Velikost a velikost listu Ondulin

Používání listového materiálu začalo již v roce 1944 poté, co byl vynalezen ve Francii.Dnes může být tvar a velikost ondulinu velmi různorodý, což vám umožní vytvářet nové zajímavé stavební projekty.Profesionální řemeslníci doporučují nákup materiálů vyrobených v jedné sérii, aby se každý produkt úspěšně hodil.V tomto článku si povíme o vlastnostech ondulinové střechy, jejích charakteristikách a parametrech.

Obsah

Technické specifikace Ondulinu

Deska Ondulin se široce používá v moderní konstrukci.Najdete ji jak v projektech soukromých domů, tak v průmyslových zařízeních.Materiál také našel uplatnění při konstrukci lehkých konstrukcí, jako jsou altány, markýzy, kiosky a pavilony.Malá hmotnost výrobků umožňuje provádět opravy starých střech.Díky své lehkosti bude možné vyhnout se zbytečnému zatížení na základně budovy.

Poznámka!Nová podlaha vytvoří zatížení přibližně 3 kg na metr čtvereční.metr

Materiál se vyrábí pomocí jednoduché technologie, podle které se celulózové vlákno vtlačuje do listů tvaru vlny připomínajících obyčejnou břidlici.Poté se provede bitumenová impregnace a horní povrch fólie je potažen pryskyřicí a minerálním pigmentem.Malá tloušťka ondulinu v tloušťce výrazně zjednodušuje proces instalace, protože materiál je velmi snadno přepravitelný,pohybovat a skládat.Výrobky lze řezat a ohýbat, což umožňuje jejich použití na zakřivených rovinách.Plocha jednoho standardního listu je 1,9 m2.m. Mezi pozitivní vlastnosti ondulinu je třeba rozlišovat následující vlastnosti:

 • Dlouhá životnost.Výrobci uvádějí na záručním listu 15 let, ale s náležitou péčí o materiál vydrží 50 let bez ztráty kvality;
 • Estetika a přitažlivost výrobků.Široká škála je reprezentována obrovskou paletou barevných odstínů a tvarů;
 • Má vynikající odolnost vůči atmosférickým srážkám.Taková užitečná funkce pomůže chránit budovu před silnými větry, deštěm a extrémními teplotami;
 • Odolnost proti mrazu.Euro slate dokáže vydržet 25 cyklů tání a zmrazování;
 • Vydrží zatížení až 300 kg na metr čtvereční.m.;
 • Materiál je odolný vůči biologickým a chemickým účinkům, to znamená, že se nebojí kontaktu s kyselinami, zásadami a oleji, tvorba plísní není zvláštní;
 • Jednoduchost procesu instalace;
 • Ondulinový povlak se velmi snadno opravuje;
 • Výrobky jsou odolné vůči mechanickému poškození, vystavení vodě, mrazu, teplu;
 • Takové struktury se vyznačují vynikající zvukovou izolací.

Pozor!Materiál se liší od obyčejné břidlice v nepřítomnosti škodlivých nečistot, díky čemuž je bezpečný pro zdraví lidí a živých tvorů.

Standardní velikosti střechy ondulinového plechu

Existují normy pro výrobu ondulinu, které jsou distribuovány do jiných zemí na základě francouzské licence.Podle předepsaných norem jsou rozměry ondulinového plechu pro střechu následující: délka jednoho výrobku by měla být 2 000 mm, šířka - 950 mm.V tomto případě by měla být tloušťka 3 mm a výška vlny by neměla přesáhnout 3, 6 cm.

Pozor!Dovolená chyba se považuje za +/- 5 mm pro šířku, + 10 /-3 pro délku.Výška vlny ondulinu může být více nebo méně o 2 mm.

Každý produkt ondulinu sestává z 10 vln, které je třeba vzít v úvahu při výpočtu spotřeby materiálu při pokrývání střechy.Pokud provádíte vodorovné zdivo, měla by se šířka překrývání rovnat jedné vlně.Tento přístup zlepší pevnost a integritu podlahy.Při pokládání střechy ve svislém směru je třeba brát v úvahu úhel sklonu.Pokud je úhel rampy větší než 15 stupňů, pak by překrytí nemělo být menší než 10 až 15 cm, takže užitečná plocha jednoho pracovního produktu je 1,6 m2.m.

