Upevnění prádelní šňůry udělejte sami na balkóně

Pračka umí dokonale prát a dokonce je stlačit, ale stále je musíte v místnosti sušit.Zvýšená vlhkost v místnosti však může vést k nepříjemným důsledkům ve formě plísní.Proto mnoho majitelů položilo prádelní šňůru na balkon.Zvažte možnosti uspořádání sušiček, včetně hotových a domácích návrhů.

Obsah
Sušičky venku

Toto je skupina struktur, které jsou umístěny mimo místnosti.

Výhody systémů zahrnují následující nuance:

 1. Úspora místa.Pokud prádelní šňůru umístíte za balkon, zůstane vnitřní prostor volný pro další použití.
 2. Kvalitní sušení.Na čerstvém vzduchu textil rychle schne, neabsorbuje pachy.V teplejších měsících se proces sušení urychluje.
 3. Světlo neblokuje.Odstranění lan mimo balkon umožní světelným paprskům volně vstoupit do místnosti.

Existují také minusy:

 • nemůžete sušit oblečení v dešti;
 • Pokud je v blízkosti frekventovaná silnice nebo pokud sousedé výše nejsou slušní, prádlo bude špinavé a absorbuje nepříjemné pachy;
 • je porušena estetika balkonu.

Struktura sušení

Systém se skládá z několika částí:

 1. Konzoly s válečky na lněný kord.Celkem jsou k dispozici dvě konzoly, které jsou vybaveny deskami pro připevnění lan.Nejlepší je vzít výrobky z oceli, které vydrží značné zatížení.
 2. Šňůra.Je vyrobena ze syntetického vlákna, které nehnije, neztrácí sílu, ale může se trochu protáhnout.

Jedním z nejpopulárnějších výrobců je společnost OknaTrust - návrhy jsou trvanlivé, spolehlivé a stojí kolem 15 $ (1 000 rublů).

Instalace

Proces zajištění systému není obtížný:

 1. Konzoly musí být umístěny v montážní oblasti.Vzdálenost mezi prvky je až 4 m. Na povrchu označte body otvorů.
 2. Poté se vyvrtají otvory pro upevňovací prvky.Pro pevnost je lepší použít kotvu s maticí o průměru 8-10 mm.
 3. Nasaďte zpět držáky, zajistěte jej pomocí kotev a dotáhněte lano mezi válečky.

Doporučení!Pokud je balkon francouzský, lze problémům s opravami zabránit použitím dvou desek.Upevňují držáky na zábradlí.

Sušičky uvnitř balkonu

Výrobky mohou být s různou montáží a umístěním.Měli byste zvážit vlastnosti všech systémů, které jsou stěny, strop, konzolové, zatahovací.

Nástěnné sušičky

Inerciální nástěnné sušičky zahrnují skříň s bubnem pro tahání šňůry a háčky pro připevnění konstrukce.Tato varianta je navržena pro zatížení nepřesahující 6 kgčas bude muset vyměnit kabel - klesá.Speciální pohodlí v bubnu s pružinou, která táhne šňůru a umožňuje rychle odstranit lano do těla.

Poznámka!Některé systémy mají zařízení pro vytahování kabelu.V tomto případě celé nastavení po prověšení lana nezabere příliš času.

Cena modelů je od 20 $ (1300 s.), Nejoblíbenější jsou Melicone, Gimi.

Konzolové sušičky

Vhodné pro umístění ve stísněných prostorách a umožňují čištění systému, když se nepoužívá.Když je návrh rozložen, položí se 5 řad trubek, na kterých je pověšeno prádlo.Konzolové systémy někdy přicházejí s teleskopickými příčníky, které se neohýbají dovnitř, ale spojují se.

Cena systémů je od 23–25 $ (do 2000 rublů), vše záleží na výrobci.Někdy je systém doplněn držákem ručníku, ale v tomto případě je připevněn k koupelnám.Vydrží konzervaci až do 5 kg.

Posuvné konstrukce

Jedná se o výrobky z kovových trubek, které vydrží zatížení až 10 kg.Po složení zabírají tyto výrobky velmi málo místa, takže si můžete dát na omezený prostor.Cena od $ 15 (1000 p.), Výběr závisí na osobních preferencích majitele - systém v skládací formě zabírá prostor.

Důležité!K upevnění prádelní šňůry na balkón pomocí upevnění na zeď se používají pouze samořezné šrouby nebo hmoždinky.Je lepší vzít hmoždinku s plastovým pouzdrem, pod kterým se vyvrtá otvor, vloží se pouzdro a do něj se zašroubují upevňovací prvky.

Stropní konstrukce

Toto je nejoblíbenější verze systémů, která má mnoho výhod:

 • Nezabírejte užitečný prostor.Strop zůstává vždy volný, takže jej lze načíst pomocí užitečné funkce.
 • Pokud neexistuje prádlo, lana jsou téměř neviditelná.
 • Spodní prádlo lze zavěsit a lana zvednout, takže věci nebrání průchodu.

Poznámka!Konstrukce stropního typu jsou použitelné nejen na balkóně, ale také v jiných místnostech.

Existuje jedna nevýhoda - pokud jsou stropy kachlové, pak instalace může přinést určité potíže.

