Zasklení a úprava balkonů různými způsoby

Vysoce kvalitní zasklení a konečná úprava balkonů nejen zvýší pohodlí bytu, ale také zvýší jeho využitelnou plochu.

Uspořádání balkonu se skládá z několika stupňů.Nejprve se provádějí přípravné práce:

 • demontáž starého zasklení a dekorace (je-li to nutné);
 • vyztužení konstrukce (pokud kovové části zkorodovaly nebo se betonové desky zhroutily).

Dále:

 • zkonstruují nový rám (dřevěný nebo kovový);
 • instalace zasklení;
 • opláštějí vnější a vnitřní povrch balkonu nebo lodžie;
 • provádí hydroizolaci a izolaci.
Obsah

Demontáž starého zasklení

Zasklení a oprava balkonů a lodžií by měla začít uvolněním pracovního prostoru.Nejprve se odstraní staré rámečky, parapet a odliv.Otvory jsou očištěny od zbytků a zbytků těsnění.

Pokud bylo zasklení prováděno podle typu verandy, sklo se odebere po jednom nebo se lepí páskou a odstraní se rámečkem.Někdy musíte vyčistit okna, která jsou v dobrém stavu.V takovém případě jsou opatrně demontovány, aniž by došlo k poškození, aby byly znovu použity (například v zemi).

Poté, co odstraní střechu nebo hledí, odstraňte starou pokožku a v případě potřeby ořízněte kovový plot.

Posílení balkonu

Při zahájení zasklení a dokončování balkonů je nutné ověřit pevnost jejich konstrukce.

Existují-li v betonové desce praskliny, znamená to přítomnost skrytých vad nebo překročení vypočtených zatížení.V tomto případě musíte balkon zesílit nebo dokonce vyměnit.Povaha opravy a její rozsah bude záviset na stupni destrukce desky.

Drobné vady se odstraňují cementovým potěrem.Při vážnějším poškození může být nutné obnovit únosnost desky pomocí výztužné sítě.

Doporučujeme přečíst:

Pokud je výztužná klec poškozena, jsou na ní patrné známky koroze, pak je balkonová konstrukce vyztužena ocelovými valivými trámy.Za tímto účelem jsou nosníky betonovány ve zdi, načež je k nim přivařena výztužná síť.

Takové práce by měly provádět pouze specializované podniky!Porušení technologie může vést ke zhroucení balkonu.

Rovněž je třeba připomenout, že opravy, zasklení a výzdoba balkonů a lodžií jsou činnosti související se změnami architektonického vzhledu a designu budovy, a proto musí být jejich provádění koordinováno s městským úřadem inspekce bydlení.

Výroba rámu

Dalším krokem při zasklívání a opravách balkonů je vytvoření rámu, na kterém budou v budoucnu upevněna okna a obklady.Můžebýt vyrobeny z kovových nebo dřevěných trámů.Dřevo je levnější, ale kovová struktura je spolehlivější.

Rám nemá standardy, jeho tvar a rozměry závisí na konfiguraci a rozměrech balkonu nebo lodžie.

Síla konstrukce, její vzhled a fungování okenních systémů závisí na tom, jak správně se tato práce provádí.

Výběr typu zasklení balkonu a lodžie

K vybavení balkonu nebo lodžie se používá metoda zasklení za studena nebo za tepla.Volba závisí na tom, jak vlastníci bytu využijí prostor navíc.

Dále je třeba zjistit, zda existují technologické možnosti pro provádění jedné nebo druhé práce v určitém domě.Při volbě zasklení za tepla nebo za studena pro balkony a lodžie, jejichž ceny se velmi citlivě liší, musíte také vzít v úvahu finanční složku.

(83

Zasklení za studena je určeno k ochraně místnosti před srážkami, hlukem z ulice a prachem.To vám umožní pohodlně používat balkon nebo lodžii během teplého období, stejně jako ukládat věci a suché oblečení po zbytek roku.

Pokud plány zahrnují připojení oblasti vnější budovy k bytu, je nutné provést zasklení.VV kombinaci s opatřeními pro zahřívání stěn a stropu, jakož i vybavení topného systému, vám umožní udržovat optimální teplotu místnosti během zimních měsíců.

Okna pro zasklení za studena

Dnes je hliníkový profil považován za nejlepší volbu pro zasklení balkonů a lodžií za studena;jeho cena je docela přijatelná a výhody jsou zřejmé.Mezi jeho výhody patří:

 • odolnost proti opotřebení (materiál se nedeformuje a nepodléhá korozi);
 • požární odolnost;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • nízká konstrukční hmotnost;
 • schopnost vybavit okenní otvor moskytiérou;
 • velký výběr barev a textur.

Hliníková profilová okna se obvykle skládají z posuvných křídel s jedním sklem.

Rovněž je možné zasklení balkonů za studena kovovými rámy.Svařovaná konstrukce několika sekcí je nejen odolná, ale také nejlevnější povrchová úprava.Při správné péči (ochrana kovu před rzí) tato okna vydrží dlouho.

Nejmodernějším a esteticky nejatraktivnějším způsobem ochrany místnosti před deštěm a prachem je bezrámové zasklení balkonů a lodžií;Na obrázku níže je uveden tento konkrétní typ zasklení.

Vzduchová konstrukce bez rámů a stojanů, je-li to nutné, je složena „knihou“, což zcela uvolňuje otvor.

Okna pro zasklení

Okna z PVC profilu - ideální ochrana proti chladu ahluk.Nejčastěji se používají, pokud je vyžadováno teplé zasklení balkonů a lodžií;zpětná vazba na funkčnost plastových oken je většinou pozitivní.Přítomnost vzduchových komor a těsnicího prostředku umožňuje tomuto designu spolehlivě chránit místnost před studeným vzduchem.Pro dodatečnou tepelnou ochranu se navrhuje zasklení balkonů sklem s energeticky úsporným postřikem.

Použití hliníkového profilu pro zasklení je možné pouze tehdy, pokud je v něm obsažena polyuretanová tepelná vložka.Tyto struktury se však z důvodu svých vysokých nákladů používají hlavně k vybavení pokojů okny složité konfigurace.

Obložení balkonů a lodžií

Pro vnější obložení balkonů a lodžií existují speciální materiály odolné vůči teplu a vlhkosti.K tomuto účelu se obvykle používají PVC obklady.Jsou odolné, trvanlivé, nevyblednou ani nepraskají.Jednotlivé fragmenty vlečky jsou snadno vzájemně spojeny pomocí zámků-západek, které tvoří sekce požadované velikosti.Široká škála barevných variací a textur tohoto materiálu vám umožní snadno vybrat požadovaný povrch.

Po provedení vnějšího opláštění se v dutině rámu položí hydroizolace a při zařizování teplého balkonu nebo lodžie také izolační vrstva.Nahoře je namontována dřevěná bedna.K dekoraci interiéru obvykle použijte plastovou nebo dřevěnou podšívku.

Vzhledem ke technické složitosti všechz výše uvedených prací by nejlepší možností byly profesionální zasklení a dokončovací balkony;Ceny ve specializovaných společnostech se liší v poměrně širokém rozmezí a je možné zvolit si libovolný rozpočet.