Umyvadla do kuchyně z porcelánové dlaždice.Všechny klady a zápory

Porcelánové kameniny se tradičně používaly na opláštění podlah, stěn, fasád, někdy se používaly jako schody pro schody nebo dlažbu.Vynikající technické vlastnosti žuly, celá řada barev však doslova přinutila designéry hledat nové oblasti své aplikace.Jedním z výsledků těchto prohlídek bylo umyvadlo, porcelánová kamenina byla pro svou výrobu perfektní.

Obsah

Trochu o kuchyňském dřezu

Je těžké přeceňovathodnota dřezu v kuchyni.Bez něj není možné vařit jídlo, umývat nádobí atd.Proto by umyvadlo mělo být:

  • pevné, vzhled čipů a škrábanců je při dotyku a slabě zasažený nepřijatelný;
  • odolné vůči teplotním extrémům a náhlým změnám;
  • snadno se čistí a dezinfikuje;
  • odolný vůči kyselinám, louhům, tukům a jiným agresivním látkám;
  • šetrný k životnímu prostředí, jakopřichází do styku s potravinami;
  • moderní vzhled a harmonie s interiérem;
  • Nepřiměřujte zbytečnou pozornost a vytvářejte hluk, když voda teče.

Nerezová ocel je běžný dřezový materiál.Splňuje téměř všechny výše uvedené požadavky, lze rozlišit pouze dva body: všechny mají dřezy z nerezové oceli a při proudění vody vydávají hluk.Pro kuchyňské dřezy vyrobené z porcelánového kamene neexistují žádné takové nevýhody.

Porcelánové dlaždice jako materiál pro praní

Jaké keramické žulové kuchyňské dřezy jsou, jakož i příklad toho, jak lze takový dřez integrovat do kuchyňského nábytku, je znázorněno na následující fotografii:

) Porcelánová kamenina zahrnuje pouze přírodní materiály, je bezpečná, trvanlivá, odolná vůči teplotám a chemikáliím.

Velkou výhodou je bohatá paleta barev, která vám umožňuje vybrat barvu, která odpovídá interiéru.Keramická žulová výlevka díky své dostatečně velké tloušťce (až 10 mm) nevyzařuje hluk, když voda teče.

Podobný dřez se vyrábí pomocí stejné technologie jako běžné porcelánové dlaždice, pouze hotová směs se nalije do speciální formy.Po dokončení výrobního cyklu má dřez konečnou podobu a pokračuje v prodeji.Hotové výrobky mají rozmanitý tvar a umožňují vám vybrat tu správnou volbu pro jakoukoli kuchyni.

Existují však i nevýhody takového dřezu vyrobeného z porcelánové kameniny, poznámka pro uživatelské recenze:

  • je třeba s ním zacházet opatrně, nelze jej opravit, s čipy, které jsou důsledkem silných nárazů, nelze opravit;
  • potřebuje důkladnou péči a pravidelné čištění;
  • cokolive tvaru a barvě, žulový dřez - jeho cena je poměrně vysoká.

Nejedná se však o závažné nevýhody, které by odmítly používat takový produkt, cokoli vyžaduje opatrnou manipulaci a péči, a pokud jde o cenu, kvalitní a originální věc nemůže být levná.

Vzhledem k tomu, že vzhledem k vlastnostem materiálu, jako je porcelánová kamenina, bude umyvadlo, které se rozhodnete koupit, zcela zdůvodněnou možností zdobení interiéru kuchyně.

Dřezová a porcelánová kamenina

Z porcelánové kameniny však nelze vyrobit pouze dřezy a kuchyňské dřezy.Designéři stále více považují dřez za nezávislý prvek interiéru, který mu může poskytnout některé zvláštní vlastnosti, zejména v koupelně.Například - na fotografiích výše je umyvadlo, porcelánová kamenina se používá jako materiál pro její výrobu.

S tímto přístupem k dřezu, který je považován za jeden z hlavních prvků interiéru koupelny, se používají všechny druhy tvarů - malé, velké, složité konfigurace a různých barev.A v tomto ohledu poskytuje žula neomezené příležitosti pro realizaci jakéhokoli plánu.

Hlavním požadavkem na tyto dřezy je pravidelně je čistit, nejlépe denně, protožestaré znečištění je mnohem těžší odstranit.Jak vyčistit porcelánový kameninový dřez?Nejdůležitější je nepoužívat abrazivní produkty.Nejlepší je použít komerčně dostupné speciální.Zpravidla obsahujíkyselina chlorovodíková, pro skutečné porcelánové kameniny to nepředstavuje žádné nebezpečí.

Výrobek musí být nanesen na povrch, který potřebuje čištění, namočte několik minut a poté povrch otřete tvrdým, ale ne kovovým kartáčem a důkladně opláchněte dřez tekoucí vodou.

Porcelánové kuchyňské desky

Další relativně novou aplikací je výroba porcelánových kuchyňských desek.Účelem tohoto použití je chránit povrch před mechanickými vlivy, které mohou nastat od nožů, vidliček, plechovek a jiných předmětů umístěných na kuchyňské desce.Žula je díky svým vlastnostem schopna odolat nejen mechanickým, ale i tepelným a chemickým vlivům.

]

Vědci o tomto použití výrobci vyrábějí zejména porcelánové kamenné desky, jejichž cena je srovnatelná s běžnými dlaždicemi.Některé z možných možností pro pracovní desky lze vidět na fotografiích výše.

Toto však není jediná možnost, jak dokončit kuchyňské desky žulou.Porcelánová kamenina pro kutily se často vyrábí.Rektifikovaná porcelánová kamenina je pro takovou práci nejvhodnější.Dobrého výsledku lze dosáhnout, pokud je sousední zeď zakončena porcelánovým kamenem.Jedna z možností této úpravy je uvedena na níže uvedené fotografii.

Možnosti, kterýmimá porcelánovou kameninu, umožňuje její použití jako materiál pro výrobu dřezů, kuchyňských desek a dřezů.Současně je možné získat původní interiér a samotná žula dává prvky dekorace, které jsou pro nás celkem obvyklé, nové vlastnosti a výhody.