Žádné peníze na nový skleník?Řekneme vám, jak si ji postavit téměř za nic

Chladné klima a krátká letní sezóna činí ze skleníku skutečnou spásu pro obyvatele léta.S pomocí této jednoduché konstrukce může zahradník prodloužit vegetační období rostlin a získat dobrou sklizeň.

S určitým úsilím může letní obyvatelka růst po celý rok vše, co potřebuje, a nevenovat pozornost venkovní teplotě.Jak stavět skleníky, budeme rozumět podrobněji.

Obsah

Druhy a formy skleníků ]

Vytvoření jakéhokoli návrhu začíná fází plánování.Toto je nejdůležitější krok.Je to on, kdo určuje, jaká bude budoucí stavba.

Máte v zemi skleník?
Výsledky
Načítání ...

Uvádíme oblíbené možnosti pro skleníky:
 • Klenuté .Jak napovídá název, jedná se o řadu půlkruhových oblouků pokrytých průhledným materiálem.
 • Šipka .Skleník se liší od klenutého se strmými svahy a přítomností hřebene, jako na střeše domu.Je také vyšší, takže je pohodlnější v něm pracovat.
 • Klasicky se sedlovou střechou .Tato struktura má svislé stěny.A tvar skleníku připomíná dům.

Skleník se sklonenými stěnami je ve skutečnosti variantou klasickéskleníky.Pouze její stěny nestojí svisle, ale pod úhlem.To vám umožní rozšířit užitečnou oblast struktury.

 • Single Slope .Toto řešení používají letní obyvatelé s nedostatkem místa na webu.Je vhodné připevnit skleník s jedním sklonem ke zdi domu, stodoly nebo vany.
 • ve tvaru A .Svahy této struktury dosáhnou země.A tvar skleníku je podobný obyčejné chýši.
 • Do hloubky .Na povrchu jsou vidět pouze svahy skleníku.Většina z toho je pod zemí.Toto řešení může výrazně prodloužit životnost zařízení a sklizeň i na konci podzimu.
 • S velkými stěnami .Skleník se používá v nejchladnějších severních šířkách naší země.Kapitálové stěny s vrstvou izolace udržují stabilní teplotu uvnitř i za silných mrazů.
 • Pyramidální .Jméno skleníku výmluvně hovoří.Takové struktury stavěly s nedostatkem místa nebo stavebních materiálů.Pouzdro „pyramidy“ vyžaduje velmi málo polykarbonátu.

Výběr místa pro vybudování skleníku

Při pokusu o určení místa, kde bude skleník umístěn, je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 • Je-li to možné, měla by být budoucí struktura umístěna mimo letní chaty, jako je stodola, lázeňský dům a samotný dům.Velké stromy poblíž by neměly být.Jejich koruna bude blokovat sluneční paprsky a je nepravděpodobné, že budou schopni získat dobrou sklizeň v takové struktuře.Teď, když je tadyve skleníku poroste nízký keř - to je dobré.Díky tomu bude budova vypadat esteticky příjemněji.
 • Pokud je na místě nedostatek volného místa, můžete se ze situace dostat tím, že skleník připojíte ke zdi jiné budovy.Například stejná stodola nebo koupel.

Takové řešení sníží množství slunečního světla přijímaného skleníkem, ale v podmínkách nedostatku prostoru je to lepší než nic.

Jak si vyrobit dřevěný skleník sám?

K vybudování tohoto typu skleníku nepotřebují obyvatelé léta zvláštní dovednosti a nástroje.A materiál pro to lze nalézt téměř všude.

Z těchto důvodů jsou dřevěné konstrukce mezi domácími zahradníky velmi oblíbené.

Uvádíme hlavní fáze výstavby:

