Výrobci balkonových sklepů a jak to udělat sami na lodžii

Mnoho majitelů městských bytů by se rádi připravilo na zimu, ale problém s uskladněním vyvstává jako celek.Aby nedošlo k odmítnutí konzervování, můžete vybavit balkonový sklep.K vytvoření úložiště potřebujete balkon nebo lodžii a na podlaze a dalších podrobnostech nezáleží.Zvažte, jak vytvořit design vlastníma rukama různými způsoby s minimálními náklady.

Obsah

Varianty balkonových sklepů

Aby se výrobky udržely v normální formě, je nezbytné udržovat optimální teplotu a vlhkost.Stabilního výkonu můžete dosáhnout umístěním kontejnerů na balkon.Existují způsoby, jak uspořádat výklenek pod podlahou místnosti.A pokud se byt nachází v prvním patře, pak je možné s trochou úsilí vytvořit pod balkónem sklep - to bude vyžadovat povolení, stavební materiály.Zvažte všechny typy uspořádání podrobněji.

Tepelná nádoba pro skladování potravin

Tepelná nádoba je skříň určitých rozměrů, uspořádaná tak, aby udržovala požadovanou úroveň teploty a vlhkosti.Krabice může být mobilní nebo pevná.V první verzi se hrudník přesune na konkrétní místo, ve druhé - je zabudován mezi zdmi.

Návrh sestává z následujících prvků:

 • pouzdro z překližky, lepenky, dřevotřísky;
 • izolace uvnitř stěn z pěnového nebo fóliového polyethylenu položeného v několika vrstvách;
 • vzduchová mezera mezi izolací a vnitřním boxem bude sloužit jako další vrstva pro udržování tepla;
 • vnitřní box na výrobky s otvory pro větrání;
 • topné těleso s vysokou mírou požární bezpečnosti, instalované mezi vnitřní krabicí a dnem skříně.

Tepelná nádoba se používá k skladování zeleniny na balkóně bez izolace.Díky izolaci a ohřívači uvnitř krabice se teplota udržuje na +3 ° C ± 7 ° C. To stačí k udržení normální čerstvosti produktů.Vlivem termosky zelenina v zimě nezamrzne a v létě se nepřehřeje.

Materiály a nástroje

Pro vytvoření krabice je užitečná následující sada:

 • samořezné šrouby, hřebíky, závěsy pro kryt, kotvy pro stojan;
 • montážní pěna;
 • ​​
 • pila, skládačka, pravítko a tužka;
 • tlustá překližka, dřevotříska pro tělo;
 • nebroušená ne tlustá deska nebo překližka pro vnitřní krabici;
 • blok dřeva pro rám, na kterém je pouzdro upevněno;
 • izolace z pěny nebo fólie;
 • elektrický ohřívač je lépe infračervený, protože je nejbezpečnější, a pro malý objem nádoby se používá lampa pro 40 - 60 W s žárovkovým regulátorem;
 • teploměr pro monitorování teplotních podmínek.

Rada!Při uspořádání stacionární tepelné nádoby je to nutnépředem určit umístění instalace struktury.

Sestavení krabičky na zeleninu

Nejprve zvažujeme variantu s mobilní krabicí, algoritmus je následující:

 1. ) Upevněte blok rámu kovovými rohy.Chcete-li zvednout spodní část krabice, musíte na překližkovou desku připevnit 2 tyče a umístit je blíže ke středu - vzduchová mezera vytvoří potřebný „polštář“, aby produkty nezmrzly.
 2. Izolujte řez přesně podle velikosti rovin mezi tyčemi.Tloušťka izolace by měla být stejná jako tloušťka použité tyče.Aby se předešlo studeným mostům mezi izolací a nosníkem, vyplňte trhliny montážní pěnou.
 3. Tenkou překližku položte na dno, plachta zcela pokryje izolaci.Na horní část dna položte infračervený ohřívací film.Pokud je oteplování organizováno žárovkami, pak je třeba na ně položit mřížovou základnu s podpěrami - šířka podpěr je o něco větší než velikost světel.
 4. Nyní opláštějte vnitřní povrchy polyethylenem z pěnové fólie.Při uspořádání ohřívače z lamp není dno zakryto krytem.Mezera mezi rámem a víkem je také utěsněna polyethylenovou pěnou, poté jsou pásy materiálu připevněny pomocí konzol zevnitř k víku a stěně krabice.
 5. Zbývá vložit odnímatelnou skříňku na zeleninu, která již byla vyvrtána pro větrání.Nejjednodušší způsob je vyrobit krabici z tenké desky - strom dobře absorbuje vlhkost a poté ji podle potřeby rozdává.

Možnost s mobilním boxem je jasná, jak nyní vyrobit balkonový tepelný sklepstacionární typ.Práce na tvorbě struktury jsou identické, ale před zahájením procesu na balkóně musíte provést značkování - určete umístění budoucí hrudi, její rozměry, fixační bod tyče, ke které bude připevněna krabice na zeleninu.

