Vnitřní dekorace dřevěný dům.Nuance

Dřevěné domy od starověku do současnosti se nevzdávají svého vedoucího postavení ve stavebnictví.To není překvapivé, protože dřevo je velmi šetrný k životnímu prostředí a vytváří atmosféru přirozenosti.V současné době má vnitřní výzdoba dřevěného domu mnoho různých možností, pomocí kterých si může každý majitel vytvořit svůj vlastní jedinečný „ráj“.

Existuje několik klasifikací, podle kterých je tento proces sdílen.Prvním je dělení přímo na materiál, který se používá ve výzdobě.Nejoblíbenější mezi ostatními materiály je podšívka.V tomto případě se používají dřevěné desky se zvláštním připojením.Hlavní výhodou tohoto typu je nízká cena.Ale to nejsou všechny jeho výhody, protože mimo jiné obložení vždy perfektně zapadá do atmosféry domu.Kromě obložení můžete použít také kovové nebo plastové obklady, které se poměrně snadno instalují a mají dobrou pevnost.

Druhé označení, kterým je vnitřní výzdoba rozdělena, je konstrukčním prvkem samotné budovy.Srub vyžaduje broušení a impregnaci kulatiny různými ochrannými prostředky, které strom ochrání.Dům a lepené paprsky poskytují možnost použít omítky.Kromě toho může dekorace dřevěného domu zahrnovat pouze aplikaci ochranných a tónovacích nátěrů, což bude stačit.

Obsah

Vlastnostidekorace na vnitřní stěnu

Ať už si vyberete jakýkoli druh dekorace, je v každém případě nutné provést zkušební verzi.Doporučuje se nejprve vyzkoušet barvu nebo jiný povlak na lehčím typu dřeva, kde bude výsledný barevný odstín a struktura lépe viditelná.Je důležité si uvědomit, že dokončení dřevěného domu je nejlepší provést až po úplném vyschnutí dřeva.V opačném případě budete očekávat problémy v budoucnu kvůli vlhkosti, která bude tvořit skvrny a šmouhy.

Než začnete s dokončováním stěn, musíte povrch pečlivě připravit.Nejprve musíte ze stromu odstranit prach a nečistoty.Dalším krokem je povrchová úprava brusným papírem, po kterém se provádí tmelení a základní nátěr.Když začnete malovat, ujistěte se, že je základní nátěr zcela suchý.To obvykle trvá asi dva dny.

Při zdobení stěn designéři používají kontrast světlých a tmavých odstínů dřeva.Kromě toho můžete vytvořit důraz jednoduše umístěním okna panelu po obvodu.Ale bez ohledu na to, která možnost dokončení je vybrána, strom sám bude vypadat krásně a útulně.

Doporučujeme přečíst:

Je však třeba mít na paměti, že po dobu dvou let se dřevěný dům vždy zmenšuje.To je důvod, proč odborníci nedoporučují používat sádrovou desku jako dokončovací materiál.V tomto případě se skutečně mohou objevit trhliny.

Když vyvstává otázka výběru barvy, nezapomeňte věnovat pozornost šetrnosti zboží k životnímu prostředí.Barva, která je určena pro vnitřní použití, zpravidla obsahuje méně škodlivé látky.Současný trh dnes nabízí široký výběr různých barev.Kromě toho lze smícháním barev vytvořit jedinečnou barvu.Skvrna pomůže simulovat vzor drahé dřevo.

Kromě výše uvedených metod existuje na stěnách výzdoba ve formě uměleckého malířství.Kromě zlepšení vzhledu musí úprava dřevěného domu nutně sloužit jako ochrana povrchu před mechanickým poškozením.

Pomocí panelů a přepravek lze vytvořit vícevrstvou strukturu a dodatečnou tepelnou izolaci.Je však třeba mít na paměti, že touto metodou je nutné zajistit, aby všechny vrstvy při poklesu teploty a kolísání vlhkosti umožňovaly rovnoměrnou deformaci.Nezapomeňte také, že materiály, které budete používat při dokončování, by neměly obsahovat látky, které vstupují do chemických interakcí.

Kromě toho by plášť měl zahrnovat pouze materiály propouštějící vlhkost.Tím se zabrání rozpadu.

Bytové dekorace: stěny a stropy

Nejvhodnější volbou pro dokončení podlah v dřevěném domě je dřevěná podlaha nebo parkety.Koneckonců, dřevo je materiál, kterýudržuje teplo, má šetrnost k životnímu prostředí a vypadá docela přirozeně.Po dokončení montáže podlahy musí být povrch pokryt parafínem a po několika vrstvách parketového laku.

Doporučujeme přečíst:

Je-li parket položen správně a efektivně, neměly by na jeho povrchu být žádné nerovnosti a praskliny.V tomto případě bude vaše podlaha odolná proti mechanickému poškození a pokud se o ni řádně staráte, bude vám sloužit po dlouhou dobu.Životnost takového lakového laku je přibližně dva roky.Zpravidla se po tomto parketu doporučuje obnovit.

Vnitřní výzdoba dřevěného venkovského domu může být provedena s ozdobnou vyzdívkou nebo se nazývá blokový dům.Takový materiál vypadá jako kulatý kmen, který se používá pro horizontální opláštění.Tato možnost je navíc drážkami, které jsou na zadní straně srubu a mají dobré ventilační vlastnosti.

Instalace stropů je poměrně závažná záležitost.Závisí to na skutečnosti, že v důsledku smrštění domu může dojít k deformaci stropní konstrukce.Posunutí hlavní osy zatížení stropu může negovat veškeré vaše úsilí při omítání a malování.

Instalace stretch stropu se považuje za nejlepší možnost, která zajistí moderní styl interiéru.Pokud je vaším úkolem zachovat rustikální styl -Stropní trámy jsou volitelně ponechány otevřené.Mohou být natřeny nebo obarveny speciálními složkami.

Pamatujte, že dokončení stropu by mělo být provedeno až poté, co dům prošel obdobím smrštění.Pokud druhé patro poskytuje podkroví, bude vyžadována další tepelná izolace a pokládka parotěsné fólie.

Po dokončení dokončovacích prací dřevěného domu může být byt diverzifikován pomocí Ekibany, obrazů a loveckých trofejí.