Existuje mnoho typů stropních sušáren, nejžádanější však zůstává klasický design, který se skládá z několika příčných nosníků a upevňovací lišty.Pokud potřebujete prádlo pověsit, příčky se spustí pomocí šňůry a poté se pomocí její pomoci zvednou.Cena systému je od 10 $ (600 p.), Instalace není obtížná.Takové „akordeony“ vydrží až 5 kg a mohou být spuštěny lanem i bez něj.

Další možností je konstrukce typu Liana, jejíž zvláštností je výškové nastavení každého příčného nosníku.To je výhodné při zavěšení věcí různých velikostí.Systém může být vybaven 5-7 tyčemi, délka se pohybuje od 100 cm do 250 cm, struktura může být snížena docela nízko.Cena také začíná na $ 10 (600 p.), Ale čím je systém dražší, tím silnější a spolehlivější je.

Poznámka!Nejodolnější a nejodolnější systémy jsou vyrobeny z polymerem potažené oceli.

Instalace stropní sušičky

Při rozhodování o zavěšení prádelní šňůry na balkon na stropě je třeba vzít v úvahu několik bodů:

 1. Rameno je nejprve upevněno.Změří se šířka (délka lan nebo popruhů), poté se prvky tyče fixují.Upevňovací prvky na kotvě.
 2. Kabel je nyní přeskočen.Nezapomeňte upevnit krytky k šňůře.A před vázáním uzlů je poloha lišty upravena.
 3. Nainstalujte blokovací lištu níže, aby přidržovala lanka na svém místě.

Jednoduchý systém je přímočarý, dokonce i začínající mistr rychle připojí prádelní šňůry na balkon vlastními rukama.Design bude trvat déle než tucet let.Zvláštní výhoda spočívá v tom, že když se šňůra prověšuje, lze ji rychle a snadno vyměnit.A pruty samy vydrží velmi dlouhou životnost.

Podlahové systémy

Jednoduché a snadno použitelné výrobky nejsou bez nevýhod - při rozložení zabírají místo.Jsou však mobilní, prodávají se v různých velikostech a po použití jsou kompaktně sestaveny.Jednoduché sušení je nízké hmotnosti, takže jej lze vzít ven a sušit tam.Kromě toho nebude muset být nic opraveno, vyvrtáno - uspořádáno a používáno.

Důležité!Při výběru sušičky musíte věnovat pozornost síle struktury.Některé výrobky se ohýbají a lámají již při hmotnosti 5 kg.Cena začíná na $ 15 (1000 p.), Ale je lepší vzít o něco dražší, ale trvanlivější.Podlahové sušení je stupňovité.

Elektrické sušičky

Jedná se o samostatný typ konstrukce, rozlišující také podle místa instalace - na podlaze, stěnách nebo stropech.

Vyrábějí se dvě modifikace:

 • Modely, ve kterých dochází k sušení v důsledku zahřátých tyčí nebo ventilátorových ohřívačů foukajících shora dolů.Cena zařízení je od 30 $ (2000 p.).
 • Případy.Můžete sušit věci přímo na závěs, aniž byste se museli obávat žehlení později.Systém s výškou až 150 cm vydrží až 10 kg prádla, což vám umožní vyschnout i kabát.Cena od 53 $ (3500 p.).

Nevýhody systémů jsou volatilita a potřeba neustálého sledování věcí.Kromě toho bude spotřeba elektřiny vyžadovat značné náklady - asi 1 kW za hodinu.Pokud však stroj stlačí dobře a teplo venku, je možné použít elektrické sušičky jako obvykle, aniž by byly zahrnuty do sítě.

Jak postavit sušičku sami

Nejvhodnější konstrukce jsou venkovní.Není obtížné je vyrobit, operační algoritmus je následující:

 1. Svařte nebo ohýbejte konzoly pro připojení k zábradlím na balkoně.Potom kolečka připevněte k držákům (prodává se v obchodech).Upevnění na šrouby.Napínače (šňůry na krk) se prodávají také ve stavebních obchodech, vždy je lze použít k udržení napjatosti lana.
 2. Lanopro sušení oblečení na stropě nebo na stěně je také natahováno šňůrkami.Háčky jsou nejprve připevněny ke zdi, na nich musí být zavěšeny bloky malého formátu, kterými prochází kabel.Ukázalo se, že je uzavřený kruhový systém, kde je na spojovacích bodech instalován šňůrka - táhne strukturu.

Poznámka!Stropní systém je pevně upevněn pod stropem a nebude možné jej snížit.Chcete-li vytvořit nastavitelný design, budete muset utratit více peněz, než kdybyste si koupili hotový tovární systém.

Nejjednodušší možností je použít držák z obyčejné skříně.Sada takových trubek je připevněna dokonce ke stropu, dokonce ke stěnám.Na strop lze trubky namontovat na zavěšení a na stěny - na rohy různých délek, aby se držáky umístily v různých vzdálenostech od zdi.Systém tedy nepřilehne k rovině a ke stropu, stěna nezmokne.

Pokud je systém namontován na strop, lze na ramenou usušit věci - to je výhodné, ale nepraktické s velkým počtem věcí.Můžete si však vybrat jinou možnost, jak zatáhnout za lano na balkon a bez velkého úsilí vybavit systém vlastními rukama.