Zajímavé a neobvyklé způsoby malování vajec na Velikonoce 2019

Barvy a velikonoční vajíčka jsou nezbytným atributem slavnostního velikonočního svátku.Velikonoční dort, tvarohový velikonoční a nutně barevná vejce různých barev, které jsme viděli vVelikonoční den .Je pravda, že vše je připraveno předem.Letošní svátek padl28. dubna .

V noci předcházející věřící chodí do kostelů a chrámů, aby zapálili velikonoční dorty, jídlo a barvy.Po ranní modlitbě a pozdravu „Kristus je vzkříšený“, každý člen rodiny, si hosté vyberou malované vajíčko a porazí je.

Vítězem bude ten, jehož vejce v jeho rukou je silnější a nerozbije se.Předpokládá se, že bude žít nejdéle.

Z editoru .Existuje několik verzí o tom, odkud pocházela tradice malování vajec.Podle jednoho z nich se to stalo před narozením Krista.Když přišlo jaro a bylo teplo, lidé se v teplém počasí radovali a zdobili vejce v různých barvách, považovali je za symbol slunce a věčného života.

Naši předkové používali přírodní barviva: vzali cibule slupky, kůru třešní, řepu a vytvořili barevné velikonoční symboly.Dnes je na trzích dostatek potravinových barviv, ale mnoho lidí dává přednost přirozenému zbarvení kraslic.

Obsah
 1. )

Druhy velikonočních vajec

Podle toho, jak bylo vyrobenozbarvení, velikonoční symboly mají své vlastníjména.

Barvy se nazývají vejce prosté barvy.Pokud je varle skvrnité, nazývá se to skvrnou.

S voskovými kapičkami můžete získat krásné skvrny.

Stále existují roušky, když je vzor poškrábaný na kuřecím výrobku z prostého kuřete.Velikonoční vejce však lze obdivovat nejen jako velikonoční atribut, ale také jako umělecké dílo.K vytvoření obrázku na velikonoční vajíčka se používá speciální nástroj - Klikyháky.

Jak malovat velikonoční vajíčka?
Výsledky
Načítání ...

Zvážíme, jak zabarvit kuřecí produkt známými metodami, a také si povíme o dalších možnostech, které nevyžadují velké úsilí, ale jsou účinné z hlediska výsledků.

Ozdobu velikonočních symbolů je možné věnovat dítěti, což je pro děti velmi zajímavé.

Příprava na barvení

Existuje několik pravidel, která, pokud budou dodržena, vám poskytne vynikající výsledek pro získání barviv:

 1. Dříve musí být vejce z ledničky odstraněna před zabarvením hodinu nebo dvě.Jejich teplota by měla být porovnávána s pokojovou teplotou - takže to tak nenípraskání během vaření.
Znalecký posudek
Evgeny Katyshkin
Specialista v domácnosti a pomocném zemědělství
Aby vejce zůstalo neporušené, můžete je samozřejmě vyrobit pomocí tenké jehly, ale první možnost je jednodušší, spolehlivější a nevyžaduje další akce.
 1. Pokud skořápka praskne, slaná voda nedovolí proteinu „uniknout“ a vytvořit bílé pupínky.Za půl až dva litry vody stačí k rozpuštění jedné polévkové lžíce soli.
 2. Pro rovnoměrné a rovnoměrné barvení by měla být vejce důkladně omyta žínkou.Je zřejmé, že houba na nádobí bude hrát roli žínky.Mýdlo nebo alkohol také vyrovná a vyčistí povrch varlat.
 3. Křepelčí vejce jsou barevná, stejně jako slepičí vejce: jsou praní při pokojové teplotě a vařena až pět minut.
 4. Barvy nezafarbí vaše ruce, pokud při barvení přidáte 9% ocet.Polévková lžíce jednoho a půl litru vody dodá barvivu na skořápce stabilitu.
 5. Bavlněná hadr nasáklá rostlinným olejem dá loutce slavnostní vzhled a lesk.Stačí lehce otřít suchým malovaným vejcem.

Má se za to, že pro malování je lepší brát vejce s bílou skořápkou, a pokud jsou malovaná cibulovými slupkami, hnědé se ukáže být živější.

Malování vajec na Velikonoce u slupek cibule

Cibule slupky by neměly být nikdy vyhozeny.Je užitečná nejen při velikonočním vaření, ale také jako hnojivo pro výsadbubrambory.

