Vytažení, výměna a oprava napínacího stropu v bytě při prověšení

Roztažný strop správně stojí na prvním místě, pokud jde o pohodlí, funkčnost a estetiku.Stává se však, že se zavěšený strop prohnul.Důvody se navíc mohou lišit: od banálních triků kočky po závažné porušení instalační technologie.Chápeme, proč se plátno prověšuje, zda je možné nedostatky odstranit samy o sobě, nebo zda bude nutné zavolat tým a změnit celou strukturu.

Obsah
Nejběžnější příčiny prověšování napínací sítě

Předpokládá se, že materiál mění pouze tvarza porušení instalačních pravidel.Ve skutečnosti chyby odborníků v 65% případů vedou k deformaci panelu.Ale prohýbání stropního stropu se může objevit z jiných důvodů.

Špatná instalace profilu

Poté, co bylo zjištěno, že natahovací strop je prověšený, bylo by užitečné prozkoumat pevnost upevnění bagety ke stěnovým panelům.Pokud je byt velký, stačí bagetový ofset 1,5-2 cm, aby bylo napětí jasně uvolněno.

Proč bageta odešla:

 • Byl použit nekvalitní produkt s blokovacím mechanismem, který nebyl vhodnýpodle typu materiálu;
 • nesprávný výběr upevňovacích prvků plachtoviny (k tomu dochází, pokud řemeslníci nezohlednili materiál stěn, pevnost panelů);
 • Rozteč svítidel je příliš velká.

Sagged z vody

Thisse stane během záplav.Kromě toho mohou být viníky sousedé shora a průlomy potrubí vedených v meziprostorových prostorech.Při vypořádání se s vadou pomůže vypuštění vody.Pokud je záplava značná - je lepší zavolat pána, ale je zde také jemné prověšení.Abyste se ujistili, že se nahromadila voda, můžete rukou projít po plátně - existuje těžkost, voda, ne - hledejte jiné příčiny deformace plátna.

Důležité!Pouze PVC fólie mohou klesnout z vody, textilní materiály umožňují průnik vlhkosti a znečištění.Stopy povodní jsou patrné téměř okamžitě.

​​

Nestabilní stěny

Uspořádání konstrukce bez přepočtu vytrvalosti stěnových panelů je přímý způsob, jak vyžadovat tažení stropního stropu.Bagety se budou pohybovat pryč, materiál bude klesat.Uvolněné a slabé stěny nevydrží upevnění, zejména pokud se instalace provádí na velkých plochách.

Řešením je zesílení stěnových panelů, sádry, opláštění, nebo můžete v oblasti upevnění bagety přišroubovat kovovou lištu pro tahovou strukturu.

Použití sádrokartonové krabice

Nejde ani o samotnou krabici, ale o skutečnost, že sádrokartonové desky jsou špatně posíleny.To se děje při uspořádání víceúrovňových struktur.Montáž bagety na přepážky plošných prvků vede ke skutečnosti, že se upevňovací prvky vyklopí, plátno ztratí svůj tvar.

Kovové rámové profily, které musí být namontovány v místě instalace bagety na plátno, pomohou posílit strukturu.

Trosky z hlavního stropu

Problém nastává, když je starý povrch odloupnut od základny.Pokud příprava povrchu nezahrnovala čištění, základní nátěr, pak omítky, barvy, tapety a další povrchové úpravy mohou spadnout a je dobré, pokud nepronikne fólií, ale zůstane ležet.Kusy jsou obvykle okamžitě viditelné v ostrých tvarech a ostrých hranách.Pokud pochybnosti přetrvávají, měli byste cítit problémovou oblast - důvod se vyjasní.

Vzduch v mezistropním prostoru

Toto je velmi vzácný důvod, který nastává v důsledku vstřikování vzduchu do prostoru nad fólií.Stává se to při otevírání a zavírání dveří a plátno se může prohýbat nebo zatáhnout.

Instalace ventilačních mřížek pomůže vyřešit problém.Měly by být instalovány bezchybně, pokud místnost udržuje vysokou úroveň vlhkosti nebo zajišťuje dokonalou těsnost plátna.

Důležité!Hromadění vlhkosti povede k tvorbě plísní, hub a dalších nebezpečných forem biologických kolonií, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.

Může strop poklesnout v závislosti na teplotě?

