Vytvoření správné krabičky na kompost z šrotu

Každý zahradník může vyrobit kompostovací skříň, i když rozumí pouze vědě o pěstování plodin.Snadno vyrobitelné kontejnery jsou užitečné v zahradě, na osobním pozemku.

Kromě toho, že se jedná o vynikající hnojivo, taková zařízení umožňují nepřemýšlet o likvidaci plevelů a potravinového odpadu.Projde vše a příští rok se promění v hnojení brambor, rajčat nebo salátu.

Nabízíme několik možností výroby krabice z improvizovaných materiálů.Jednoduché vzory jsou postaveny na předem vybraných velikostech.A kam uložit a co vyložit v kontejnerech, zvažte podrobněji.

Obsah

Co je kompostová skříň a její účel

Konstrukce je pravidelná zapečetěná skříňka určité výšky, šířky a délky.Tráva, kořeny a listy rostlin, potravinový odpad jsou naloženy do kontejneru.Můžete přidat vše, co přednastavuje, rozpadá se a promění se v homogenní látku.

Účelem kompostového koše je zpracování suchých mokrých zbytků a výroba hnojiv.Tento proces nevyžaduje mechanické působení a přidávání prospěšných bakterií - příroda dělá vše.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický znalec
Při rozkladu rostlin se uvolňuje oxid uhličitý, který rozkládá hmotu.Výsledkem je hmota bohatá na draslík, dusík, vápník a další.minerály - to, co potřebujete ke krmení plodin a zvýšení produktivity.

Což je lepší - kompostovací box nebo box

Definitivní odpovědí je box.

Existuje několik důvodů:

 1. Vyžaduje méně místa .Nemůžete umístit jámu do zóny stálého světla, musíte ji vykopat, pak ji rozložit filmem a provést mnoho dalších procesů.Krabice v tomto případě je nejlepší alternativou.
 2. ​​
 3. Lepší přístup k vzduchu .Kompostovací jámy jsou kladeny na 2-3 roky.Protože je tam přístup kyslíku minimální, zbytky vydrží dlouho, je nutné prorazit silnou tyčinku.Skrze štěrbiny krabice se do látky dostane dostatek vzduchu k aktivaci všech nezbytných procesů.
 4. Lze uvést kompost v krabicích.Pokudvybaví několik oddílů , je frekvence získávání dobrého hnojiva zrychlena.

Pro zefektivnění procesu debaty se doporučuje, aby byla hmota v krabici pravidelně obohacena kyslíkem.Aby to bylo možné, musí vidličky opatrně otočit vrstvy, počínaje od stran ke středu.Pokud provádíte postup jednou za měsíc, dostanete za rok vynikající kompost.

Požadavky na kapacitu kompostu

Zaprvé, kam jej umístit.Není úplně správné stavět zařízení poblíž domu, dům bude cítit přezrálou trávu a plýtvání.Neinstalujte také krabici poblíž brány.Nejlepší místo je částečný stínvzdálený roh zahrady nebo zeleninová zahrada.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Na slunci nemůžete dát krabici, kompost po celou dobu zaschne a měl by být mokrý.

Požadavky na krabici:

 • vytvářejí větrací otvory ve stěnách nebo zanechávají praskliny při spojování lamel;
 • vybavit nádobu víkem tak, aby dešťové trysky nemyly užitečné látky;
 • zakrývají dno střešní hmotou nebo hustou fólií;
 • , pokud jsou ve stěnách příliš velké mezery, je také lepší je zakrýt střešním materiálem, ale pak v materiálu vytvořit otvory pro větrání.

Velikosti krabic - libovolné.Standard je považován za výšku 1,5 m, šířku až 1 m, délku až 2 m. V tomto provedení je vhodné vytvořit dvě přihrádky.Jeden vyplňte na podzim, odejděte na další rok a nedotýkejte se.A ve druhém oddílu naplňte odpad, jak se hromadí.

Aby bylo míchání hmoty pohodlnější, je přední stěna odnímatelná.Nemůžete odstranit celou rovinu, ale pouze horní část - asi třetinu.Musíte však také poskytnout přístup ke spodní vrstvě kompostu, který dozrává rychleji než horní část.

Jak vyrobit kompostovou krabici z břidlice

Břidlice se nepovažuje za nejlepší materiál pro výrobu krabičky, protože humus se bude pomalu prolévat.

Konstrukce konstrukce je však přístupná pro začátečníky;

 • srazit rám z dřevěných latí;
 • stěny jsou šity břidlicí;
 • položil list pod dno;
 • tvoří obal.

Máte v chalupě kompost?
]
Výsledky
Načítání ...

To je celá konstrukce.Schéma, kreslení - podle uvážení vlastníka.Takovou krabici však lze učinit pohodlnější:
 1. Místo přední břidlicové stěny protáhněte mřížku.Tento design zajistí lepší provzdušňování.
 2. Spodní dno nezakrývejte plachtou, nýbrž kousky materiálu, ponechte mezi nimi mezery ve vzdálenosti asi 2-3 cm. Poté zahazujte střešní materiál nebo materiál membrány do dna - to zajistí odtok přebytečné tekutiny a vytlačování plynů.
 3. Víko je vyrobeno z perforované břidlice a perforace je provedena také na bočních stěnách.

Ukázalo se, že je to velmi dobrý box, ve kterém je vhodné míchat humus, aby se urychlilo jeho zrání.

Jak vyrobit kompostovou skříň ze dřeva

Nejjednodušší a nejdostupnější možností je dřevěná kompostová skříňka.Pro konstrukci jsou užitečné všechny dříve vyschlé desky.Rovněž při léčbě retardantem hoření nebudou bioprotektivní látky poškozovat.Proč léčit - aby bakterie nejedly dřevo, protože je také dobrým hnijícím materiálem.

Jak to udělat:

 • postavit rám z kostek;
 • opláštění desek tak, aby mezi nimi zůstala mezera 3 cm podél stěn;
 • zpevňují dno masivem nebo se štěrbinami do 1 cm široké;
 • zakrývat krabici pergalitem, ruberoidem;
 • uspořádat kryt.

Konstrukce je připravena.Je praktické pracovat se zásuvkou s odnímatelnými čelními deskami.Vyjímací mechanismus můžete provést vyříznutím drážek v rámu, ale je vhodné namontovat na složené hřebíky.

Když je krabička obložena střešním materiálem v materiálu, jsou vytvořeny otvory pro větrání.

Pokud nemáte po ruce břidlici nebo desky, můžete si vzít síť.Běžný řetězový článek udrží kompost o nic horší než všechny ostatní materiály.Natáhněte síťku také na rám.Upevnění na hřebíky nebo šrouby.Pak pro nádrž musíte postavit víko.A tak, aby silné deště nezmočily hnojivo a nemyly užitečné látky, uzavírají strukturu filmem.

Jaký materiál je podle vašeho názoru nejlepší kompostový koš?
Výsledky
Načítání ...

Kompostér z cihel