Volba parotěsných membrán pro střechu

Před zahájením výstavby domu je nutné prostudovat všechny jemnosti tohoto případu.Nejprve musíte pochopit, že hlavním nepřítelem střechy je vlhkost, která nakonec zničí strukturu budovy.Snižuje se také účinnost izolace.Parotěsná zábrana střechy však tento problém řeší.Ale pak vyvstává otázka, kterou parotěsnou zábranu zvolit pro střechu?

Obsah
Funkce parotěsné zábrany

Pro snazší pochopení toho, co parotěsná zábrana je, stačípředstavte si hustý film, který blokuje vstup vlhkosti do izolace.Vyrovnává se s vnějšími faktory a nezasahuje do proudění vzduchu.Nyní na trhu najdete mnoho různých materiálů, které tyto funkce vykonávají.

Dalším důležitým bodem je pochopit rozdíl mezi hydroizolací a parotěsnicí bariérou.Pokud se člověk nikdy nesetkal se stavebními pracemi, pak je pochopení tohoto problému velmi obtížné.Někteří lidé si myslí, že uvedení stejné složky do dvou vrstev nestojí za to.

Parotěsná zábrana střechy umožňuje absorbovat vlhkost v krátkém čase a nesmí uvolňovat výpary, které vycházejí z vnitřku místnosti.Hydroizolace nemá takové účinné vlastnosti.Parotěsná zábrana pro střechu zajišťuje vynikající větrání, takže mnoho odborníků doporučuje použití tohoto materiálu.Ale v obchodě najdete komponenty s vysokou a nízkou propustností, vše záleží na rozpočtu a konkrétnísituace.

Je zajímavé vědět, že před výskytem parotěsné zábrany stavitelé používali běžný ruberoid a pergamen.Dnes se tyto materiály používají ve stavebnictví velmi zřídka, pouze pro zastřešení ekonomických zařízení nebo přístřešků.Je módní říci odvážně, že střešní materiál přežil sám.

Jaká je nejlepší parotěsná zábrana pro střechu?V některých případech zkušení pokrývači používají membrány, které jsou vyráběny v několika vrstvách pro pevnost a spolehlivost.Společnosti je vytvářejí z polyethylenu nebo polypropylenu.

Druhy střešních membrán

Parotěsná zábrana pod střechou se provádí, pouze pokud byly studovány všechny typy membrán.

  1. Například materiál z několika tkanin se nazýváperforovaná membrána , která se používá pro budovy se studenou střechou.Složka je zpravidla špatně propustná a dobře absorbuje vlhkost.
  2. Pokud jde oporézní filmy, je pro provoz potřebná membrána s velkým počtem filtrů.Tento materiál je vhodný pro objekty umístěné mimo průmyslové zóny a velkoměsta.
  3. Střecha bude mnohem účinnější, pokud se použijítřívrstvé superdifuzní fólie , protože materiál udržuje propustnost a optimálnost par dobře.Membrány mají větruodolnou funkci.
  4. Další možností rozpočtu jsoudvouvrstvé filmy. Jsou snadno poškozitelné a majímírně odlišné izolační vlastnosti.

Jak vybrat správnou možnost?Nezapomeňte, že každá výrobní společnost má pokyny pro svůj materiál.Proto stojí za to pečlivě studovat.Tam bude určitě řečeno, kolik vzduchu vyrobit.Kromě toho je nutné nakupovat zboží od jednoho výrobce, aby bylo možné správně provádět technologii instalace součástí.

Výběr membrán pro různé střechy

Pro kovovou tašku je vybrána filmová složka, která je vysoce odolná proti změnám teploty a odolná vůči vnějším faktorům..Materiál je zpravidla vybaven dodatečnou UV ochranou.Tato vlastnost umožňuje zvýšit účinek parotěsné zábrany a prodloužit životnost.

Hliníková střecha bude vhodná pro bederní střechu.Faktem je, že materiál je schopen odrážet teplo a v létě šetřit teplo.Typicky jsou takové membrány vybrány pro podkroví.Fóliové materiály jsou vhodné pro ploché střechy.Nyní existuje velké množství takových možností.Pokud jsou k dispozici vysoce účinné stavební prvky, není třeba kupovat střešní materiály.

Za účelem zlepšení utěsnění střechy se používají parotěsné fólie.Dokonale se hodí na střechy domů umístěných v určitém svahu.To je nepostradatelný materiál v místech s obtížným podnebím, kde kromě teplotymění současné zatížení větrem.Kromě toho jsou na trhu membrány, které mají antikondenzační vlastnosti.Stavitelé je často používají na střeše, protože kvalita izolace je zdvojnásobena.

Posílení všech částí a materiálů vyžaduje, aby odborníci měli potřebné nástroje a spojovací prostředky.Pokud je předmět vyroben ze dřeva, je nejlepší použít pozinkované hřebíky.V ostatních případech můžete použít konstrukční pásku, lepicí pásku.Můžeme dojít k závěru, že výběr materiálu je obtížná a nákladná záležitost, která vyžaduje teoretické školení.Vysoce kvalitní film odstraní mnoho problémů.