Uzel přiléhající ke střeše ke zdi domu

Aby střecha spolehlivě chránila obyvatele před různými srážkami, musí být její povrch vodotěsný.Přilehnutí střechy ke zdi a dalším konstrukcím musí být vybaveno vysoce kvalitními materiály a je lepší svěřit příslušnou práci zkušenému odborníkovi.Potřebné stavební materiály jsou vybírány v závislosti na typu střechy, protože každá z nich má své vlastní vlastnosti.Mnoho lidí se zajímá o otázku - jak učinit připojení střechy ke zdi nejúčinnějším a nejspolehlivějším?Abychom na to odpověděli, stojí za zvážení různé typy zastřešení a nuance uspořádání sousedství pro každou možnost.

Obsah

Zranitelnost spojovacích bodů

Připojení střechy k monolitické nebo cihlové zdi je velmi zranitelným místem.Právě zde se usazuje veškerý odpad přiváděný větry.Často obsahuje hodně vody, což negativně ovlivňuje hydroizolační a střešní materiál.To se děje v důsledku pravidelného rozmrazování a zamrzání vody, což vede nejprve k deformaci materiálu a následně k jeho poškození.Kromě toho v chladných ročních obdobích se u struktur stěn vytvářejí velké sněhové hmoty, které přispívají k prosakování.

Správné utěsnění sousedních stěnových konstrukcí na střechu je nesmírně důležitý problém, jehož řešení se začnou zabývat ve fázi vytváření projektové dokumentace.Zapnutove fázi zdění můžete zanechat speciální vybrání, ve kterém bude navinuta vrstva střešního materiálu.V současné době jsou všechny klouby podmíněně rozděleny na boční a horní.Na baldachýnech nad balkony a hledí před vchodovými dveřmi se ve většině případů používá obvyklá opěrná tyč k vytvoření těsnění.

Přilnavost profilovaných kovových povlaků

Je velmi snadné instalovat přilnavost ke stěně kovové střechy, protože tento materiál je vynikající pro montážní práce, jako jetyp.Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že vždy musíte ponechat mezeru mezi svislými prvky.Tento volný prostor je nezbytný pro přirozené větrání.

Opěrné zařízení tohoto typu zahrnuje použití zvláštních prvků z plechu.Instalace jedné zástěry nemůže být provedena bez hradlování části stěny.Ve výšce přibližně 20 cm musíte vytvořit okap s hloubkou ne větší než 3 cm. Čela součásti, která se má nainstalovat, jsou ošetřena tmelem, po kterém je horní část upevněna v bráně.Spodní část konstrukce je přitlačována k povrchu střechy pomocí upevňovacích prvků vybavených neoprenovými nebo gumovými těsněními.Taková těsnění jsou potřebná pro zlepšení utěsnění spojovacích bodů.Někdy je skluz, ve kterém je umístěna horní část zástěry, vyplněn cementovou maltou.

Použití zástěry s dvojitým designem výrazně zlepšuje stupeň utěsnění spoje.Takže je to možnése obejde bez štěpkování zdi.Horní prvek zástěry je připevněn k základně hmoždinkami a spodní část je umístěna pod základnu.Je vybaven speciálním zámkem zajišťujícím spolehlivé připojení.Ve spodní části jsou také kleště, kterými jsou detaily upevněny na střeše.

Důležité!Plochy kontaktních povrchů musí být pečlivě ošetřeny tmelem.

Nátěry vyrobené z měkkých a keramických dlaždic

V případě keramických obkladů je jednotka pro připojení střechy ke zdi vybavena speciální páskou.speciální flexibilita vyrobená ze slitiny hliníku.Během instalace tato páska snadno získá požadovaný tvar, takže je co nejtěsnější přilepit měkkou střechu ke zdi.Do výsledného švu se nalije horký bitumenový tmel, který po vytvrzení vyplní všechny dutiny, což zajišťuje optimální úroveň těsnosti střechy.

Zařízení pro připojení střechy ke zdi v případě měkkých střech také vypadá přibližně stejně.Používá stejnou kovovou pásku a speciální tmel, který se nalije do zahřátého švu.

Přilnavost válečkových povlaků

Spoje se stěnou mohou být na střeše zpevněné různými válečkovými materiály uspořádány několika způsoby.Jednou z možností by bylo použít dřevěné prkno, které pevně přitiskneválcovaný stavební materiál.Tato tyč je upevněna samořeznými šrouby s gumovými hroty, které slouží k zajištění nejlepšího utěsnění všech spár na střeše.