Pokud nebylo možné shromáždit správné množství slupek na Velikonoce, prodejci obchodů se zeleninou se ho budou rádi zbavit - jděte k nim!

Takže existují cibule slupky a vejce.Zahájíme proces obvyklého způsobu malování:

 • nalijeme „oblečení“ cibule vroucí vodou, přikryjeme a vychladneme;
 • Do každé pánve vložte 1 polévkovou lžíci soli na litr vody;
 • vejce po ponoření ponořte, vařte 10–12 minut, ochlaďte;
 • barvy přeneseme z slupky cibule do misek se studenou vodou a několik minut necháme stát;
 • otřete do sucha, pak nezapomeňte lehce setřít slunečnicovým olejem, abyste získali lesk.

V dalším provedení se cibule slupky vaří až jednu hodinu ve vodě a nechají se stát 8 až 12 hodin.Po filtraci ve výsledné hnědé vodě se budoucí barvy vaří.

Jsou-li slupky z červené cibule, pak se vejce ukáže fialovým odstínem.

Vejce s tištěným vzorem

V plevách můžete získat vejce se vzorem.Originalita je dosažena fixací listu petrželky, kopru nebo jiné rostliny gázou nebo punčochovým punčochem.Roztrhané punčocháče jsou nejlepší volbou pro takovou věc, proto je nevyhazujte.

Jak na to :

 • navlhčíme list zeleně vodou a připevníme jej na skořepinu;
 • navrch jsme nasadili punčochu nebo kravatu s gázou, upevnili ji nití;
 • položte slupku na dno pánve, poté vejce připravená do sáčků, slupku znovu a přidejte vodu na vaření;
 • Vařte 10 minut, vyjměte z pánve, z punčochy nebo gázy, odstraňte greeny a olej vyžarujte.

Mramorová metoda barvení

Existuje také možnost rozpočtu na výrobu krásných jantarových vajec na Velikonoce.K obarvení varlat mramorovým způsobem budete potřebovat: trochu zelenou, plátky gázy, cibulovou kůru, kterou musíte zamotat s nůžkami na malé kousky.

Je lepší brát vejce v bílé barvě, vzor na nich vynikne jasněji.

Potom postupujeme následovně:

 1. Vejce namočená ve vodě se dobře válí do slupek a zafixují se gázou.Tak to udělejte se všemi.
 2. Vložte je do misky, naplňte vodou, přidejte zelenou hmotu a vařte v zelené vodě až deset minut po varu.
 3. Vylijeme horkou vodu a naplníme ji chladem.Po ochlazení očistěte gázu a plevy.Otřete rostlinným olejem.

Taková velikonoční vejce jsou originální a neobvykle krásná.Je lepší pracovat s rukavicemi.

Zdobení kraslic nálepkami

Zdobení hlavního symbolu Velikonoce tepelnými nálepkami je celkem jednoduché.Existuje velké množství z nich na prodej, dostupné pro každého a jejich lepení je snadné.V tomto případě se nemůžete starat o praskliny ve vejci, nebudou pod nálepkou viditelné.

Vejce by měla být vařena v předstihu, poté by se každé mělo nanést na nálepku a vařit se ve vroucí vodě s lžičkou nebo naběračkou.Film se okamžitě pevně zkomprimuje, čímž se základna stane krásnou.Výsledek bude barevný, podobný pysance.

Barvení přírodními barvivy

Není pochyb o tom, že potravinářské barvy jsou neškodné - nazývají se potravinovými barvami.Přesto však některé, pro jistotu, používají přírodní barviva.Je jich spousta, vždy jsou po ruce: zelenina, různé druhy čaje, kávy, koření atd.

Je zvláštní, že černý čaj bude mít stejnou barvu jako slupka cibule, a pokudvařit ibišek, vejce se ukáže barvu jako ze šťávy z červeného zelí.

Lžíci čaje se jednoduše vaří ve sklenici vroucí vody a vejce se uchovává.Ke konsolidaci výsledku potřebujete stolní ocet (1 čajová lžička).

S odvarem kopřivy se ukáže zelený odstín a brusinky poskytnou malinovou barvu.Přírodní barviva se pomalu vstřebávají do skořápky, takže vejce by měla být v takových roztocích delší.

