Zadržený věk pro zvýšení důchodového věku

Vláda Ruské federace schválila legislativní návrh týkající se zvýšení věku odchodu do důchodu.Ustanovení reformy zveřejnil Medveděv ve svých úvodních poznámkách.

Plánuje se postupné zvyšování věku odchodu do důchodu a bude zahájeno v roce 2019.Do roku 2028 tedy muži odejdou do důchodu ve věku 65 let a ženy do 63 let ve věku 2034 let.

Obsah

K důchodové reformě

Medveděv uvedl, že zvyšování věku odchodu do důchodu po etapách, tj. Pomalu, má své vlastní důvody.Je tedy třeba vyhladit účinek důchodové reformy pro muže 1959-1963.narození a ženy 1964-1971narození.

Například muž narozený v roce 1959 se bude moci stát starobním důchodcem v roce 2020 ve věku 61 let.Žena narozená v roce 1964 bude propuštěna v tomto roce ve věku 56 let.Krok 2 roky bude pokračovat.Zde v roce 2024 budou muži z roku 1961 a ženy z roku 1966 ve věku 63/58 pokračovat zaslouženým odpočinkem.

Je třeba zmírnit účinek, protože ruská populace s touto inovací silně nesouhlasí.Proto je nutné jednat pomalu, což sníží negativní dopady Rusů.

Podle Dmitrije Medveděva se kromě dlouhého přechodného období plánuje další úleva.Dlouhodobí lidézaměstnání, zejména 40 a 45 let (muži, ženy), mají právo stát se důchodci o 2 roky dříve.

Všechny stávající výhody jsou zachovány bez selhání.Přednostní kategorie občanů zahrnuje osoby, jejichž práce se týká chemických látek;ženy s 5 a více dětmi.Stejně jako lidé se zdravotním postižením, kteří utrpěli nehodu v jaderné elektrárně v Černobylu.

Proč jste se rozhodli změnit svůj věk odchodu do důchodu?

Změna věku odchodu do důchodu není rozmarem státu.Existuje mnoho dobrých důvodů pro zavedení nového legislativního návrhu.Faktem je, že se každý rok snižuje počet zdatných občanů, zatímco počet důchodců roste.

Pokud se v této fázi nic nezmění, nerovnováha v důchodovém systému se brzy vyroste.A v jednom „nádherném“ okamžiku se může stát, že stát nemůže nést sociální závazky.Kromě toho je tento návrh zákona nezbytný jako opatření k provedení vyhlášky V. Putina - rozhodl, že je čas na zvýšení velikosti důchodu, zlepšení kvality života, rozvoj a stabilizaci ekonomiky na maximum.

Doporučujeme přečíst:

„Ruská vláda se již dlouho připravuje na zvýšení věku odchodu do důchodu, k tomu jsme však dospěli až v roce 2018.A to proto, že již byly vytvořeny podmínky, které zvyšují životnost 80+, “řekl Medveděv.

Také připomněl, že současný věk, kterýje základem pro ukončení práce ve stáří, která byla založena ve 30. letech.Od té doby se průměrná délka života Rusů zvýšila o 30 let, pracovní podmínky se také změnily k lepšímu a zlepšila se kvalita života lidí.

Úřady diskutovaly o důchodové reformě mnoho let, ale až do poslední chvíle neexistovalo oficiální prohlášení.Medveděv řekl, že brzy vstoupí v platnost legislativní návrh.A pokaždé, když se Medveděv v komentáři k otázce věku pokusil nepoužívat slovo „zvýšení“.