Výška opěry v tomto případě není větší než 20 cm. Místo kontaktu mezi stěnou a prknem by mělo být dobře ošetřeno silikonovým tmelem.Aby se zabránilo vytváření prohlubní a nárazů na spoji stěnové konstrukce a válcovaného materiálu, je v rozích mezi stěnami a rovinou střechy namontován další dřevěný prvek, poté je položena zesílená tepelně izolační vrstva.

​​

Výsledkem je produkt, který vypadá jako váleček.Zachovává integritu válcovaného materiálu, prodlužuje životnost celé střechy a navíc izoluje spáry.Při stavbě izolované střechy na stěně se přivede každá vrstva střechy, po které je již položen konečný nátěr.To neplatí pro izolační vrstvu.

Existuje také relativně nový způsob, jak vytvořit spojení střechy se stěnami.Tato metoda je ve skutečnosti povrchovou úpravou s elastickým tmelem, který posiluje vrstvu geotextilií a další těsnou vrstvu.Můžete tak vytvořit nejpropustnější a nejodolnější spojení, stačí si jen vybrat ten správný materiál.

Metoda blesku

Tento způsob uspořádání spojů je velmi vhodný ajednoduché.Tato technologie byla nedávno vyvinuta a zahrnuje ošetření švů několika vrstvami těsnění a speciální vrstvou geotextilií, které posilují spojení.Každá nová vrstva musí schnout od 3 hodin do celých dnů.Zde nemůžete přetáhnout čas, protože se jedná o hrubé porušení technologie, které může vést k negativním důsledkům.

S výhradou všech pravidel získá vytvořená struktura tyto vlastnosti:

  • nejvyšší stupeň těsnosti;
  • Dobrá odolnost vůči extrémním teplotám;
  • Pružnost a flexibilita;
  • Dlouhá životnost;
  • Vynikající odolnost vůči přírodě;
  • Zvýšená síla.

Pomocí této metody je možné rychle a snadno vybavit přilehlou plochou nebo šikmou střechou jakéhokoli typu roletového stavebního materiálu ke stěně, bez ohledu na to, z čeho je vyrobena.

Důležité!Technologický proces zpočátku vyžaduje pečlivou přípravu obrobených povrchů, na které se poté aplikuje hydroizolační vrstva.V zásadě stačí vyčistit povrch prachu a jiných nečistot.

Je-li konečný povrch střechy představován válcovaným materiálem s minerálními přísadami, je třeba odstranit všechny tyto vměstky po celé ploše budoucího spoje, na který se navrhuje nanášet těsnicí a výztužný materiál.Jinak nebude možné dosáhnout adheze materiálu požadované pevnosti.Jako výsledek, dokoncenejmenší poryv větru, který se odtrhne ze střechy.

Pokud se pro spojení střechy se strukturou cihlové zdi použije metoda záblesku, je třeba nejprve zhodnotit kvalitu zdiva.Pokud dojde ke značnému poškození zdi, bude nutné nanést vrstvu omítky.Až po úplném zaschnutí omítky se provedou všechny instalační práce související s hydroizolací.

Pokud jde o železobetonové stěny a přilehlé ploché střechy, je třeba nejprve zajistit integritu povrchů.Na takových střechách se často objevují čipy a praskliny.Pokud se vyskytnou takové problémové oblasti, musí být vyplněny speciálním stavebním tmelem a počkejte, až vyschne.Pokud se vyskytnou nesrovnalosti, měly by být použity pískované nebo cementové malty.

Poté je povrch ošetřen speciálním primerem na bitumenu.Tato operace významně snižuje propustnost materiálu a zvyšuje adhezi povrchu pro optimální kontakt stěny se tmelem.Na konci všech prací na uspořádání sousedství s touto metodou, můžete udělat dekorace.Existují tmely, ve kterých jsou barevné pigmenty.S jejich pomocí lze celý design snadno vytvořit harmoničtější vzhled.

Kontaktní body mezi stěnou a vrstvami střechy jsou považovány za potenciálně nebezpečné oblasti.Jakékoli narušení technologie během jejich uspořádání může vést k předčasnému zničení hydroizolační vrstvy.Následně bude dešťová a roztavená voda snadno pronikat do dutiny střechy.Vlhká bavlněná izolace má tendenci ztrácet více než polovinu své tepelné izolační schopnosti.Vlhké prostředí navíc vede k rozkladu dřevěných prvků a tvorbě plísní.V důsledku toho bude třeba za generální opravu střechy zaplatit hlavní část.Proto se musíte předem postarat o integritu střechy vašeho domu a správně vybavit všechny části střechy sousedící se stěnami.