Užitečný trik od stavitelů, jak dokonale oříznout linoleum

Linoleum je považováno za jednu z nej rozpočtu, praktičtějších a estetičtějších variant podlah.Vypadá to samozřejmě jednoduše a je relativně levné, ale pro jeho instalaci nemusí přilákat profesionální pracovníky, ale to je další významná výhoda.Aby mohla linolea podlaha sloužit po dlouhou dobu, je nutné připravit povrch, správně rozprostřít povlak a oříznout materiál tak, aby nevznikly žádné viditelné švy nebo vlny, díky čemuž by se linoleum mohlo v budoucnu poškodit.Nejdůležitějším krokem při pokládce takové podlahové krytiny je podbízení.

Obsah

Přípravné práce

Je důležité, aby bylo linoleum používáno po dlouhou dobu, ne otíráno, takže je umístěno na mimořádně plochý povrch.povrch.V opačném případě se malý hlíza může proměnit v roztrhané plátno, samozřejmě lze díru vyleptat, ale vzhled podlahy již bude pokazený.Všechny přípravné práce lze podmíněně rozdělit do následujících fází:

  1. Při čištění místnosti od starých soklových desek je nutné, aby linoleum leželo blízko zdi.
  2. Zarovnání dřevěných podlah (pokud jsou v domě zastoupeny), ale bohužel se nemohou chlubit vyrovnaností.Pro vyrovnání povrchu pomocí hoblíku nebo brusky jsou trhliny potřeny tmelem.Můžete také použít technologii hromadných podlah.
  3. Zarovnání betonových podkladů, které byly dřívepokryté překližkou, dřevotřískovou deskou, dřevovláknitou deskou a deskami, vytvoří se vysoce kvalitní jednotný betonový potěr.
  4. Příprava a čištění podlah z hromady a vlny, pokud byl koberec dříve položen v areálu.

Pokud dříve byly na podlaze desky, nemusí být demontovány, stačí přilepit několik padlých prvků, pokud byly ztraceny, a na tento povrch můžete položit linoleum a předem vyrovnat spoje dlaždic.

Instalujete linoleum vlastníma rukama?
Výsledky
Načítání ...

Příprava nástrojů a pokládacího materiálu

Nejprve musíte vybrat nejlepší den pro pokládku linolea.Vzhledem k tomu, že místnost a podlaha jsou předsušeny, dny budou nejlepší dobou, kdy se teplota vzduchu bude měnit od +15 do +25oC. Nízké teploty mohou změnit elastický povlak na křehký materiál, který může být poškozen.při nejmenším tahu nebo při řezání.

Dále stačí válcovat linoleum, aby se vyrovnal a nesklouzl po položení ve vlnách.Během této doby můžete připravit všechny potřebné nástroje - ostrý nůž, tužku, nůžky, metr, dlouhý pravítko, vodorovnou nebo vodorovnou lištu.

Vlastnosti prořezávání linolea a malé triky

Přestože je prořezávání jednou z nejjednodušších fází pokládky linoleum, stojí za to dodržovat několik pravidelzískat kvalitní výsledek.Celý proces lze rozdělit do následujících kroků:

  • pevně přitlačte linoleum ke zdi, začněte velkými plachtami, je důležité, aby pokrývaly celou podlahovou plochu místnosti (v prostorných místnostech budete muset vytvářet podlahy z několika řezů);
  • provádějí řezy svisle k podkladu a zanechávají malé překrývání materiálu, tzv. Pažby, široké asi 5 cm;
  • používají k vytvoření rovnoměrných řezů administrativní nebo jakýkoli jiný naostřený nůž, jakož i špachtli, jejíž délka bude intervalová šířka řezů.

Když jste řezy provedli nožem, zbývá jim položit špachtli a procházet se po celém obvodu plátna, aby se provedl potřebný řez.Tímto jednoduchým způsobem můžete okamžitě odříznout zbytečné kousky podlahy.Nezapomeňte provádět řezy v místech, kde budou výklenky, proto se předběžně provádí přesné měření tohoto místa.