Za smažení grilu ve vlastní chalupě můžete získat pokutu

Když začnou teplé dny, mnoho Rusů dává přednost odpočinku v zemi - daleko od města a znečištěného vzduchu.Kempování ve vašem vlastním domě málokdy funguje bez grilování v domě.Ale jíst maso může být doslova velmi, velmi drahé.

Budete muset zaplatit pokutu, pokud dojde k narušení povahy ministerstva mimořádných událostí.A je-li v tomto regionu najít letní sídlo byl vyhlášen režim požární.Zároveň sankce ohrožují ty, kteří nedodržují pravidla požáru a používání grilu, což porušuje protipožární režim.

Juristové tvrdí, že v zemi můžete udělat oheň, ale je třeba dodržovat řadu požadavků.Jejich porušení vede k nepříjemným důsledkům a ztrátě finančních prostředků.

Obsah

O pravidlech požáru

V případě potřebyrelaxujte ve svém vlastním venkovském domě a opékejte gril, musíte vzít v úvahu bezpečnostní požadavky.Mezi ně patří:

 • místo pro instalaci grilu nebo ohně by mělo být mimo všechny budovy, keře a stromy, plot;
 • vyhrazena překážky v případě nekontrolované šíření požáru;
 • v blízkosti ohně by měly být prostředky určené k co nejrychlejšímu uhasení plamene;
 • počasí venku (před bouřkou a za větrného počasí budete muset svůj plán opustit).

Oheň v místní oblasti je přísně regulován.Zejména jsou pravidla vyhlášena federálním zákonem „o požární bezpečnosti“ a nařízením ministerstva pro mimořádné situace, pokud jde o požadavky na protipožární zásahy.

Ohně a otevřená ohňostroje

Takže začněme v pořádku, jaká pravidla by měla být dodržována, abyste si mohli užívat grilování a vyhnout se pokutě?Oheň tedy lze postavit jen ve vzdálenosti padesáti metrů od jakékoli budovy.Vzdálenost ke stromům od 30 metrů a více.A pokud je strom jehličnatý, pak je vzdálenost přes 100 metrů.

K rozmnožování otevřeného ohně musíte vykopat díru s hloubkou 30 centimetrů a průměrem 100 cm. Musí být vyčištěn poloměr 10 metrů od tohoto místa: musí být odstraněna suchá tráva, odpadky, suché větve, kousky papíru.A také vykopat pruh 40 centimetrů.

Pravidla pro barely a grily

Taková zařízení lze instalovat pouze ve vzdálenosti 25 metrů od budov, například stodoly nebo letní sprchy.Nejméně 15 metrů od listnatých stromů a 30 metrů u jehličnatých stromů.

Pokud má být kebab vařen na malém grilu uzavřeného typu, může být dodán z budov do 5 metrů.Vždycky však dali do blízkosti například kbelík vody nebo hasicí přístroj.

Při požáru kategorickyJe zakázáno ho nechávat bez dozoru.Po uvaření kebabu musí být oheň uhasen velkým množstvím vody.Pak je pokryta pískem - to vám umožní rozdávat uhlíky.

V takových případech se nedoporučuje grilovat kebab:

 1. Je-li pozemek malý a těsně sousedí s rašeliništěmi.
 2. Větrné počasí.
 3. Ministerstvo mimořádných událostí oznámilo varování před bouří.
 4. V oblasti v místě dachy byl vyhlášen požární režim.

Odpovědnost a pokuty

Aby každý splnil požadavky, rozhodl se stát, že jim stanoví pokuty pro obyvatelstvo.V případě porušení povinností vzniká odpovědnost v souladu s článkem 20.4 správního řádu Ruska.

Variabilita ve výši pokuty je dána těmito body:

 • , pokud byl kebab vařen v běžných dobách (například počasí bylo klidné), ale pravidla osvětlení nebyla dodržena, pokuta se pohybuje od 2až 3 000 rublů;
 • pokud byl kebab smažen během oznámení režimu ohně, pokuta se zvýší na 4 000 rublů;
 • pokuta pěti tisíc - pouze za přitěžujících okolností.

Zaměstnanci EMERCOMu se mohou dozvědět o porušení zákona během zvláštních náletů, včetně pozorování ze vzduchu.Porušení mohou také nahlásit sousedé nebo právě procházející občané.