Výhody osvětlení solárního dvora a pravidla pro výběr lamp

Použití solárních panelů k osvětlení loděnice je nový trend, který nabývá na síle.Terénní úpravy nevyžadují elektřinu, dává měkké světlo dostatečné k osvětlení cest, celé oblasti webu.Výrobci nabízejí mnoho druhů lamp a s malou zkušeností můžete lampu sestavit sami.

Obsah

Konstrukční prvky aprincip činnosti solárního zdroje

Bez ohledu na typ zařízení zahrnují panel nebo solární baterii, baterii (paměťové zařízení) a LED diody.Princip činnosti je jednoduchý: během doby působení slunce baterie přeměňuje energii svítidla na elektrickou energii, akumuluje náboj v baterii.Poté přejde na LED, která osvětluje prostor.

Svítí váš dvorek ve venkovském domě /domě?
Výsledky
Načítání ...

Čím více slunce, tím jasnější je světlo, ale LED diody fungují také za oblačného počasí, což dává mírně nižší intenzitu paprsku.Životnost přímo závisí na typu baterie.Masters doporučuje zvolit si silikonové baterie, jsou spolehlivější než krystalické.

Každé zařízení je vybaveno světelným senzorem na fotobuňce.Detail spustí lampu dovnitřpráce od 18,00 do 23,00.Existují zařízení s pohybovými senzory, které reagují na pohyb předmětů, lidí, zvířat.

Varianty solárních svítidel

Modelová řada je široká, pozornost by měla být věnována bodu napájení a instalaci.Pro osvětlení nádvoří jsou výkonnější lampy a zařízení s měkkým rozptýleným paprskem vytvářejí příjemnou atmosféru.

Typy svítilen autonomního typu:

 • Sloupec .Moduly jsou namontovány na stojanech s výškou 1-1,5 m nebo více.Významné struktury vyžadují instalaci do země s předběžným prohloubením.Existují modely pro povrchovou montáž s plošinovými držáky.
 • Modely s nohou namířenou na konci .Délka stojanu je až 1 m, špička je pohodlně a pevně zahrnuta v zemi.Je přípustné instalovat žárovky kdekoli a kdykoli.
 • na stěnu .Vyrobeno ve formě baterek různých typů, vzorů.Upevnění na jakoukoli rovinu.
 • Zapuštěno .Vhodné pro instalaci do schodišť, chodníků, schodů.
 • Přívěsné .Instalace je velmi jednoduchá - na háček nebo smyčku.

Dekorativní zařízení jsou vyráběna v různých stylech, liší se však výkonem - to by mělo být zohledněno při výběru mobilních lamp.

Výhody a nevýhody solárního osvětlení

energeticky nezávislá energeticky nezávislá zařízení mají působivý seznamvýhody:

 • snadná instalace;
 • automatické zapnutí /vypnutí;
 • nenáročná péče;
 • ochrana životního prostředí a požáru;
 • nízká hmotnost.

Existují také nevýhody:

 1. Osvětlení není příliš jasné .Z bezpečnostních důvodů nejsou solární zařízení vhodná.Jediným řešením je dodávat průmyslová zařízení, ale jejich rozměry vylučují použití v domácích podmínkách.
 2. Doba žáruzávisí na množství uložené energie.Pokud bylo během dne zataženo, lampa nebude v noci fungovat dlouho.
 3. Čím spolehlivější je zařízení, tím dražší je .
 4. Citlivé na teplotuprostředí;Zařízení mohou být poškozena při extrémním teplu nebo chladu.Nejlepší provozní podmínky jsou od +30 do -15 ° C.

Pro zvýšení doby používání by měly být moduly odstraněny z ulice v případě vln veder a při mrazu.

Pravidla pro výběr solárního svítidla

Co je třeba hledat při výběru zařízení:

 • Výkon .Je to uvedeno ve wattech, indikátory jsou na každém zařízení.Power - množství světla vyzařovaného zařízením.
 • Materiál pouzdra, třída ochrany .Za praktická se považují zařízení třídy ochrany od IP Materiál - kov s antikorozní ochranou.Jednotky jsou drahé, ale slouží od 10 let.
 • Provozní podmínky .Dekorativní zařízení malého formátu, girlandy netolerují nadměrné teplo nad +30 ° C a za studena pod -10 ° C.

Všechny parametry a technické specifikace jsou uvedeny v cestovním pasu.Chcete-li si vybrat lampu, která splňuje požadavky majitele, měli byste se před nákupem seznámit s doporučeními výrobce.

Jak si vyrobit osvětlení solárními panely vlastníma rukama

K vybudování zařízení je třeba zakoupit materiály a součásti:

 • baterie s kapacitou 1500 mA /h s napětím na svorkách 3,7 V;
 • napětí solárního panelu 5,5 V /200 mA;
 • odpory 47–56 ohmů;
 • diody KD 243A;
 • tranzistor KT261G;
 • leptací deska podle specifického vzoru.

Nyní musíte sestavit lampu, vybavit ji 3W LED a staré CD bude sloužit jako reflektor.

Sestavování sil mistra, který zná nejjednodušší obvod elektrikáře.Pokud specialista nemá dovednosti, je snazší upgradovat hotová zařízení.

Modernizace levné solární zahradní lampy, která bude stát asi 300 rublů, bude vyžadovat mnohem méně času a úsilí.Pro prodloužení trvání záře v síti by měl být zabudován odpor 40-50 Ohmů.Musíte oříznout stopu na desce, pájet odpor 5 mA a sestavit lampu.

Používáte pouliční osvětlení poháněné sluneční energií?
Výsledky
Načítání...

Nyní začne hořet ne za 1,5 deklarovaných hodin, ale alespoň za 5-6 hodin, což dává poměrně silný a rovnoměrný paprsek světla.Pro spuštění pohybu je pohybový senzor uzavřen v obvodu - je to také snadné pro lidi, kteří mají znalosti v elektrice.

Výstupem je levná a velmi praktická lampa, která reaguje na pohyb, osvětluje chodník, verandu nebo příjezdové cesty.A to vše bez připojení k napájení.