Ano.Obvykle se problém vyskytuje v kuchyni, kde se často mění rychlost ohřevu /chlazení vzduchu.Při zvýšených teplotách panel změkne, mírně klesá a když se vzduchová hmota ochladí, získá požadovaný tvar.

Dostatečně se vypořádat s problémemnainstalujte větrání, otevřete okna nebo zapněte klimatizaci.

Jak odstranit ochabnutí

Nejprve musíte zjistit příčinu a poté ji odstranit.Je-li k dispozici záruka od montážních pracovníků, je možné provést bezplatnou opravu lesklého stropního stropu.Smlouva uvádí všechny možné možnosti záručních případů, včetně manželství při použití špatných upevňovacích prvků a panelů nízké kvality.

Záruční případy

Aby nedošlo k finančním nákladům při opravě podhledů v bytech, domech, pečlivě si přečtěte smlouvu.

Dokument odráží následující důvody pro bezplatnou výměnu zavěšeného stropu:

 1. Použití plátna, filmu bez osvědčení o kvalitě.Ale pouze za podmínky, že zákazník dříve požadoval dostupnost dokumentů potvrzujících skutečnost o bezpečnosti a kvalitě materiálu.
 2. Porušení technologie instalace baget, použití nesprávných spojovacích prostředků, profilů.Zohledněna je také instalace konstrukcí na slabé základně, zvýšení rozteče upevňovacích prvků.
 3. Když dojde ke zhroucení starých vrstev sádry, je nutné zvýšit výkon provádění práce: pokud byla nadace připravena odborníky na instalaci plátna, bude navrácení bezplatné.
 4. Při montáži na desky sádrokartonových desek také uveďte, kdo byl sádrokarton vybavenkonstrukce.Masters - podejte stížnost, odvoz bude dokončen v krátké době.Pokud by strop GKL a strečová tkanina byly vyrobeny stejnou společností, prověšení bude eliminováno bez zbytečného mluvení.

Rada!Záruční doba filmového webu je zpravidla 10-12 let, upevňovací prvky - až 3 roky.

Jaké prověšení lze odstranit a stojí za to to udělat sami?

Všechno může být opraveno, ale pokud je strop ochablý, nejprve se podívejte na dokumenty - záruční doba neskončila, zavolejte odborníky.Odstraněním vad vlastními silami poruší vlastník smlouvu, což znamená, že jsou obnoveny záruční povinnosti.Chcete-li opravit plátno během povodně, musíte vypnout napájení.

Vlastnosti práce, jak a jak opravit napínací strop - vše bude záviset na objemu vody:

 1. Uvolněte vlhkost skrz otvor pro bodové světlo.
 2. Rozepněte bagetu z rohu (najděte nejbližší držák) a vypusťte vodu obalením okraje plátna.

Celý stropní prostor je třeba důkladně osušit a teprve poté namontovat materiál na místo.A je lepší svěřit tento postup odborníkům.Domácí mistr bohužel nemá vždy potřebné dovednosti a nástroje, takže při demontáži bagety nepoškodí materiál, film.

Odstranění dekorů, které spadly ze základny, nebude fungovat bez demontáže panelu.Při odstraňování velkých nečistot je třeba důkladně vyčistit a upevnit i jemný prachzákladnu a potom vraťte látku nebo film na místo.S pohybem bagety od zdi je nutná totéž - je třeba demontovat část nebo celou strukturu, posílit zónu šroubování bagety a teprve poté lze plátno znovu vytáhnout.

Není vždy možné samostatně řešit problémy.Volání specialistů bude stát asi 5-7 $ na 1 m2, v závislosti na složitosti opravy, ale je to lepší, než získat průlom filmu a změnit celou strukturu.

V jakých případech je provedena úplná výměna strečového stropu

Jsou chvíle, kdy se neobejdete bez výměny plátna:

 1. ) Byly vytvořeny otvory, mnoho malých propíchnutí, škrábanců nebo trhlin, které nelze opravit a existuje riziko dalšího roztržení panelu.
 2. Zřetelné silné roztahování materiálu v důsledku častých zátok, z jiných důvodů.
 3. Pokud byla látka nasycena tukem, objevily se skvrny, saze a další nečistoty, které již nebylo možné vyčistit.

Nejčastěji je třeba vyměnit látky, u nichž po zaplavení skvrny a skvrny zůstávají.A zde rozhodně potřebujeme pomoc odborníků, kteří vědí, jak opravit zavěšený strop bez zbytečných finančních a časových nákladů.