Poznámka!Horní kryt sklepa lze využít k sezení, pokud na něj položíte teplý polštář nebo čalounění pochvy.V tomto případě však musí být celá konstrukce dostatečně pevná a vydrží těžké zatížení.

Sklep v podzemí balkonu

Sklep v podzemí balkonu vyžaduje více úsilí než vytvoření krabice, ale umožňuje vám vytvořit vhodné místo proskladování v prostorech i na omezeném místě.

Zvažte, jak vyrobit podzemní termo sklep pro balkon:

 • Přesně vypočítejte výšku, o kterou můžete zvedat podlahy.Pokud je výška dostatečná, stane se, že úroveň podlahy balkonu je nižší než úroveň podlahy bytu, pak můžete bezpečně vzít výškové rozměry 2 litrových plechovek.Nejčastěji jsou však v termo sklepě instalovány banky o objemu 0,5 až 1,7 l.
 • Nyní musíme izolovat spodní část balkonu.Silný materiál nebude fungovat, zabírá příliš mnoho užitečného prostoru, takže je užitečný stejný polyethylenový polyethylen, na jehož horní straně je potažena infračervená tenká vrstva.

Poznámka!Pokud sousedé na dně dobře izolovali balkon, zasklili, pak pro oteplovánísklep stačí pouze fóliový film.

 • S malou šířkou prostoru je podlaha uspořádána na bloku upevněném podél stěn.Se zvětšenou šířkou oblasti mezi stěnami je třeba nainstalovat lištu na kovové cvočky a zvednout cvočky do požadované výšky.Podlahy se zpravidla pokládají na prahové úrovni balkónových dveří - výška v tomto případě není větší než 20–25 cm.
 • Aby se zabránilo ochabnutí podlahových opláštění a zkazení plechovek konzervovaným jídlem, berou se desky o tloušťce 15–20 mm..To je dost pro hmotnost normálního dospělého a pro prevenci drcení plechovek.

Důležité!V procesu podlahy nemůžete zapomenout na poklop pro nakládání a odstraňování plechovek.Můžete nechat poklop pohybovat, skládat nebo nechat jednu podlahovou desku vyjmout.

Při normální šířce balkonu jsou dobrou volbou vestavěné skříně s policemi pod okny.Šířka skříně by v tomto případě měla být malá, dostatečně velká jako průměr plechovky plus 7-10 mmDveře ve skříni jsou posuvné, kyvné zabírají hodně místa.A se zvětšenou délkou balkonu bude vhodným řešením vestavěná skříň nebo police.

Jak vyrobit sklep pod balkónem v prvním patře

Pokud se byt nachází ve spodním patře domu, pak stojí za zvážení vytvoření plnohodnotného úložiště potravin.Budete muset získat povolení, ale je to otázka času a peněz.Je však třeba mít na paměti, že výška balkónu nad úrovní terénu se může lišit.Pokud je výška větší než 1 m, pak sklep na balkóně můžebez vrtání díry do betonové balkonové desky, hlavní věcí je vybudovat spolehlivé zdi a dobře je izolovat.

Přípravná fáze

Okamžitě není možné vzít a udělat sklep pod balkónem, nejdřív musíte sbírat certifikáty od regulačních orgánů.V opačném případě mohou dozorčí organizace uznat stavbu za nezákonnou, uložit majiteli velkou pokutu a násilně zničit sklep - nikdo nebude hradit stavební náklady.

Abyste získali povolení, budete muset zavolat odborníky, kteří se vyjádří k bezpečnosti stavby sklepa pro celý bytový dům.Problém je vyřešen kontaktováním správcovské společnosti.Zaměstnanci trestního zákoníku vytvoří komisi, která bude kontrolovat celou strukturu, počítat možná rizika a vydávat stanovisko.Podle výsledků kontroly může být majiteli odepřen, pak budete muset některým z výše uvedených způsobů vytvořit vlastní balkonový sklep.

Pokud je však rozhodnutí Komise kladné, můžete začít nakupovat materiály a nástroje.

Co je nutné pro stavbu sklepa pod balkónem

Pokud má být konstrukce umístěna v prostoru mezi balkónovou podlahou a betonovou deskou pro odliv, bude pro velitele užitečná následující sada:

 • cihly pro boční stěny;
 • cementová malta pro pokládku cihel, omítky;
 • izolace;
 • deska pro krabici,schody
 • hydroizolační materiál;
 • kovové rohy;
 • větrací mřížka.

Pokud se má zakopat o zem, je třeba zakoupit více materiálů:

 • výztužná síťovina - užitečné pro stírání, zesílení stěn;
 • drcený kámen, písek na polštář pod potěrem;
 • odvzdušňovací potrubí - může to být kanalizační potrubí o průměru 100 mm.

