Výběr obkladů do koupelny, praktické tipy

Výrobci nabízejí obrovský výběr obkladů do koupelny: od levné jednoduché dlaždice po exkluzivní kolekce designérů.S tak velkým množstvím možností je těžké se zmást.V tomto článku si povíme o tom, jaká kritéria je třeba při nákupu keramických obkladů dodržovat.

Obsah

Jak si vybrat správný design dlaždic pro koupelnu

Keramické dekorace do koupelnyobklad umožňuje provádět téměř všechna rozhodnutí stylu.Není divu, že návrháři tak rádi pracují s tímto materiálem.Ale s ohledem na možnosti obkladů do koupelny nezapomeňte, že let fantazie by měl být kombinován se zdravým rozumem.

Při navrhování jakékoli místnosti existují základní vzory, zejména:

  • umělé osvětlení může významně změnit odstín dokončovacího materiálu;
  • vertikální vzor vytvoří pocit, že strop je vyšší a vizuálně natáhne stěny nahoru;
  • výběr keramických obkladů do koupelny závisí na velikosti místnosti, tmavé tóny způsobí, že malá místnost bude vizuálně menší, světlé barvy se rozšíří;
  • velký a jasný ornament dodá zdi nebo podlaze pevnost, ale zmenší prostor;
  • Lesklé povrchy pod elektrickým osvětlením a tento unavený výhled.

To vše je třeba vzít v úvahu při výběru keramických obkladů do koupelny.

Klasika: univerzální řešení

Výhodou, kterou lze dosáhnout téměř u každé koupelny, je klasický design, kdy je horní část stěny obložena světlým stínem a spodní část o několik tmavších tónů.Někdy jsou tyto části odděleny ohraničením.Příklad takové dekorace místnosti je zobrazen na fotografii.Jeho výzdoba je vyrobena v teplých terakotových barvách.

Jsou také možná radikálnější řešení.Například: kontrastnější kombinace barev, kombinace monofonních dlaždic a ozdob v jedné dekoraci.Hlavní věc je, že výběr dlaždic do koupelny byl proveden s ohledem na vlastnosti konkrétní místnosti.

Díváme se na východ

Pro milovníky exotických, zářivých barev a složitých vzorů je vhodný design vytvořený pomocí orientálních motivů.Jak si vybrat obklady v koupelně, pokud dáváte přednost podobnému stylu?

Nakupujte keramiku v bohatých hlubokých tónech.V tomto případě budou vhodné šťavnaté odstíny žluté, červené, tyrkysové a zlaté.

Vhodnými možnostmi pro koupelnové obklady, jejichž fotografie je uvedena níže, jsou keramika s tradičními orientálními ornamenty.Může se jednat o různé druhy Damašku, paisley (turecká okurka), květiny.Vhodné jsou také mozaikové dlaždice a světlé stěny nebo podlahové panely.

Doporučujeme přečíst:
​​

Interiéry v orientálním stylu upřednostňují blaženost a relaxaci, takže tato volba je dobrá pro koupelnu.Ale potřebujívezměte v úvahu velikost místnosti, jinak místo rohu pro relaxaci můžete získat stísněnou místnost, potlačující její rozmanitost.

Blíže k přírodě: venkovský styl

Pokud vás přitahuje skromné ​​kouzlo lučních květin, pšeničných polí a klidné mořské hladiny, pak je pro vás ve venkovském stylu koupelna.Výběr dlaždic pro koupelnu v tomto stylu je jednoduchý.Výhodná je kombinace jemných pastelových a teplých dřevěných tónů.Pro nástěnnou výzdobu jsou vhodné dlaždice světle růžové, krémové, levandule nebo světle modré.Pro podlahy zvolte terakotové dlaždice, protože lesk a glazura budou v takovém interiéru vypadat anorganicky.Venkovský styl „miluje“ rozmazané, měkké odstíny, staré textury a malebné oděrky.

Výběr obkladů v koupelně: hledáme optimální řešení

Při velkém množství výběru obkladů pro koupelnu neexistuje univerzální možnost.I když se vám líbí ornament a textura, nespěchejte, abyste si dostali peněženku nebo bankovní kartu.Abychom v budoucnu nenarazili na nepříjemná překvapení, je nutné zjistit technické a provozní vlastnosti materiálu.

Tento druh informací je obvykle plně k dispozici na obalu.Věnujte pozornost tomu, můžete se dozvědět o chemické a atmosférické odolnosti, typu, kategorii a dalších vlastnostech zboží.