 • Vytvoření základu.Pod ním byste měli kopat příkop podél obvodu budoucího skleníku.Šířka - 35 cm. Hloubka - 20 cm. Ve vykopaném příkopu musíte jezdit v dřevěných kolíčcích ve vzdálenosti 40 cm od sebe a připojit k nim bednění.
 • Na výslednou konstrukci z desek se instaluje rám vyrobený z výztužných kousků o průměru asi 11 mm.Všechny tyče jsou spojeny drátem a svařeny.
 • Beton se nalije do připraveného výkopu rámem.Měl by mít možnost zmrazit.Trvá to alespoň den.
 • Kromě hotového základupoložit střešní materiál.Výrazně to prodlouží životnost betonu a zabrání jeho praskání v předstihu.
 • Podpěrné sloupky musí být nainstalovány v rozích nadace.Pro jejich výrobu bereme tyč s průřezem 20 x 20 mm.
 • Podpěrné sloupky se poté instalují po celém obvodu základny.Vzdálenost mezi nimi je 70 cm. Po instalaci jsou upevněny v horní a střední části příčným popruhem.K tomu se používají desky o průřezu 1 x 10 cm, které tvoří střechu skleníku a boční svahy.
 • Polykarbonátové desky musí být připevněny k příčným deskám pomocí samořezných šroubů.Svahy, konce skleníku a jeho stěny jsou opláštěny tímto materiálem.
 • V listu zakrývajícím jeden z konců skleníku se pomocí nože vyřízne pravoúhlý otvor, do kterého je nainstalován rám ze dřeva.Pak byste na ni měli připevnit závěsy a zavěsit dveře.

Upraveno .Při výstavbě skleníku je nutné vzít v úvahu požadavky stanovené v SNiP 2.10.04-85.Když tedy budova zasahuje do sousedů, je blízko sousedního domu atd., Můžete být nuceni rozebrat budovu a navíc jim bude uložena pokuta.

Pokud je vaše budova kapitálového typu, tj. Existuje pevná nadace, pak tato budova vyžaduje registraci, placení daní v souladu s článkem 407, bod 2.3 daňového zákoníku.

Stáhnout „SNiP 2.10.04-85“124.pdf - staženo 1krát - 327 KB

Jakudělat skleník z PVC trubek?

Polyvinylchlorid je další populární a levný materiál.

Zde je pořadí výstavby skleníku z PVC trubek:

 • Bereme výztuž o průměru 11 mm.Rozdělte jej na 38 segmentů po 70 cm.
 • V místech, kde budou rohy skleníku, jsou vtaženy 4 kusy výztuže.K nim jsou připevněny desky o průřezu 1,5 x 10 cm a získá se obdélníková struktura, která se stane základnou.
 • 34 výztužné tyče jsou zasunuty podél obvodu výsledného obdélníku.Vzdálenost mezi nimi je 1 m. Každá tyč by měla vyčnívat 40 cm nad zemí.

Na každou z vyčnívajících tyčí je umístěna trubka z PVC, která je pak jemně ohnuta do oblouku.Jeho druhý konec se nosí na tyči vyčnívající na druhé straně základny.

 • Trubky namontované na armaturách jsou připevněny ocelovými konzolami k prkenné desce skleníku.K tomu používáme šroubovák.
 • K uzavření koncových částí skleníku je třeba k základně přibít čtyři paprsky.2 krátké, umístěné blízko stěn konstrukce a 2 dlouhé, stojící blíže ke středu konce.Dveře na ně visí.Instalujeme stejné tyče na druhý konec skleníku.

Po smontování hlavního rámu musí být tento rám vyztužen.Za tímto účelem je další podélná trubka připevněna ke středu oblouku pomocí plastových spon.To dodá celé elasticitě celou strukturu.

 • Tvarovaný rám je pokryt celofánovým filmem, který se připevňuje k základně skleníku.tenká dřevěná prkna.Mohou být přibity běžnými hřebíky.
 • Po připevnění celofánu z jednoho okraje skleníku musíte jít na druhou stranu struktury, jak protáhnout materiál.Teprve potom může být přibit.
 • Podobný postup se provádí s konci struktury.Jsou pokryty celofánem, jehož okraje jsou přivedeny pod oblouk trubek, poté je natažen a upevněn dřevěnými prkny a hřebíky.
 • Musí být pečlivě změřeny rozměry otvoru, ve kterém budou dveře viset.Podle těchto velikostí je obdélníkový rám vyroben ze dřeva, na kterém je natažen celofán.Na jedné straně rámu zašroubujeme šroubovákem několik smyček.Výsledné dveře mohou být zavěšeny při otevření skleníku.

Skleník pro domácí chaty je nepostradatelnou strukturou.Bez něj v našem chladném klimatu nelze snít o dobré sklizni.Proto by se k vytvoření této nenápadně vyhlížející struktury mělo přistupovat se vší odpovědností, protože bez dobrého skleníku ztratí výlety do země veškerý smysl.

Jaký druh skleníku vyrobit - klady a zápory různých typů