Vosk pro dekorativní omítky - ochrana a lesk

Obsah

Hlavní prvky nástěnné výzdoby

Oprava je velmi dlouhý a seriózní proces, který ovlivňuje absolutně všechny části místnosti vvčetně stěn.Nástěnná dekorace nebude unáhlena, zejména u těch faktorů, které přímo ovlivňují výzdobu místnosti.Je stále populárnější pokrýt stěny benátským štukem, protože tento způsob výzdoby dává interiéru individualitu, zdůrazňuje pocit vkusu majitelů místnosti, jedním slovem, má pouze pozitivní vlastnosti.Pokud se člověk rozhodne pokrýt stěny benátským štukem, zpravidla již rozhodl o barvě, protože ponechání bezbarvého materiálu je jednoduše směšné - je to plýtvání penězi.Povrchová úprava je nátěr napodobující přírodní kámen, pro zachování jeho dokonalého vzhledu a ochrany je nutné použít benátskou omítku vosk.

Nejlepší je použít průhledný produkt nebo v extrémních případech žlutý.Žlutý vosk se často používá k vytvoření marockého stylu.

Některé odrůdy vosku pro benátskou omítku pomáhají napodobovat kámen zvláštní hloubky, poskytují hedvábný povrch stěny.Pokud se do průhledného vosku přidá malé množství stříbra, bronzu nebo zlata, můžete dosáhnout úžasného efektu, protože po ztuhnutí voskové vrstvy se celý povrchstěny se budou hrát v odpovídajících kovových odrazech.

Výběr vosku pro benátskou omítku je odpovědnou záležitostí.

Nejintenzivnějším krokem v procesu zdobení stěn ozdobnou omítkou lze právem nazvat voskováním, protože se pečlivě a velmi pečlivě provádí.Vosk benátské omítky by měl být ochranný film a neměl by ležet na povrchu stěny jako samostatná vrstva.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, měli byste si velmi pečlivě vybrat vosk se vší odpovědností, protože po jeho aplikaci nebude možné něco změnit!

Výběr musí být proveden na základě struktury omítnuté plochy.Pokud je tedy porézní, pak stojí za to použít tekutý vosk, pokud je povrch stěny velmi hustý, pak je vhodný voskový gel.

Druhým hlavním kritériem pro výběr vosku pro benátskou omítku je její složení.Na policích obchodu najdete přírodní i syntetické produkty.Obecně lze s jistotou říci, že všechna tato řešení jsou založena na vodě nebo jiných rozpouštědlech, ale mají rozdíly.„Přírodní“ vosk dává povrchu stěny krásný lesk, syntetický produkt je odolnější, chrání také omítku před vlhkostí.Syntetický vosk má jednu malou minus: povrch je matný.

Vosk pro omítku a její použití

Na základě některých výše uvedených pravidel lze provést stručný popis výběru vosku pro omítky.Takže pro hustou omítku je nutný hustý vosk, pro porézní strukturu - tekutinu.Tónovací malta je vhodná pro bílé obklady stěn a pro barevné dekorativní omítky je vyžadován transparentní vosk.

Nedoporučuje se nanášet vosk na omítku na neznámou a neschopnou osobu, jinak můžete všechno zničit.Voskování by mělo být svěřeno odborníkovi, který již v něm má ruku.Tekutý vosk se nanáší hadříkem nebo malým kusem měkkého hadříku a hustou špachtlí.Přes rozdíly v aplikační technice jsou další kroky naprosto stejné.Bezprostředně po nanesení na stěnu je tedy třeba roztok jemně otřít měkkým hadříkem, dokud povrch nezklesne.

Vysušený voskový nátěr lze pravidelně čistit navlhčeným hadříkem a je také možné čištění některými detergenty.Jednou z důležitých podmínek je, že by neměly obsahovat alkohol ani rozpouštědlo.Přibližně jednou za pět let by se postup voskování měl opakovat, častěji to není nutné.Vosk pro dekorativní omítky je posledním nádechem na cestě k dokončení dokončovacích dekoračních prací omítky, jejichž výsledkem budeužijte si velmi dlouhou dobu!

Vosk pro dekorativní omítky, přírodní i syntetické, má vynikající vlastnosti.Tento materiál je tedy naprosto bez zápachu, není hořlavý.Obrovskou výhodou vosku pro dekorativní omítky je propustnost par.Tato vlastnost umožňuje dýchat povrch stěny, což zabraňuje tvorbě a reprodukci plísní, hub a bakterií.Sádrový vosk je šetrný k životnímu prostředí, je odolný proti praní a oděru, snadno se používá a je ekonomicky výhodný.Vosk má nízkou spotřebu, pro zpracování 15-20 metrů čtverečních potřebujete pouze jeden litr roztoku.Pokud je však aplikační vrstva tlustší než standardní, bude zapotřebí více vosku.

Benátská omítka je ideální pro zdobení jakéhokoli interiéru.Zapadne do klasických i neoklasických stylů a stane se přímým pokračováním hlavních detailů.Vosk pro dekorativní omítky zachrání povrch a dodá mu další lesk, což bude nepochybně příjemné pro oko.