Volba izolace pro šikmé střechy a montážní technologie

Izolace šikmých střech je důležitou součástí stavby domu.Životnost nosných prvků střechy závisí na správném materiálu.Pokud nebude technologie dodržována, dřevěné trámy se zvlhčí, hnijí a zhroutí.Abyste se vyhnuli negativním důsledkům, přečtěte si náš článek, pak si můžete správně vybrat a nainstalovat tepelnou izolaci.

Obsah

Hlavní vlastnosti izolace pro šikmou střechu

V minulosti se na tepelnou izolaci používaly piliny a sláma.V naší době na trhu existuje celá řada topných těles.Pokud do seznamu přidáte výrobce, bude zde velké množství jmen.Ale každý vývoj má své vlastní místo, takže je důležité se naučit, jak vybrat ten správný materiál.Chcete-li to provést, věnujte pozornost následujícím charakteristikám:

 • Koeficient tepelné vodivosti by neměl překročit 0,05 W /m * K.
 • Nízká hustota je důležitá, aby izolace nezatěžovala střešní koláč.Je dovoleno používat minerální vlnu s ukazatelem 45-50 kg /m³.Existují lehčí materiály, jako je sklolaminát o hustotě 14 kg /m3.
 • Izolace by neměla absorbovat hodně vlhkosti, ideální materiál odpuzuje kapaliny.Například voda vůbec neovlivňuje vlastnosti pěny.Pokud však minerální vlna zvlhne, měla by se okamžitě vyměnit.Vlhká minerální vlna ztrácí 60% svých izolačních vlastností.
 • Od zastřešeníV létě se neustále zahřívá a v noci chladí.Takové teplotní rozdíly by neměly mít vliv na životnost izolace.Kromě toho je důležité, jak materiál snáší silné mrazy.
 • Během vytápění a běžného používání nesmí tepelná izolace zdravím škodlivé výpary.
 • Jedním z klíčových požadavků na izolaci je požární bezpečnost.Je lepší dát přednost možnosti, která se při kontaktu s otevřeným plamenem nezapálí.
 • Materiál by si měl časem zachovat svůj tvar a nesmí spadnout a zanechat mezery.
 • Čím déle může ohřívač vydržet bez výměny, tím lépe.Upřednostňujte možnosti navržené na období nejméně 25 let.

Výběr vhodné izolace

Výše ​​uvedené požadavky se zdají být nedosažitelné, ale všechny jsou kombinovány v následujících materiálech:

]
 1. Minerální vlna,Zvláště populární je odrůda čedičových vláken.K dispozici jsou rohože a role z laminátu.Ne všechny odrůdy jsou však vhodné pro šikmé střechy.Typicky je značka označena na obalu požadované možnosti.Je zaručeno, že v průběhu času materiál pod vlivem gravitace nekroutí a neklouzne.
 2. Polystyrénse také nazývá polystyren.Vhodné pouze pro vytápění nebytových podkrovních prostor.Protože tato izolace při zahřívání uvolňuje toxické výpary, snaží se ji položit pouze na podlahu a naplnit ji potěrem.Je důležité vyhnout se místům, kde je polystyrenová pěnabudou moci kontaktovat s otevřeným plamenem.
 3. Polyuretanová pěnaje moderní stříkaný materiál.Svými vlastnostmi překonává všechny výše uvedené ohřívače.Hlavní nevýhodou je, že práce na jeho instalaci nelze provádět samostatně.Nejlevnější vybavení stojí 2 000 $, takže jeho zakoupení na zahřátí jedné šikmé střechy je nepraktické.Musím kontaktovat specializované organizace.

Jelikož je ve vzduchu obsažena vlhkost, vytvářejí se ochranné vrstvy proti vodě a parám na ochranu minerální vlny.Přestože se pěna nebojí vlhkosti, odborníci ji doporučují chránit podobně.

Nezanedbávejte přirozenou izolaci: lněné rohože, sláma, piliny.Ačkoli jsou hořlavé, v některých situacích se bez nich neobejdete.Kromě toho lze pro ochranu proti vznícení použít impregnaci proti hoření.I když se izolace pro šikmou střechu rozsvítí, nemusíte se bát toxických výparů.

Instalační technologie

Při výběru topného tělesa pro šikmou střechu byste měli věnovat pozornost nejen vlastnostem materiálu.Je důležité prozkoumat složitost instalace tepelné izolace, protože v některých situacích bude nutné investovat značné prostředky do práce, například na nákup drahého nástroje.Níže uvádíme hlavní rozdíly v technologii izolace šikmé střechypopsané materiály.

