Výsadba dýně na otevřeném terénu, hlavní tajemství a triky dobré sklizně

Tato rostlina melounu roste do obrovské velikosti a obsahuje mnoho makro- a mikroelementů.Dýně byla poprvé pěstována v Mexiku a v současnosti se pěstuje v Evropě, Asii a Africe.

Dýně se používají při vaření pro přípravu prvních, druhých chodů a dezertů.Aromatické spektrum rostliny je poměrně široké.

Některé odrůdy jsou velmi sladké, zatímco jiné jsou neutrální nebo zcela bez chuti.U všech druhů je však přítomna jemná dýňová příchuť.

Obsah
  1. )

Načasování výsadby dýní na otevřeném prostranství

Výběr správného času pro výsadbu semen je prvním krokem, který přibližuje shromažďování zdravých avelká plodina.Dýně potřebují stálý zdroj slunečního světla, takže si vyberte místo, které není zastíněno.

Stanovisko odborníka
Elena Pchelkina
Zahradnická expertka
Semena by měla být zasazena pouze v dobře zahřátých a suchých zemích, aby vnitřek chladu a vlhkost nezmrzly kořeny.

Po posledních jarních mrazech se v zemi při průměrné teplotě +17 stupňů vysadí sazenice.Hloubka otvorů je 7 cm, zemina na dně by měla mít teplotu nad 10 stupňů.Pro dostatečný růst rostlin potřebujete +25 stupňů a při +14 se růst zastaví.

Nejlepší odrůdy dýně pro otevřený terén a popis

Teplotní standardypro každý region jsou proto zahradníci nuceni přizpůsobit se podmínkám prostředí.Chcete-li získat dobrou dýňovou plodinu, vyberte odrůdy podle oblasti pěstování.

Sladký dort

Toto je odrůda s předčasným zráním.Dýně mají červenooranžovou barvu, hladký povrch, zaoblený tvar.Propojky jsou umístěny symetricky.Hmotnost plodu je 3 kg.

Zasazujete dýně v zemi?
Výsledky
Načítá se ..

Semena se vysazují na otevřeném prostranství koncem května - začátkem června.Studny jsou vytvořeny 6 cm hluboké se vzdáleností 70 cm mezi sousedními, pokud je hlavní kmen aktivně zvětšován na délku, štípněte jej.Zalévání a hnojení se provádí pravidelně.

Ruská žena

Toleruje mrazy a patří k raným odrůdám.Ovoce dozrává do 80. dne po objevení klíčků, velké - váží 3 kg.Chuť je bohatá, rafinovaná, maso sladké s vůní melounu.

Podle pravidel péče o zařízení se výtěžnost zvyšuje na 20 kg.Semena pro sazenice se vysévají v dubnu a v květnu se vysazují na otevřené půdě.Místnost pro zrání semen je vybrána větraná a suchá.

Země

Nejčasnější odrůda, která dozrává do 70. dne po objevení.Kůra je hustá, protáhlá.Zrající dýně je žluté barvy s tmavě zelenými pruhy.Buničina je jasně oranžové barvy, masitá a šťavnatá s nasládlou dochutí.Vůně je jako vanilka.Jedno ovoce dorůstá do 4 kg.

Druh je klasifikován jako plodný, odolný proti mrazu a předčasnému zrání plodin.Semena se vysévají, když se země zahřeje na 10-12 stupňů.

Premiéra

Raná odrůda dýně s vysokým výnosem se sladkou dužinou a hladkým povrchem kůry.Zralé zelené ovoce s jasnými skvrnami.Jedna dýně váží více než 5 kg.

Obsahuje velké množství beta-karotenu, což je užitečné pro celý organismus.

Semena rostlin v dobře zahřáté půdě, když se na začátku června již nepředpokládají mrazy.Dodržujte pravidla péče.Zalévání se provádí pravidelně.

Stanovisko odborníka
Elena Pchelkina
Zahradnická expertka
Na jednom keři zůstávají pouze 4 plody, jinak se rostlina rozbije pod hmotností mnoha dýní.
Bush oranžová

Drobné ovoce zrající 105 dní, nenáročné na odchod;dochází k náhlým změnám teploty.Kulatý tvar a hmotnost do 5 kg, s tenkou kůrou a jasně oranžovou barvou.

Méně sladká, ale šťavnatější s bohatou mrkvovou barvou.Odolné vůči mnoha chorobám.Produktivita je 6,5 kg na 1 čtvereční.m. Používá se v čerstvých, dušených, pečených asmažené.