Hlavní věcí je umět správně porozumět významu určitých symbolů a ikon.Řeknou vám, kterou dlaždici si vybrat pro koupelnu, aby se shodovalavaše úkoly.

Odrůdnost dlaždic - vyberte kvalitu

Abyste pochopili, jak si vybrat dlaždice v koupelně v požadované kvalitě, musíte znát existující typy keramiky.Dlaždice s certifikací UNI EN od Evropské komise pro normalizaci mohou být první, druhé nebo třetí třídy.Každá z nich je označena konkrétní barvou.

Deska první třídy je označena červeně.Jedná se o povrchovou úpravu nejvyšší kvality.Pokud se rozhodnete, která taška je pro koupelnu nejvhodnější - vyberte ji.

Tolerance výše sňatku je v tomto případě 5%, tj.pět vadných dlaždic v dávce sto kusů - norma.Modré nebo modré označení se použije na obaly s dlaždicemi druhé třídy.Procento tolerance v tomto případě je také 5%.Rozdíl je v tom, že stanovení kvality se provádí na stánku, kde je vzdálenost od vzorku dva metry.Zatímco první stupeň je testován ze vzdálenosti 1 metru.Třetí, nejnižší stupeň dlaždice lze identifikovat podle zelené barvy označení.

Doporučujeme přečíst:
[Návrh 70]

Tyto normy se vztahují pouze na výrobky evropské výroby, které prošly příslušnou certifikací.A pokud si koupíte ruské nebo běloruské koupelnové obklady, jak vybrat zboží správné kvality?V tomto případě se stupeň, tolerance velikosti a možné procento manželství jednoduše přečtou na obalu.

Vyberte dlaždici podle jejích fyzikálních vlastností

Jak si vybrat obklad pro koupelnu s nezbytnými vlastnostmi?Studiem symbolického označení na obalu lze získat mnoho užitečných informací.Podlahové dlaždice jsou označeny obrázkem chodidel na tmavém pozadí, vzorem stěna - dlaň.To znamená, že postavy jsou obvykle intuitivní.

Obrázek laboratorní baňky ukazuje odolnost vůči chemicky aktivním látkám.Koeficient stability je označen písmeny AA, B, C a D v sestupném pořadí.Výběr dlaždic v koupelně by měl být proveden s ohledem na skutečnost, že bude neustále v kontaktu s vodou a různými chemickými sloučeninami (detergenty, přípravky obsahující chlór, kosmetiku atd.).Za těchto podmínek jsou zapotřebí keramika, která bude mít vysoký stupeň odolnosti proti kyselinám, tj. Se značkou AA.V opačném případě riskujete, že se povrch po nějaké době pokryje skvrnami a skvrnami.

Rozlišuje se také pět tříd odolnosti proti opotřebení keramiky, které jsou označeny římskými číslicemi.Pro obytné prostory není nutné používat materiál vyšší než pevnost třídy III.A výběr obkladů pro koupelnu je proveden s ohledem na skutečnost, že se jedná o místnost s malým křížem.Proto se můžete omezit na pořízení dlaždic nejnižší třídy I.

Je nezbytné jasně pochopit podmínky, za kterých bude nakoupený materiál používán.V tomto případě budou výše uvedené informace dostatečné pro správný výběr dlaždic pro koupelnu.

Další tipyvýběrem koupelnové dlaždice

Byla nalezena dlaždice s požadovaným designem a vlastnostmi.Zbývá provést závěrečnou inspekci.Pečlivě prostudujte stav skloviny.Neměla by obsahovat čipy, praskliny a škrábance.Zahraniční inkluze, inkluze barvy, konkávnost nebo vydutí nejsou rovněž povoleny.Pokud na emailu najdete červený nebo žlutý proužek, odmítněte jej zakoupit.Uvědomte si, že tímto způsobem, v továrně, pro usnadnění třídění, označte manželství.

Položte dlaždice lícem dolů na hrubý povrch a otřete je.Pokud je dlaždice vysoce kvalitní, nebude existovat žádná stopa.

Při výběru dlaždice pro koupelnu je nutné zkontrolovat, jak absorbuje vlhkost.Pokud se vlhká voda na zadním povrchu dlaždice s kapkami hromadí, znamená to, že materiál je vhodný pro dokončování místností s vysokou vlhkostí.

A konečně, rada: při výpočtu, kolik dlaždic musíte koupit, vždy přidejte až 15% z celkové částky, aby se vešly.