Minerální vlna

Jak již bylo zmíněno výše, za účelem zachování tepelně izolačních vlastností minerální vlny je třeba ji chránit před vlhkostí.Proto se instalace izolace provádí takto:

 1. Po sestavení krokvového systému se na trámy položí hydroizolační fólie.Plátna se rozprostírají po svahu s přesahem 10 cm. Nedoporučuje se silně protahovat film, protože se může protrhnout v mrazu.K upevnění použijte pozinkované hřebíky se širokým kloboukem nebo sponkami stavebního sešívačky.Po instalaci jsou všechny spoje spojeny speciální páskou.
 2. Dále se na krokve a film přibijí 25 mm silné pruty.Poskytují ventilační mezeru, která umožňuje erozi nahromaděné kondenzace.A již je přepravka vyrobena a je namontována střešní krytina.Aby nedošlo k poškození izolace, vyvrtají se otvory pro zašroubování šroubů předem.
 3. Nyní můžeme přistoupit k instalaci minerální vlny.Před přímou instalací se materiál zbaví balení a nechá se narovnat po dobu 20 minut.Izolace se pak odřízne tak, aby její šířka byla o 2-3 cm větší než vzdálenost mezi krokvemi.V tomto případě budou rohože instalovány překvapením, což zaručuje nepřítomnost studených mostů.Pro úsporu času instalace se doporučuje provést krok mezi krokvemi několikanásobně od rozměrů instalované izolace.
 4. Vlhkost ohrožuje minerální vlnu nejen ze strany ulice.Vlhký vzduchje v místnosti a čím více páry, tím rychleji bude izolace nepoužitelná.Proto další vrstva je parotěsná.Je připevněn k krokvím pomocí sešívačky se strukturou, pod minerální vlnou.
 5. Nakonec je bedna zašroubovaná.Zajišťuje, že izolace zůstane v konstrukční poloze.Kromě toho je k ní připevněna vrchní vrstva.

Penoplex

Tento materiál je jednou z odrůd pěny.Protože samotná polystyrenová pěna je namontována stejným způsobem jako minerální vlna, řekneme vám o technologii fixace pěny.

Tato izolace je trvanlivá, nebojí se vlhkosti, a proto nevyžaduje hydroizolaci.Podle technologie tvoří pěnové desky monolitickou tepelnou izolaci bez studených mostů.Vzhledem k tomu, že je materiál hořlavý, nedoporučuje se používat v bytové výstavbě.V některých situacích se však bez ní neobejdete, ale zároveň ji můžete použít pouze v nové výstavbě.

Instalace izolace se provádí takto:

 1. Na smontovaný krokevní systém se balí nepřetržitá přepravka.Poté je ve spodní části rampy připevněna upevňovací kolejnice.Jeho tloušťka by měla odpovídat tloušťce izolace.Je nezbytné, aby izolace neklouzala.
 2. Desky Penoplex jsou rozloženy, počínaje spodem rampy a stoupajícím po hřeben.Role hory jsou zvláštníŠrouby se samořeznými šrouby se širokou hlavou.
 3. Dále je položena vodotěsná izolace, která zabraňuje úniku střechy.
 4. Na horní část izolace se plní protikusová mřížka, čímž se vytvářejí větrací kanály, kterými cirkuluje vzduch.
 5. Je instalována přepravka a je připevněna střešní krytina.

Spodní pěna nevyžaduje parotěsnou zábranu.Materiál je odolný, proto na něj můžete chodit.

Polyuretanová pěna

Čtyři šikmé střechy mají mnoho složitých prvků, trojúhelníkové spáry.Proto je obtížné namontovat klasickou izolaci, budete muset řezat různé tvary.V tomto případě je vhodná polyuretanová pěna.Je stříkán zevnitř tak, aby byly všechny třísky, výmoly a praskliny uzavřeny.Tato izolace navíc plní funkci dodatečné hydroizolace.

Práce vykonávají profesionální týmy takto:

 1. Povrch je připraven.Pokud je budova stará, odstraní se předchozí izolace a povrch se očistí od prachu a nečistot.
 2. Zvyšuje vybavení a činidla do podkroví.
 3. Chemické složky jsou smíšené.
 4. Použijí se první a následující vrstvy.
 5. Přebytečné části jsou nařezány na konstrukční tloušťku.

V této fázi se fáze zahřívání považuje za dokončenou.

Izolace šikmé střechy domu je odpovědným povoláním.Pokud jste to ještě neudělali, je lepší kontaktovat odborníky.Určují, která izolace je nejlepší vybrat ve vaší situaci, vytvořit projekt a nainstalovat jej kvalitním způsobem.tepelná izolace.