Výběr elementárních chyb v uspořádání chodby, které se nejčastěji dopouštějí

Dům začíná z chodby, takže první dojem z bytu závisí na typu této zóny.Ale i když se majitelé vyznačují svou pohostinností, může nepříjemná vstupní hala zkazit náladu samotných obyvatel.Bohužel, uspořádání a vybavení chodby často postrádá sílu, čas a peníze.Ale pokud vezmete na vědomí radu odborníků, můžete se vyhnout běžným chybám a s minimálními investicemi učinit oblast bytu pohodlnou a pohodlnou.

Obsah
]

Otevřené skříňky

Nepořádek v chodbě bude ještě větší, pokud se police skříní nezavřou.V tomto případě se maličko okamžitě hromadí na všech površích ve formě bonbónů, použitých lístků, mincí atd.

Cesta ven je vložit skříňky s dveřmi (police), přizpůsobit uzavřenou krabici nebo plastovou krabici pro maličkosti.

Trochu světla

Specialisté doporučují v chodbě vyrábět dva typy světla - technické pro všeobecné osvětlení a individuální.Druhý pohled je uspořádán jako podsvícení vedle zrcadla.Pokud není dostatek místa, jsou vhodná zařízení pro osvětlení obrazu - jedná se o bodová svítidla malého formátu, která dávají paprsek dobré síly.

Kluzké podlahy

Neprůhledná podlaha může být nejen kluzká, ale také s jinými defekty.Například drahé parkety, laminát z vlhkosti rychle bobtná, se stanou bezcenné.Koberec bude zakrytnečistoty, kluzké dlaždice mohou způsobit pád atd. Výhodnou možností jsou neklouzavé dlaždice vyrobené z plastu nebo praktické porcelánové kameniny.

Pokud je celá chodba zakončena drahými materiály, je možné povrchovou úpravu v oblasti haly položit tónem - povlak tedy nebude patrný a vytvoří kontrast.

Vstupní koberce

Možnost s přírodním kobercem je vhodná pouze pro „geniální ženy v domácnosti“, které jsou připraveny setřít prach a nečistoty z podlahy každou sekundu.Měkký povlak jakékoli barvy jasně zvýrazní všechny prašné a mokré skvrny.Pokud je ale chodba s kobercem součástí dekorativního řešení, měli byste u vchodu položit malý koberec s pogumovanou základnou.

Špatné dekorace na zdi

Jednoduché papírové tapety jsou levným, ale nepraktickým řešením.Omyvatelné tapety, samolepicí, jsou o něco dražší, ale estetiku si udrží mnohem déle.Na chodbu se také nevejdou nástěnné panely vyrobené z podšívky, PVC, dřeva se speciální impregnací vlhkosti.

Opravovali jste na chodbě dlouhou dobu?
Výsledky
Načítání ...

Hlavním požadavkem na materiál je odolnost proti změnám vlhkosti, teploty a snadná údržba.

Malé zrcadlo naproti dveřím

Nejprve musí být umístění příslušenství - podle Feng Shui by nemělo být proti dveřím zrcadlo.Přední dveře mají „odlišnou dimenzi“, a proto může do domu přes zrcadlo vstoupit něco zvenčí nebo z domu odejde prosperita a štěstí.A kdo je potěšen vidět unavenou tvář u vchodu.Pokud je chodba velmi malá, lze zrcadlo zavěsit přímo na dveře.

Na velikosti záleží také.Pohled do malého zrcadla je prostě nepříjemné.

Pohodlí je hlavní věc

Při hledání krásy majitelé často zapomínají na pohodlí.Po opravě se ukáže, že zrcadlo visí vysoko, módní židle není pohodlná, skříň se otevírá nesprávným směrem atd. Řešení je jednoduché - naplánujte umístění nábytku a doplňků předem, s ohledem na růst a zdraví členů rodiny.

Neexistuje žádné sedadlo

Zdravý člověk může náhodou překroutit nohu a stojící boty budou nepříjemné.A malé děti a starší příbuzní se neobejdou bez židle na chodbě.Malá čalouněná stolička nebo lavička nevstoupí do malého prostoru, ale vejde se skládací skládací židle.

Mluvíš o něčemlitoval dokončení opravy?
Výsledky
Načítání ...

Bjako místo k sezení, lavičce s botami, úzká komoda se skrytou židlí atd.

Neexistuje prostor pro skladování denních bot

Skladování sezónních bot v uzavřených skříních- Pohodlná a praktická možnost.Pro každodenní pantofle, sandály, boty, otevřené police jsou potřeba.Řešení je jednoduché - použijte uzavřené skříně, ale ponechte jednu polici bez křídel.

Hodně nadbytečného

Čím méně nábytku v chodbě, tím pohodlnější místnost.Z této zóny jsou odstraněny celkové komody, široké police atd. Nábytek by měl být funkční - úzká komoda na boty, další židle, zrcadlo a police pod klíči - tato sada je dostatečná pro pohodlí.

V malých chodbách je vhodné použít nástěnné panely, podpůrný prostor (mezaniny).Podlaha zůstává co nejvíce volná.

Při přemýšlení o nábytku a výzdobě prostoru nesmíme zapomenout na estetiku.Zajímavý dekor, neobvyklý design může vizuálně rozšířit místnost a dát vstupnímu prostoru originální vzhled.