a kancelářské prostory, verandy a lodžie.Pro zvýšení účinnosti použití dvoukomorového dvojskla je vhodné izolaci stěn místnosti, pokud v ní není topení.

Sklo v jednokomorovém nebo dvoukomorovém dvojskle může být energeticky úsporné a mezera mezi vrstvami je vyplněna argonem.Tato konstrukce snižuje tepelné ztráty, ale zvyšuje cenu produktu.

Při zasklívání lodžiía , balkony z PVC, kromě běžného a energeticky úsporného skla, někdy používají opalovací krém, tvrzené a samočistící.

Kromě profilových a dvojitě prosklených oken se pro zasklení lodžií a balkonů z PVC používají kování, která zajišťují otevírání a zavírání uzávěrů, jakož i blokovací mechanismy a další prvky.Poskytují otevírací rámy ve dvou rovinách (sklopné a otočné).Fungování celého systému závisí na kvalitě a spolehlivosti hardwaru.

Cena zasklených balkonů a lodžií

Náklady na zasklení balkonůalodžií PVC sestávají z celkových nákladů na součásti a sestavy astavební a instalační práce.Jeho hodnotu ovlivňují následující faktory:

Charakteristiky dvojskel

Konečná výše odhadu závisí na značce a typu profilu, počtu kamer a typu sklakterý se používá pro okna s dvojitým zasklením.

Kromě toho jsou produkty známých společností dražší, liší se však vyššími ukazateli spolehlivosti a dalšími provozními charakteristikami.

Je proto nezbytné najít optimální zasklení balkonů plastem, jehož cena bude odpovídat kvalitě.

Vlastnosti vzoru

Jedním z důležitých faktorů, které určují celkové náklady pro spotřebitele, je složitost návrhu zasklení lodžie nebo balkonu s profilem PVC.Závisí to na počtu slepých a otvíracích křídel, typu mechanismu, kterým jsou ovládány, na přítomnosti okenních parapetů a dveří.Kromě toho je důležité přizpůsobit skutečné a standardní velikosti rámů, protože výroba výrobků na zakázku je mnohem dražší než výroba sériových.

Dekorativní povrchová úprava

Standardní verzi povrchové úpravy z plastu lze nahradit samostatnou konstrukční úpravou.Různé barvy a textury profilu vám umožní najít harmonickou kombinaci s interiérem v jakémkoli stylu.Pokud však použijete takové zasklení balkonů z PVC, budou cenymnohem vyšší než výrobky bez dekorativních povrchových úprav.

Dodatečné náklady na instalaci

Patří sem náklady na posílení balkonů nebo lodžií, jakož i náklady na položky, které nejsou součástí standardního balíčku.Odstranění konstrukčních vad v počáteční fázi pomůže vyhnout se problémům způsobeným zkosením křídel a poškozením rámů.

Při výběru systému pro zasklení balkonů nebo lodžií je nutné vzít v úvahu všechny faktory ovlivňující výkonové vlastnosti plastového profilu i ostatních prvků.Další vlastnosti a vlastnosti, které zvyšují náklady na výrobky, ne vždy zvyšují účinnost jejich použití.S rozumným a kompetentním přístupem najdete možnost zařídit balkon, který, stejně jako zasklení bytů s plastovými okny, spojí potřebné funkce a dostupnou cenu.