Výběr a typy stropních tašek pro zdobení koupelny

Pokud jste dosáhli fáze dokončování stropu, může být oprava o nějakou dobu zpožděna.Důvodem je výběr materiálu obkladu.Faktem je, že stropní obklady do koupelny jsou prezentovány v nejširším texturovaném, texturním, barevném schématu a existuje také celá řada materiálů pro výrobu opláštění.Pokud to chcete „staromódní cestou“ - kachlová, je to praktické a rozumné, ale je to těžké - keramika má zvýšenou hmotnost, což v našich domovech není vždy možné.Budeme rozumět celé škále, kvalitě a praktickým ukazatelům stropních obkladů do koupelen.

Obsah

Výhody a nevýhody stropních tašek

Volba mezi vrstvami válcového typuTapety a dlaždice, vzít v úvahu výhody a nevýhody výzdoby.

Výhody obkladového materiálu:

 1. Volba nákladů na materiály.Například plastové prvky lze zakoupit velmi levně, ale kvalitní dřevěné, korkové, hliníkové nebo sběrné dlaždice pro koupelnu na stropě jsou dražší.
 2. Není nutné pečlivé vyrovnání základny.Stropní výzdoba dobře sedí na základně s lehkými vadami.Naproti tomu například z tapety.
 3. Přístupnost instalační technologie.Vyrovnejte se s prací a přilepte dlaždice na strop v koupelně, budete moci domů zvládnout bez zkušeností.
 4. Nenáročné při odchodu.Dekor pro místnosti s vysokou vlhkostí lze čistit suchou a mokrou metodou.Taková taška má vždy ochrannou vrstvu a neshromažďuje prach, nečistoty, statickou elektřinu.Díky těmto vlastnostem jsou výrobky považovány za univerzální a jsou určeny k použití v místnostech s vysokými požadavky na čistotu a šetrnost k životnímu prostředí.
 5. Malá tloušťka.Na rozdíl od zavěšených, zavěšených struktur, materiál dlaždic nekradne výšku stropů, protože tloušťka fragmentů není větší než 3-5 mm.
 6. Jednoduché demontáž je také výhoda, ale ne ve všech formách.Je obtížné odlepit dlaždice a odstraňování plastových dlaždic je snadné.

A samozřejmě nesmíme zapomenout, že výrobky jsou vyráběny v obrovském sortimentu tvarů, formátů, barev.Navíc výrobci nabízejí jak hotové kolekce se vzory, tak standardní prvky stejného typu, s nimiž bude majitel schopen realizovat jakékoli fantazie.

Nyní o minusech:

 • plast je materiál nebezpečný pro oheň, který během tavení a spalování uvolňuje škodlivé látky;
 • plastové stropy vyžadují použití speciálních osvětlovacích těles, která dekor nevyhřívají;
 • Tapetování nezanechává švy, nýbrž položení dlaždic.

Doporučení!Pokud chcete získat rovnoměrný nátěr, je lepší zvolit bezešvá pěnová stropní deska.Okraj fragmentů, zpracovaný při spojování zvláštním způsobem, vytváří vizuální efekt absence hranic.

Majiteli pomůže minimum minusů s velkým počtem kladůpotvrdit výběr dokončovacího materiálu.

Druhy stropních tašek

V prodeji jsou tyto druhy materiálů: sádra, keramika (dlaždice), plast a pěna.Každý druh má své vlastní vlastnosti, které určují rozsah a účel.Kromě toho je pěna různých typů.V každé podobě budeme rozumět podrobněji.

Pěnové dlaždice

Pěnové výrobky jsou považovány za nejoblíbenější kvůli své nízké hmotnosti, cenové dostupnosti a rozmanitosti možností.K dispozici je několik druhů materiálu.

Lisované prvky

Pro výrobu polystyrénových bloků se používají lisované speciální lisy.Výsledkem jsou výrobky s volným povrchem až do tloušťky 8 mm.

Materiál není zcela vhodný pro obložení koupelny kvůli řadě nevýhod:

 • volná struktura vypadá neesteticky, dlaždice netrvá dlouho;
 • porézní materiál absorbuje vlhkost, prach a nečistoty;
 • Uvedeno pouze chemické čištění;
 • výrobky jsou křehké a mohou se během dekorace a během provozu rozpadat.

Ale cena je pozoruhodná svou dostupností, ale riziko zkaženosti je vysoké, bude nutné obložení často měnit.

Vytlačované prvky

Jako surovina se používá pěnová polystyrenová hmota.Směs se formuje na dlaždice až do tloušťky 3 mm, potélamely jsou pokryty polymerním ochranným filmem a natřeny.Materiál je dostatečně pevný, hladký a má vysoké výkonové vlastnosti.

Hlavní výhody:

 1. Velký sortiment. Filmový povlak může mít různé barvy, opakující texturu přírodních materiálů, možnosti designu jsou neomezené.
 2. Univerzalita. Výrobky jsou vhodné pro zdobení koupelen a jiných místností v bytě.
 3. Snadná instalace. Prvky jsou lehké, řezané úředním nožem, neporušují se v místě řezu, při pokládání jsou švy prakticky neviditelné - vytváří se efekt hladkého a vizuálně bezešvého povlaku.
 4. Snadné použití. Během výrobního procesu jsou lamely ošetřeny sloučeninami odolnými proti prachu, nečistotám, plus dobré vlastnosti odpuzující vlhkost a nevystavení klimatickým změnám - to jsou významné výhody výzdoby.

Dlaždice mohou a měly by být vybírány k dekoraci v místnostech s vysokou úrovní vlhkosti.

