Už jste obdrželi zvýšení svého důchodu?Jak rychle zajistit správnost výpočtů?

Již v červnu tohoto roku čelili občané přepočtu výplat důchodu.Zvýšení je způsobeno zvýšením individuálního důchodového koeficientu.Hlavním bodem nárůstu je to, že se na něj mohou spolehnout pouze ti důchodci, kteří dostávají výplatu od státu bez mezd, tj. Nepracujících občanů Ruské federace v důchodovém věku.

Výhodou je, že nemusíte psát žádost o příplatek, všechny výpočty jsou prováděny automaticky, minus - výpočty je obtížné porozumět.Jak se ujistit, že je vše správně vypočítáno?

Obsah

Kdo získá navýšení?

V polovině roku 2017 vláda Ruské federace potvrdila podstatné zvýšení plateb důchodů.Realizované plány, placené peníze navíc.Zároveň se však výrazně zvýšily platby za komunální služby, ceny produktů vzrostly.V důsledku toho byly tyto příspěvky okamžitě „spotřebovány“ a důchodci necítili žádnou úlevu.

Přepočty se provádějí dvěma způsoby:

  1. Občan Ruské federace ve věku odchodu do důchodu odchází do penzijního fondu a podá žádost o přepočet.Podmínky: Pořadí časového rozlišení se změnilo nebo došlo k jiným faktorům.
  2. Přepočty se provádějí automaticky.Nemusíte nikam chodit, změny se projeví okamžitě po zavedení novely zákona.

VzestupNároky na poskytování důchodů mají tyto skupiny občanů:

  • Lidé, kteří změnili skupinu zdravotně postižených nebo ji zcela odstranili.Například, osoba byla potvrzena II skupina místo já, nebo uznaný jako schopný-tělo.V tomto případě se důchod sníží, ale s nárůstem ve skupině se bude zvyšovat.
  • Nárůst plateb mohou očekávat i osoby, které písemně odstoupily nejpozději před 3 měsíci.Pro jistotu byste měli jít na FIU a informovat zaměstnance, že důchodce již nepracuje.Údaje o propuštění zaměstnance však bohužel nejsou vždy předkládány včas, v důsledku čehož důchodce přeskočí indexaci.
  • Občané Ruska, kteří mají více než 80 let.Přepočítání bude pro každého bez ohledu na pohlaví a nemusíte se ucházet o FIU, přírůstky se budou konat automaticky.V tomto případě mluvíme o příspěvku na základě věku, velikost důchodu se zvýší o 5 000 p.

Je důležité vědět, že pokud má důchodce nárok na přepočet na děti narozené v SSSR nebo pokud chce občan potvrdit část svého služebního věku, musí být žádost napsána a předložena FIU samostatně.Aplikační služba prostřednictvím MFC je k dispozici, ale postup bude vyžadovat více času.

Kódové slovo pro informace o důchodu

Zaměstnanci penzijních fondů často čelí skutečnosti, že občané volají a žádají o vysvětlení.výplaty.Zákon však zakazuje zveřejňování osobních údajů na osobním účtu důchodce.Jak zaměstnanec ví, že voláte vy, a ne soused nebo útočník?

Aby se zabránilo zveřejnění informací a jejich použití pro podvodné účely, zavádějí se tyto normy: osoba kontaktuje klientskou službu FIU, předkládá dokumenty a dostává všechny potřebné informace.

Telefonické konzultace

Inovace telefonických konzultací potěší prarodiče ve stáří.Aby byla služba dostupná, je důležité znát vaše kódové slovo.Můžete to získat takto: kontaktujte zákaznický servis PFR, napište prohlášení a uveďte své kódové slovo (vyberte si sebe).

Slovo si bude muset zapamatovat, stane se z něj informace o ověření.Pro příjem důvěrných informací potřebujete kódové slovo.To znamená, že nemusíte nikam jinam, ale abyste se dozvěděli o výpočtu, indexaci a výši výplaty důchodů, stačí zavolat FIU, uvést jméno, jméno zaměstnance, podrobnosti o identifikační kartě a stejné kódové slovo.Při potvrzení správnosti údajů důchodce rychle obdrží odpovědi na všechny své otázky.
Video o přepočtu důchodu pro děti narozené před rokem 1991