Pečete velikonoční koláče na Velikonoce?
 • ]
 • ​​
Výsledky
Načítání ...

Ostatnípřírodní barviva:
 1. Žlutá barva se získává z kurkumy, šafránu, mrkve atd.
 2. Oranžový odstín pochází z papriky, mletého pepřechili.
 3. Vyzkoušejte růžové z červeného vína, slupky červené cibule, maliny, brusinkovou šťávu.
 4. Špenát dá zelené pozadí a burgundy vycházejí z šťávy z granátového jablka a černého rybízu.

Přírodní barviva dávají kraslicím klidnější barvy a barvy jsou přirozené.

Použití ozdob s barevnou rýží

V tomto případě je nutné rýži zbarvit.Proto volíme potřebné potravinářské barvy a půl sklenice rýže.Zásobujeme plastovými sáčky, bílými vejci a octem 9%.Nejprve dáme vajíčka do varu a do sáčků nalijeme půl sklenice rýže pro barvení.Přidejte barvivo a 2-3 lžičky.ocet.

Trocha barviva bude vyžadovat trochu vody k vyschnutí.Protřepejte sáčky z rýže, abyste získali požadovaný obsah.Horká vejce (jedno nebo dvě) ponoříme do sáčku s barevnou rýží, pytel pevně uzleme a malá vajíčka tam necháme déle pro nasycení barev.Poté vyjměte setřením rýže.Ukázalo se, že to je zajímavé a neobvyklé.

Dekorační vejce s ubrousky

Zde můžete ukázat svou fantazii a jen něco pomocí krásných papírových ubrousků, nůžek, štětce a pasty.A pokud jsou velikonoční ubrousky, pak taková vejce budou skvělým doplňkem vánočního dárku přátelům nebo příbuzným.Vzor je však vhodný pro všechny, hlavní technikou je zde výkon.

Vzorek je oříznut patchworkovým způsobem neboprávě podél obrysu.Položte vzor na vajíčko a připevněte na něj pastou.Bude možné vyzvednout za půl hodiny.Na decoupage nebude trvat hodně času, ale výsledek potěší.

Velikonoční symbol s puntíky

Malování vajec s puntíky je snadné.Před vařením ošetřete každé vejce alkoholem, umyjte jej a odešlete do sporáku, vařte natvrdo.Vezměte samolepicí látku a vložte ji do děrovačky, sbírejte kruhy a náhodně je přilepte na skořepinu.

Velikonoční symbol ponoříme do barevného řešení a necháme ho tam asi pět minut.Jakmile vyjmete, vyčistíte, otřete do sucha ručníkem nebo papírovým ručníkem, nezapomeňte na slunečnicový olej.Stejně tak je velikonoční vajíčko vyrobeno s jinými geometrickými tvary, malými srdíčky, nebo používáme zvířecí siluety.

Barvení pomocí voskových pastelek

Pokud se nechcete obtěžovat barvivy, můžete varle varle ozdobit voskovými pastelkami.Neexistují žádná zvláštní pravidla, která je třeba dodržovat, je zapotřebí pouze fantazie a dovednosti.Vařte vejce podle obecných pravidel, přidejte během vaření sůl, abyste zabránili vzniku trhlin.

Po ochlazení kuřecí produkt otřete do sucha a začněte kreslit.Takový proces potěší děti, mohou být přitahovány bez velkého strachu.Celkově je tato lekce zábavná, vzrušující, líbí se jí jak dospělí, tak děti.

Jak barvit křepelčí vejce

Církevní spisy nám nenaznačují, že by se měla malovat pouze velikonoční vejce, a proto můžete použít například:křepelka.Stanou se doplňkovou výzdobou slavnostního stolu nebo jakoukoli jinou velikonoční výzdobou.

Křepelčí vejce se vaří vdovou méně než kuře, stačí jim pět minut.Můžete je vydat stejným způsobem, ale podobné metody jsou vhodné i pro malování.Jakýkoli improvizovaný materiál nebo produkt je vhodný k dekoraci ozdobných vajec na velikonoční oslavu.

Fantazie, inspirace, čisté myšlenky a touha tvořit, a tedy žít a tvořit, se v těchto dnech stali našimi společníky.Veselé Velikonoce všem, hodně štěstí, klid ve velikonočních záležitostech!