Za co ještě musíte platit letním obyvatelům

Ministerstvo financí Ruské federace uvedlo, že nyní jakákoli stavba na pozemku vyžaduje daň.Jeho velikost však lze zjistit pouze tehdy, když občan prochází procesem registrace budovy.

Obsah

K novému zákonu

Ne všechny budovy budou zdaněny.Legislativní návrh navíc vyjadřuje seznam preferenčních kategorií.Proto jsou důchodci, kteří mají k trvalému celoročnímu pobytu pouze jeden dům, osvobozeni od daně.Nebudete muset platit za budovy o rozloze nepřesahující 50 m2.

Všechny ostatní budovy kromě těchto dvou budov jsou zdaněny jako obyčejní občané, kteří mají ruské občanství.

U všech zemědělských budov kapitálového typu (budovy, které mají nadaci), které nejsou určeny k bydlení, budete muset zaplatit.

Daň bude účtována za takové stavby na místě:

  • altán (pokud existuje nadace);
  • garáž;
  • letní kuchyně;
  • stodola atd.

Pokud jde o budovy bez kapitálového typu - lehké přenosné altány, dočasné skleníky, toalety a letní sprchy bez nadace - nejsou zdaněny, protože dnes jsou a zítra mohou být zbořeny.

Neignorujte také registraci svého majetku.Teprve po tomto postupu budečasově rozlišená daň.Výjimka zahrnuje důchodce, kteří mají dávky.Pokud mají jednu hlavní konstrukci, nemusíte nic platit.Ale pro sklep s nadací bude muset.

Ne všechny budovy budou muset být zaplaceny

Podle vysvětlení Ministerstva financí Ruské federace zahrnují hospodářské budovy předměty umístěné na pozemcích, které jsou poskytovány pro letní dům, zahradnictví azahradnictví nebo pro individuální bytovou výstavbu.

V tomto ohledu se hovoří o bytových domech, přístavbách, zařízeních pro pomocný provoz atd.Obytné budovy, stavby a garáže nejsou domy pro domácnost.

Pokud plocha nemovitosti nepřesahuje 50 m2, nebude vybírána žádná daň.Avšak za předpokladu, že se majitel samostatně obrátil na daňovou službu a potvrdil doklady, že má nárok na preferenční podmínky.

Kromě toho se preferenční podmínky vztahují pouze na jednu budovu, bez ohledu na její umístění, ale v rámci Ruska;pokud se nepoužívá k provádění individuální podnikatelské činnosti.

Obecní úřady mají právo rozšířit seznam dávek.Kompletní seznam najdete na oficiálních stránkách Rosreestru.

Ekonomické budovy, které nespadají do preferenčních podmínek, včetně více než 50 m2,zdaněny obecným způsobem.

​​

Struktury, které nebyly zaregistrovány, jako například baldachýn, užitkový blok, neinvestiční facilita, dočasný skleník atd., Nepodléhají zdanění.