Důležité!Je-li ondulin pokládán na střechách se sklonem menším než 15 stupňů, překrytí po stranách by mělo pokrýt dvě vlny a svislou řadu - asi 20 cm. Proto se provádí speciální výpočet užitečné plochy listu.

Než půjdete na nákup materiálu, měli byste zjistit, kolik listů potřebujete pro střechu budovy.Můžete to zjistit pomocí speciálníchvýpočty.V další části zjistíme, jak určit optimální množství ondulinu pro konkrétní střechu.

Metody výpočtu množství materiálu

Velikost listu ondulinu se může lišit, takže je důležité znát nejen parametry materiálu, ale také požadované množství.takže nemusíte odkládat práci kvůli nedostatku listů.Nejjednodušší způsob výpočtu pro štíhlé střechy s úhlem více než 15 stupňů.V takových konstrukcích svahy tvoří obdélníky a velikost překrytí nepřekračuje standardní rámce.Výpočet se provádí takto:

 • Vypočítejte celkovou plochu střechy;
 • Přijaté množství vydělíme užitečnou plochou jednoho ondulinu (o 1,6 čtverečních mil.).

Pro provádění výpočtů budov složitějšího typu by měly být provedeny pro jednotlivé sekce.Celou oblast rozdělíme na obdélníkové a trojúhelníkové zóny a určíme množství materiálu pro každou z nich.Poté, co shrneme data a přidáme 5% do odpadu, kterému nelze zabránit při provádění instalačního procesu.Je třeba poznamenat, že při plnění úkolu by měla být brána v úvahu přítomnost oken ve střešní ploše.Je také nutné vzít v úvahu instalaci všech dalších prvků, jako je údolí, ventilační potrubí, zástěra, okap atd.

Pozor!Množství všech dalších střešních prvků tedy výrazně ovlivňuje spotřebu materiálupři výpočtu počtu listů nelze ignorovat.

Pokud se k výpočtům přistupujete rozumně, vzhledem k rozměrům ondulinového listu a dalších komponentů se můžete vyhnout většině problémů během instalace.Můžete ušetřit dodatečné náklady na doručení chybějícího materiálu.Také díky přesnosti výpočtů bude možné dokončit práci podle plánu.Kromě toho může mít dodatečný nákup rozdíly nejen v barvě, ale také ve tvaru, což může narušit strukturální pevnost a geometrii vzoru střechy.

Odhadované náklady na materiál

Liší se nejen velikost a hmotnost ondulinového listu, ale také jeho náklady.Závisí to na výrobci a výrobních funkcích.Ve většině případů je cena kritériem pro výběr materiálu na střechu, protože každý chce utratit méně peněz a současně získat kvalitní pokrytí.Cenová politika je ovlivněna barvou produktu:

 • Zelené a černé nátěry stojí v průměru 8,5–9 dolarů.na list ondulinu (v rublech bude od 450 do 480);
 • Ondulin červené nebo hnědé barvy - 7,5 - 8 dolarů (přibližně 430 rublů);
 • Materiál na střechu z břidlice - od 6 do 6,6 dolaru na jeden produkt ondulinu (průměrně 350 rublů).

Kromě základního materiálu pro zastřešení budete potřebovat další prvky.Jejich cena:

 • Skate lze zakoupit od 4, 5 do 4, 8 dolarů za jednu jednotku zboží;
 • Endova - od 3,7 do 4,3 dolary za kus;
 • Speciální podšívková rohož, která je stáleoni to nazývají ondufles, v průměru to stojí - 17-19 dolarů;
 • Jeden štítový profil vás bude stát mezi 4, 5 a 4, 8 dolary.

Seznámili jsme se tedy se standardními velikostmi ondulinu, který se nejčastěji používá při stavbě střešních konstrukcí.