Uvažuje se zákon zakazující prodej ojetých automobilů

Do médií byla zveřejněna informace o prodeji vašeho ojetého vozu.Pokud tedy obecně, státní plány spočívají v úplné kontrole automobilového trhu ojetých automobilů.Úřady se řídily japonskými zkušenostmi s prodejem automobilů.

Obsah

Jak se prodávají ojetá auta v Japonsku?

V Japonsku nemůžete zveřejnit inzerát do novin nebo psát na internetu na automobilových fórech, že „prodávám auto, takové a takové množství, telefon pro komunikaci atd.“.V Rusku je to docela skutečné.Co mohu říci, to je to, co dělá 90% lidí.Mnoho z nich je navíc obtížných vyhýbat se platbám daní.

V Japonsku nefunguje prodej ojetého automobilu z ruky do ruky.K prodeji byly vytvořeny specializované aukční stránky.

Pokud chce Japonec prodat auto, je registrován v aukčním místě, prochází registračními fázemi, nastavuje fotografie, předkládá dokumenty na vyžádání atd.Částku, za kterou chce ojeté auto prodat, stanoví sám majitel.Co dál?

A pak na web přijdou prodejci.Všichni sázejí.Čí nabídka je poslední, je vítězem jakési soutěže.

Pokud dotyčná osoba není spokojena s konečnými náklady, kterévytvořené v důsledku dražby, může své vozidlo stáhnout z prodeje.Obchodníci musí za přístup na aukční platformu zaplatit daň.

Zákaz nezávislého prodeje ojetých automobilů

Mnoho zdrojů na internetu zveřejňuje informace o tom, že stát má zájem o trh ojetých automobilů.Možnost vytvoření aukčního webu se zvažuje na příkladu Japonska.Opravdu to funguje.Pokud je systém funkční, nebude prodej samotného automobilu fungovat.

V roce 2018 se obrat trhu s ojetými vozy v Ruské federaci odhaduje na působivou částku, zejména na 3 biliony rublů.Převážná většina transakcí spadá pod „šedé schéma“.Jinými slovy, občané se vyhýbají povinným daním.

Pokud lze aukční platformu nejen vytvořit, ale i implementovat na státní úrovni, obdrží stát ročně více než 20 miliard rublů ve formě zdanění.

Dokonce i zvážení takového zákona zkazí náladu, nemluvě o tom, co se stane, když vstoupí v platnost.Ale ne všechno je tak jednoduché, jak se zdá na první pohled.

Co to vlastně je?

Důkaz, že brzo budou všichni Rusové prodávat auto prostřednictvím jediné platformy, neodpovídá skutečnosti.Toto je oficiální prohlášení ministerstva průmyslu a obchodu.Jako vždyMédia přijaté informace úplně zvrátila.

Úřady hovořily o zavedení zvláštních ustanovení do daňového zákoníku, který prodejcům umožňuje kupovat auta o něco levnější.V současné době „přeplatí“, protože spadají do systému dvojího zdanění.

Ministerstvo průmyslu a obchodu uvedlo, že i když je vytvořena aukční platforma, je to pouze pro samotné občany.

Otázka objektivního vytvoření aukce je velmi zajímavá.Může předat zisk pro každého - pro stát, protože dostane daně, pro majitele ojetých vozů - můžete auto prodat rychle, za přijatelnou cenu a nezasahovat.Prodejci budou mít o nic méně, protože nedojde k dvojímu zdanění.