Za jakých okolností budete povinni odstranit zasklení balkonu na vlastní náklady

Existuje spousta nabídek na zasklení balkonu nebo lodžie i v nejmenších osadách.Výhody a výhody zasklení jsou prezentovány v jasných barvách: za pár dní nabízejí vybavení skvělého místa pro relaxaci s výhledem na ulici.Ale ne každý majitel má právo provádět změny, existuje řada povinných norem, které nelze porušit - to povede k mnoha problémům.

Obsah

Pravidla pro zasklení balkonu v obytném domě

Všechny typy uspořádání mohou mít přímý dopad na:

  1. Nosné konstrukce bytového domu.Instalace oken s dvojitým zasklením, vrcholy, upevňovací konstrukce zvyšuje zatížení balkonové desky.A pokud posledně jmenovaný kvůli mnoha okolnostem ztratil pevnostní charakteristiky, balkon se jednoduše zhroutí.
  2. Oprávněné zájmy lidí žijících v domě.Například nový rám omezuje pohled na sousedy, vytváří stín - to je nepohodlí.Navíc další zatížení zvyšuje riziko kolapsu, a to již poškozuje zdraví a ohrožuje život.
  3. Požární bezpečnost obyvatel je hlavní věc, kterou je třeba dodržovat.Ve výškových budovách SSSR byly zpravidla balkony vybaveny požárním únikem, pokud by byly instalovány zasklívací rámy, byl by přístup k výstupu z evakuace blokován - přímé porušení.

Zasklení balkonu může lodžii zkazit vzhled budovy.Má se za to, že balkon je součástí fasády, kteráJe součástí architektonického stylu budovy.Zasklení starých domů může vést k nesouladu, což bude opět porušení.Omezení pro zasklívací práce jsou navržena tak, aby minimalizovala možné negativní faktory, proto by se zasklení mělo v případě nejmenších pochybností dohodnout.

Práva trestního zákona požadovat demontáž stavby a návrat lodžie předchozího typu jsou potvrzeny zákonem - majitel bude povinen odstranit všechna zasklená okna, pokud nedostane povolení k jejich instalaci předem.

Myslíte si, že tato omezení jsou spravedlivá?
Výsledky
Načítání ...

Kdy bude nutné demontovat zasklení balkonu nebo lodžie?

Soudní praxe zavazuje jednoho prokázat nezákonnost zasklení silami správcovských společností.Majitel bytu obdrží varování z trestního zákona, kde jsou uvedeny porušené standardy zasklení, je písemně podána žádost o vyloučení a jsou popsána opatření vlivu: pokuta, soudní řízení.

Zákonnost pohledávek může určit pouze soud, avšak pro rozhodnutí ve prospěch trestního zákoníku musí společnost uvést alespoň jednu položku z následujícího seznamu:

Doporučujeme si přečíst:
  1. Díky zasklení balkonu /lodžie porušil majitel pevnost nosných konstrukcí domu, což zvyšuje riziko zničení objektu.Závěr může být dán pouze stavebním a technickým odborným úřadem.
  2. Zasklení bylo provedeno v rozporu s předpisy pro požární bezpečnost.Zde je vyžadováno potvrzení od zástupců hasičské služby.
  3. Majitel, který zasklil balkon, porušil architektonický celek budovy nebo schválenou vnější fasádu.Ale k této položce se musíte odvolat na rozkaz, kterým je dům uznán jako historická památka architektury, nebo předložit doklady o schválené fasádě budovy.

Pokud se řízení týká vzhledu budovy, soud bude požadovat od správcovské společnosti důkazy potvrzující postup pro koordinaci vzhledu balkonu /lodžie s oprávněným subjektem.Například okresní soud, který přezkoumal případ týkající se existence zavedených pravidel pro údržbu fasády bytového domu, zjistil, že tato pravidla nebyla s obecními úřady dohodnuta.V důsledku toho byl proces demontáže zamítnut.

Nejvyšší soud objasnil nutnost získat povolení pro zasklení pro občany Ruské federace: balkon a lodžie nejsou majetkem společného typu, změny mají sloužit pouze jednomu bytu, a proto není vyžadován souhlas zasklení všech majitelů domu.Výjimkou je však to, že by nové vybavení nemělodotknout se balkonových kamen - jedná se pouze o obyčejný dům.A jak je možné zasklit balkon, aniž by se dotkl kamna, na kterém je vlastně?Předtím, než si uděláte pohodlí, přemýšlejte o získání povolení - je to dobrá příležitost, jak se v budoucnosti vyhnout mnoha problémům.