Vstřikovací prvky

Polystyrén se také používá k výrobě sbírek, které se nejprve roztaví a poté se hmota nalije do forem.Díky této metodě zpracování se získají dlaždice s různými texturami a vzory.Tloušťka prvků je až 14 mm, hrany jsou zpracovány tak, aby na švu nezůstaly žádné švy.Injekční dlaždice se proto nazývá bezešvá.

Ve ​​svých praktických vlastnostech jsou výrobky o něco nižší než vytlačovanémateriál, ale z hlediska estetiky výrazně vyhrává.

Plastová taška

Silná, trvanlivá, tenká, levná - to jsou hlavní vlastnosti opláštění.PVC dlaždice do koupelny tolerují vlhkost, jsou jednoduše očištěny od nečistot a jsou k dispozici v různých barvách a texturách.Standardní tvar jsou čtverce o straně 50 cm, ale najdete obdélníky, speciální kolekce se zabudovaným podsvícením LED.

Sádrokartonové dlaždice

Velmi krásný materiál, který vám umožňuje ztělesnit výzdobu ve stylu empíru, klasiky, baroka a dalších.Jako doplněk se používají falešné nosníky, sloupy, pilastry, štukování a další prvky.

Mezi výhody sádry patří:

 • estetika;
 • dlouhá životnost.

Nevýhoda - výzdoba netoleruje vlhkost.Proto je lepší neinstalovat křehké sádrové dlaždice na strop koupelny.

Keramika

Všestranný materiál vhodný pro stěny, podlahy a stropy.Dlaždice je obrovský výběr barvy, textury, textury, snadná instalace, snadné použití, nízká údržba.Dlážděné stropní obklady do koupelny se nebojí vody, umožňují rozvrhnout jakékoli vzory, ozdobit stropy jakýmikoli lampami.Materiál snadno snáší jak vysoké, tak nízké teploty, je jednoduše řezán a májediným požadavkem je přesnost výpočtů toku a přesnost označení.

Doporučení!Pro pevné udržení prvků na stropě se používá lepidlo Eunice HiTech nebo jiné podobné složení.Vhodné je také speciální lepidlo na dlaždice.

Rozměry, tvar

Vzhledem k výzdobě koupelny stropními dlaždicemi na fotografii můžete najít dvě oblíbené formy dlaždic: čtvercové, obdélníkové.Čtverce mají standardy o velikosti 30 nebo 50 cm, obdélníky 60x30 cm. Pokud majitel dává přednost rovnoměrnému plátnu, je lepší zvolit dlaždici tohoto typu, ale při pokládání budou vyžadovány zkušenosti a dovednosti.

Co se týká barevných řešení, vše závisí na představivosti a schopnostech mistra.Vypadá to velmi dobrá mozaika na stropě v koupelně.Kromě toho lze sbírky zakoupit okamžitě v sadě nebo si vybrat mozaiku sami.Druhá možnost vám umožňuje ušetřit nějaké peníze: kupte zbytky sbírkových dlaždic a nejprve rozložte mozaiku na podlaze a poté ji převeďte na strop.

Doporučení!Malé dlaždice jsou lepší pro pokládku mozaiky.Velké fragmenty jsou nařezány, rozloženy ve předem stanoveném uspořádání, aby se získal požadovaný vzor.

Fragmenty pěny jsou k dispozici v barevných a bílých roztocích.Druhá možnost je vhodná pro ty, kteří dávají přednost výzdobě stropu sami.Hlavní věcí je zvolit správnou barvu, aby nedošlo k poškození pěnového povlaku.

Tipy provolba

Aby byl dekor krásný, sloužil po dlouhou dobu a nevyžadovaly velké náklady na renovaci, jsou užitečné tipy od mistrů:

 1. Stabilní forma.Velikost a tvar prvků se musí shodovat.Pokud je to čtverec, zkontrolujte rovnoměrnost stran, úhel.Lepší měření všeho pomocí pravítka.Nemusíte kupovat vadnou sbírku, více peněz se utratí za injektování nerovností ve švech a odstranění dalších vad.
 2. Při měření prvků nesmí být lamely nastaveny na velikost: vrásky, protažení.Dlaždice nelze později odstranit a voda a prach v prasklinách materiál rychle vyřadí.
 3. Rozhodujícím faktorem je rovný povrch bez třísek, výmolů a promáčknutí.A to platí pro materiál z jakékoli suroviny.Pokud se jedná o polystyren, pak jednotlivé buňky musí mít přesně stejnou velikost, dlaždice - na každé dlaždici je pozorován vzorec.
 4. Kvalita dekorativního povlaku.Texturované, malované prvky se vzorem jakékoli složitosti by měly být stejné.Pokud jsou ve vzorcích nesrovnalosti, bude strop vypadat podivně.Totéž platí pro sílu barvy, ochrannou vrstvu: povrch dlaždic by se neměl zašpinit, odloupnout nebo odloupnout.
 5. Kvalita pěnových dlaždic se snadno kontroluje: uchopte jeden konec a zvedněte prvek.Neporušil jsem se, ale já jsem vstoupil - dobrý produkt, objevil se v hale, trhliny - odložil stranou a nekupoval.

Výběr stropní úpravy by neměl být šetřen.K dispozici dostatek kvalitních materiálů za dostupnou cenu, která vydržínáležitý život.A pro estetiky jsou vhodné kolekce autorova individuálního designu.Může to být zlacená výzdoba, origami laminované stropní dlaždice, prvky s leptanými nebo extrudovanými vzory, imitace divokého kamene, dřevo, kůže - volba závisí na finančních možnostech a preferencích majitele.