Upevňovací podšívka Klid na stropě a fotografie končí

Pro výrobu podšívky se používají různé materiály - plast, dřevo, kov.V prodeji jsou také výrobky se speciálními zámky, zvané Eurolining.Pro dekoraci interiéru se nejčastěji používá dřevěná podšívka.Dřevěné panely se používají k lemování stropů a dokončování stěn v obytných a domácích potřebách.V prodeji najdete několik druhů dřevěných panelů, z nichž každý má svůj vlastní název.Obložení zdi Klid, jehož fotografie je uvedena níže, je nejoblíbenější.Před upřednostněním tohoto produktu je třeba prozkoumat jeho výhody a nevýhody, technické specifikace a důkladné porozumění instalační technologii.

Obsah

Lining Calm: Co je to?

Podšívka je deska vyrobená ze dřeva nebo plastu, která má dvě široké hladké strany a konce se spojením pero-drážka.Díky přítomnosti zámků na podélných koncích prken se rychle spojí a umožní vám získat pevný povrch.

K výrobě dřevěných latí se používalo dřevo různých druhů.Některé odrůdy se navíc liší svými rozměry a dekorativním povlakem.Široký obklad Klid pro strop - to je tradiční obložení eura.Jeho rozdíl od standardního produktu spočívá v delších polích spoje pero-drážka.Výsledkem je, že po sestavení povlakuna povrchu jsou viditelné výrazné prohloubení mezi jednotlivými prvky.

Tradiční obklad stěn Calm je položen bez viditelných švů.Výsledkem je, že povlak je téměř hladký a monolitický.Tohoto efektu je dosaženo díky zkráceným policím koncového zámku.Vzhledem k nedostatku viditelných švů je tento produkt tak populární.

Charakteristiky materiálu

Obložení stěn Klid pro ozdobu stropu je vyroben ze smrku, borovice, modřínu, dubu, olše, cedru a lípy.V závislosti na vlastnostech konkrétního plemene získávají panely určité vlastnosti.Z důvodu nevýznamného obsahu pryskyřice se proto pro obložení parních lázní, saun nebo lázeňských domů doporučují desky z tvrdého dřeva.

Na zadní straně lamel jsou speciální podélné štěrbiny, které zlepšují přirozenou cirkulaci vzduchu po položení finálního materiálu na základnu.Díky výměně vzduchu se snižuje riziko kondenzace, což způsobuje hnilobu a plísně.

Široká obložení stropu je k dispozici v několika velikostech.Tímto způsobem vyniká na pozadí tradičního obložení eura.Liší se nejen šířka, ale také tloušťka lamel.

V prodeji tedy najdete následující produkty s názvem Calm:

 • Domácí výrobky mají šířku 50%meze 90 - 150 mm.Tloušťka produktu se pohybuje od 12 mm do 25 mm.Pokud jde o délku, maximální parametr je 6 m.
 • Celoevropská podšívka má rovněž maximální délku 6 m, ale její minimální šířka je 80 mm a maximální je 140 mm.Tloušťka se také mírně liší od našich parametrů a je 12,5-21 mm.

Výhody a nevýhody

Pokud jde o výhody a nevýhody materiálu, liší se v produktech vyrobených z různých druhů dřeva.Nejoblíbenější jsou borovice a panely vyrobené z modřínu.

​​

Mezi výhody posledně jmenovaného patří:

 1. Smrekovcové dřevo je velmi silné.Tímto ukazatelem není ani horší než dub.
 2. Materiál je odolný vůči vlhkosti, a je proto vhodný pro instalaci i v místnostech s vysokou vlhkostí.
 3. Vzhledem k obsahu přírodních antiseptik není dřevo tohoto druhu náchylné k rozkladu a plísním, a proto povlak nevyžaduje další antiseptické ošetření.
 4. Dřevěné výrobky z jiných druhů v průběhu času mění barvu (změní barvu na šedou, modrou nebo tmavou).Modřín je bez tohoto nedostatku.
 5. Materiál má nízkou hořlavost, což je velmi důležité pro výzdobu v některých místnostech.
 6. Hlavní výhodou materiálu je krása textury a barvy.
 7. Při instalaci v místnostech se zvýšenou teplotou panely nevyzařují dehet, takže jsou často namontovány v parních místnostech, saunách a lázních.

Zajímavé!Lamely modřínu nejsouto může být zabarveno mořidlem dřeva, protože dřevo je velmi odolné vůči barvivům.Toto je možná jediná nevýhoda obložení modřínu.

Borovice panely jsou velmi oceňovány pro následující pozitivní vlastnosti:

 • dostatečně silný s relativně nízkou měrnou hmotností;
 • borovicové výrobky rovněž nepoškozují plísně a hnilobu v důsledku vysokého obsahu pryskyřice;
 • materiál nenarušuje přirozenou cirkulaci vzduchu, a proto zabraňuje hromadění kondenzátu pod vrstvou;
 • se díky své nízké hustotě borovicové lamely snadno zpracovávají (v některých případech však lze tuto kvalitu nazvat nevýhodou).

Mezi nevýhody borovicového ostění patří jeho nízká odolnost proti vlhkosti, proto panely vyžadují další zpracování impregnací.Výrobky z borovicového dřeva by neměly být potaženy vysokými teplotami, protože pryskyřice působí při zahřívání materiálu na povrch.

Upevnění obkladu Calm ke stropu

Instalace obložení Calm ke stropu až poté, co zakoupené desky vyzrály v místnosti, kde budou namontovány po dobu nejméně 2dny.To je nezbytné, aby se produkt přizpůsobil mikroklimatu v místnosti, které jej v budoucnu bude chránit před deformací po sestavení povlaku.