Co jiného je potřeba:

 • lopata nebo krumpáč;
 • svařovací stroj na potrubí;
 • elektrická pila nebo skládačka;
 • nástroje pro omítání;
 • punč;
 • elektrická vrtačka.

Stavba sklepa pod balkónem

Aby práce probíhala rychle, ruce asistenta nebudou zbytečné.

Zvažte, jak dokončit proces ve fázích:

 1. Kopání jámy o něco více, než je výška člověka.Pokud je v místnosti výška mezi půdou a dnem balkonu, můžete kopat méně, ale většinu kamen musíte odstranit z balkonu.Pokud je prostor mezi balkónovou podlahou a betonovou deskou pro příliv malý, pak je otvor v podlaze a deska spojen stěnami, získá se monolitický otvor.
 2. Při vykopávání prostoru pod povrchem půdy se musíte ujistit, že kolektory jsou dostatečně hluboké.Nejvhodnější je extrahovat zemi zpod kamen, nejprve kopáním pod ní.
 3. Po vytvoření otvoru pro poklop v podlaze a kamna nemusíte spěchat, abyste vyplnili podkopání, bude to užitečné pro další práci -uspořádání podlahových potěrů, výztužných stěn.Vykopávací otvor pak může být opraven roštem a získá se větrací otvor.
 4. Pro vybavení poklopu se používá perforátor a výztuž v tloušťce betonové desky se řeže bruskou.Nejprve, bruska vybavená kruhem pro řezání kamene, musíte obrys obrysu a pak rozbít beton s děrovačem.
 5. Spodní část jámy je potažena nepromokavým pískovým polštářem.Polštář polštář, nalijte vrstvu suti na vrchol a dobře těsní.Poté posypte trosku výztužnou sítí a připevněte k zemi pomocí konzol vyrobených ze silného pevného drátu.Nalijte cementový potěr o tloušťce 80-100 mm na horní část oka.Nechte potěr zaschnout.
 6. Nyní můžete stavět zdi z cihel.Tloušťka stěny je 0,5 cihel a mezera mezi vnější půdou a zdivem musí být vyplněna hlínou.Jak rozložíte hlínu na beran, takže je zhutněná.Pokládka cihel se provádí na roztoku písku a jílu.
 7. V horní části, kde se kopal výkop, musí být instalována ventilační trubka.Zvedněte konec trubky nad povrchem půdy na asi 1,5 m, na horní stranu trubky vložte ochranný kryt houby.
 8. Po dokončení zdiva zakryjte potěr podlahy hydroizolací z tmelu a střešní krytiny.Technika rozvržení s ohřevem, takže potřebujete hořák.Nejprve musíte pokrýt podlahu tmelem s přibližováním se ke stěnám o 15-20 cm, rozložit střešní krytinu.Jakmile tmel ztvrdne, zahřejte ho hořákem, aby střešní materiál dobře uchopil složení.
 9. Pro izolaci sklepa v regionech sv těžkých zimách se používají pěnové fólie do tloušťky 50 mm.Polyfoam je položen na stěnách, upevněn montážní pěnou a hmoždinkami se širokou hlavou.Vyplňte mezery mezi pěnovými deskami montážní pěnou.

Důležité!Oblast mezi balkonovou podlahou a sporákem je také izolována polystyrenem uvnitř a vně.Vnější strana po potažení pěnou by měla být přišita deskami.

Zbývá vytvořit otvor pro poklop.Průchodový průlez je šitý deskami, obložen omítkou - je to nutné, aby nedošlo k poranění vyčnívající výztuže.Samotný otvor je tvořen širokým úhlem o rozměrech 80x80 mm nebo 100x100 mm.Poté je nainstalován kryt šachty.Obaly se prodávají v obchodech, ale v případě potřeby mohou být vyrobeny z kovového rohu - slouží také jako rám pro opláštění z desek.Závěsy jsou namontovány na krytu, klika pro otevírání.

Schodiště pro klesání je vyrobeno ze dřeva s předběžnou impregnací pomocí samozhášecí, antiseptické a hydroizolační sloučeniny.Také výrobci nabízejí mnoho kovových a plastových schodů, které nejsou ovlivněny hnilobou, vlhkostí.V každém případě musí být schodiště správně a kvalitativně opraveno, jinak to „půjde“ pod majitele.

Majitel domu, který věděl, jak vyrobit sklep na balkoně vlastními silami, neudělá potrubí k vybudování úložiště pro zimní polotovary.Navrhování vnitřního prostoru podzemí v přízemí je jednoduchý úkol, hlavní věcí je vést elektřinu, takže je vhodnější sbírat police a vyrábět hruď pod zeleninu.Nepřed vytvořením poklopu nebo instalací stacionární tepelné nádoby je třeba zapomenout na izolaci podlahy na balkóně.