Jak připravit dýňová semínka k výsadbě

Semena jsou základem růstu silné a zdravé dýně.Před výsadbou by mělo být osivo pečlivě vybráno, aby se odstranily vady a změněné formy.Jsou vybrány pouze velké a hladké normální barvy.

Aby byla zajištěna správnost výběru, jsou semena nalita do sklenice vody.Pokud se utopí, vysadí se a ti, kteří vznášejí na povrchu, se zlikvidují.

Poté se zkoušený materiál namočí v horké vodě po dobu 1 hodiny nebo manganistanu draselného po dobu 20 minut.Omyje se pod tekoucí vodou a zabalí se do chlopně, ve které se nechá klíčit po dobu 3 dnů.

Někteří zahrádkáři zatvrdí semena ke zvýšení odolnosti proti chladu.Klapka s sazenicemi je umístěna do chladničky na 4 dny na spodní polici, aby nedošlo k zamrznutí.

Jaká je podle vašeho názoru nejlepší odrůda sladké dýně?
  • )
Výsledky
Načítání ...

Sazenice se pěstují také v pilinách.Nalijte piliny do sklenice a zalijte vroucí vodou, zavřete víko.Voda se ochladí a semena se spouští do nádoby, před klíčením se čistí na tmavém a suchém místě.

Jak vybrat místo a připravit půdu

Výběr místa pro výsadbu semen hraje důležitou roli.Závodse táhne ke slunci, proto si vyberte stínované oblasti s mírně vlhkou půdou.Upřednostňují se písčité a písčité hlinité půdy, protože se rychle zahřejí a vyschnou.158Půda na tomto místě je úrodná, nasycená živinami.

Kousek půdy se zbaví plevelů, uvolní se a po několika týdnech se vykopat kořeny plevelů.Den před výsadbou se vykopat a znovu vyrovnat.

Po každém výkopu se aplikuje hnojivo (kompost, hnůj, humus).Výpočet hnojení 5-10 kg na 1 m2.m. v dírách s hloubkou 20 cm. Kromě organických hnojiv a chemických látek.Superfosfát 20 g.a 10 g.síran draselný.

Zahradníci doporučují pěstovat dýně na kompostech, takže kultura bude obohacena o všechny užitečné minerály a vitamíny a zlepší její vlastnosti.Plevel neroste tak aktivně a dýně chrání kompost před vysycháním.

Doporučení a struktura výsadby

Semena se vysazují na základě výsadbových vzorů.Oblast je vybrána jako otevřená a velká, takže rostlina není přeplněná.Ve stejné vzdálenosti se vysazují pouze keřové dýně, 70 cm mezi sousedními.Střední stonek - 70 cm v řadě a 1,5 m v uličce, dlouhý stonek - 1 m v řadě a 2 m v uličce.

Hloubka aplikace osiva je 8 cm. 3 jsou umístěny do jedné díry.kousky.Po vyklíčení si rostliny vyberou nejsilnější a zbytek se odstraní.Otvory jsou posypány malou vrstvou mulče (humusu), pokryté filmovým materiálem.

V severních oblastech země se přistání provádí na vysokých postelích.Vykopejte zákopy do hloubky 30 cm a na dno položte zeleninové loupání.Top s humusem nebo kompostem.

Péče o dýně na otevřeném prostranství

Písečná půda má nízkou úroveň vlhkosti, proto se vyplatí pravidelně zalévat půdu pod dýní.Aby se zabránilo povětrnostním vlivům vody, položí se na něj vrstva kompostu z jehličí, rašeliny, pilin atd.Dýně však na vlhkost není náročná, takže tato půda je v pořádku.

Blíže ke sklizni, zalévání je častější.Volně rozemlet půdu pouze do hloubky 10 cm.

Rostlina opylovat pomocí samčích a samičích květů.Dotkněte se tloučků mužského květu ženským květenstvím.Štěpání se provádí za účelem zastavení růstu hlavního kmene, protože vyžaduje hodně živin.

​​

Pro krmení je vhodný roztok kravského hnoje s vodou v ředění 1: 8.Nelijte pod kořeny!1 kbelík roztoku pro 6 sazenic během období květu.

Řasy rostlin mohou být vzájemně propleteny nebo zabaleny;pokud překročí 1 m, je rozložen a posypán zemí.Kořeny vyrůstají z biče, což vyžaduje zvlhčení půdy.