Důležité!Dodržujte optimální podmínky pro instalaci dřevěného obložení.Vlhkost v místnosti by neměla překročit 60% a teplota nemůžebýt pod 5 stupňů.Mezi lamelami se vytvoří mezera 1,5 mm, aby se kompenzovalo rozpínání a smršťování materiálu se změnami vlhkosti a teploty v místnosti.

Nástroje a materiály potřebné pro práci

Instalace obložení Calm se provádí pomocí následujících nástrojů:

(88
 • schůdek, stůl nebo malá plošina;
 • vrtací kladivo;
 • kladivo;
 • vrták;
 • sekací šňůra;
 • ruleta;
 • šroubovák;
 • nůžky nebo pila na kov;
 • hladina (laser nebo budova);
 • pravítko a tužka;
 • pila na řezání dřevěných výrobků.
 • Také zásoby na následujících materiálech:

  • podšívka;
  • pro sestavení nosné bedny budete potřebovat dřevěné kostky s průřezem 4x5 cm nebo kovové profily (PN kolejnice s rozměry v průřezu 27x28 mm a PP kolejnice s rozměry průřezu 60x28 mm);
  • přímé zavěšení;
  • samořezné šrouby a hmoždinky;
  • šrouby ze dřeva nebo kovu, v závislosti na materiálu rámu;
  • hřebíky do hmoždinek;
  • jednostupňové konektory (pouze kovový rám);
  • stropní sokly.

  Označení povrchu a montáž rámu

  Montáž stropního povlaku začíná přípravou a označením základního stropu.Nejprve se starý povlak odstraní z povrchu.V případě potřeby všechny mezery mezi deskami a otvoryzblízka tmel.Jsou-li plísně zasažena, jsou navíc očištěna a ošetřena antiseptiky, aby byla chráněna před výskytem plísní.

  Po této práci postupujeme v následujícím pořadí:

  1. Pomocí laserové hladiny určujeme nejnižší úhel v místnosti.
  2. Z toho odložíme vzdálenost, do které po instalaci padne nový stropní povrch.
  3. Přesuňte značku do zbývajících rohů místnosti.Použijte laserovou hladinu.
  4. Propojujeme všechny body v rozích s podélnými liniemi na stěnách.Je vhodné provést práci pomocí maskovací šňůry.
  5. Na základním stropu označujeme místa instalace stropních profilů nebo podélných latí dřevěné bedny.Na těchto řádcích označujeme místa instalace zavěšení.Upevníme tuto část s roztečí 600 mm.
  6. Vodicí kovové profily nebo tyče upevňujeme podél linií na povrchu stěny.Krok montáže upevňovacích prvků je 300 mm.
  7. Připevňujeme stropní závěsy k základnímu stropu pomocí hmoždinek a hřebíků.
  8. Poté jsme prořízli stropní profily podél šířky místnosti.Díly zakončíme v drážce vodítek na zdi a upevníme je šrouby.Ve střední části je prvek připevněn k zavěšení.Prostě otočíme detaily dřevěného rámu pomocí šroubů a připevníme je k zavěšení.
  9. Úpravou výšky zavěšení vyrovnáme celou strukturu v jedné rovině.Zkontrolujeme vodorovnost vodorovnou rovinou nebo kabelem napnutým mezi vodítky.

  V této fázi se provádí pokládáníinženýrské komunikace a dráty do míst instalace osvětlovacích zařízení.V případě potřeby se mezi vodítka rámu položí tepelně izolační materiál.

  Způsoby upevnění výrobku

  Po montáži rámu pokračujeme v instalaci dřevěných panelů. Upevnění obložení Klid na strop jedním z následujících způsobů:

  • Upevnění obložení na kleimery je nejjednodušší a nejrychlejší.Jedná se o speciální kovové části se zubem pro upevnění panelu a otvory pro připevnění k rámu.K upevnění klimeru používáme hřebíky nebo šrouby.Zub upevňovacího prvku je zasunut do drážky obložení.Abychom to mohli udělat, namontujeme desku s bodcem od sebe.Výhodou použití kleimerů je to, že upevňovací prvky nejsou přišroubovány do samotné desky, takže produkt není poškozen nebo popraskán.
  • Obložení lze k přepravce připevnit pomocí samořezných šroubů nebo hřebíků, které jsou ucpané nebo zašroubované do drážky.Nejprve se však v místě montáže držáku v drážce vyvrtá otvor.Upevňovací prvky jsou přišroubovány pod úhlem a hlava je zapuštěna do tělesa panelu tak, aby to nebránilo instalaci hrotu následující části.U tohoto způsobu montáže se zvyšuje riziko poškození lamely a jejího praskání.
  • Pro spolehlivé upevnění tlustých vážených panelů se používá šroubování k rámu přes přední povrch.K tomu se do výrobku vyvrtají průchozí otvory.Hlavy samořezných šroubů nebo hřebíků jsou zapuštěny do těla desky a místo jejich instalace je následně uzavřeno speciálními vložkami.

  Specialisté někdy používají jinou metodu skryté fixace materiálu.Podstata této metody spočívá v tom, že hřebíky jsou do rámu zasunuty předem o polovinu jejich délky.Hlavy spojovacích prvků jsou odstraněny kleštěmi.Potom se podšívka položí zadní stranou na ořezaný hřebík a připevní se na něj ranou paličky.V důsledku toho je panel bezpečně upevněn a na přední straně nejsou žádná viditelná místa pro instalaci upevňovacích prvků.