Ukázky dlaždic do koupelny, kuchyně: vyberte si to pravé

Obytný prostor, zejména domácí území, by měl být uspořádán co nejpohodlněji.Návrh bytu, zejména koupelny a kuchyně, by proto měl být zpracován s veškerou odpovědností.

Samozřejmě v každém železářství představí vzorky koupelnových dlaždic v bohatém sortimentu, pomohou s výběrem, řeknou a ukážou všem.Ale je nejlepší přijít na tak důležitou akvizici plně vyzbrojenou, konkrétně mít alespoň nějakou představu o typech keramických obkladů.Znalosti o tom, která z odrůd je vhodnější pro stěny a které je lepší použít pro podlahy, vylučují možnost chyby při výběru.

Obsah

Řada typů keramických obkladů pro koupelny a kuchyně

Zatímco dříve byly typy obkladů pro koupelny omezeny na jedno nebo dvě jména, dnes jejich impozantní rozmanitost umožňuje plně demonstrovat designové schopnosti a co nejpřesněji překládat doprožijte své představy o designu koupelny (nebo kuchyně).Nejznámější jsou: cottoforte, majolika (nebo metlakh dlaždice), cotto, slínek, porézní dlaždice, porcelánové dlaždice a mozaika.

Mozaikové dlaždice

Po předložení vzorků keramických dlaždic do koupelny ve stavebnictví mohou prodejci nabídnout mozaiky pro dekorace na stěnu.

Současné mozaikové dlaždice nejsouK získání obrázku je zapotřebí pečlivého „shromažďování“ na povrchu.

Mozaikové kalhoty se lepí v požadovaném pořadí na papír (čelní stranou) nebo se umístí na mřížku (s vnitřkem, který bude připevněn ke zdi), obvykle se uvolní v rolích.Pohodlí při práci s tímto typem dlaždic pro koupelnu je zřejmé - umístění na povrch je dostatečně rychlé.

Majolika nebo dlaždice Metlakh

Historickým rodištěm dlaždic Metlakh je Itálie.A pořád se tam vyrábí majolika.Při studiu vzorků dlaždic do kuchyně byste se měli zajímat o majoliku - je odolná vůči všem druhům „kuchyňských“ negativních vlivů a je odolná, protože podléhá postupu dvojitého vypalování.Povrch je prosklený neprůhledný.Jako jeden ze vzorků keramických obkladů do koupelny je také pozoruhodný.Podšívka může být obložena, není vhodná pro podlahy.Vyrábí se z lomové hlíny, která obsahuje uhličitan, zrna písku a oxidy železa.

Doporučujeme přečíst:

Dlaždice z Cottoforte

Tato keramická dlaždice, jejíž vzory jsou také zajímavé pro použití v kuchyních a koupelnách, je také italského původu.Univerzální podlahy jsou pokryty, ale stěny lze také obkládat.Glazura na povrchu je neprůhledná.

Porcelánové dlaždice

Různé typy keramických dlaždicpro koupelnu jsou velmi odolné, ale nejvyšší sazba patří k porcelánové dlaždici.

Keramické žulové dlaždice se vyrábějí vytlačováním, nikoli zasklením.

Je to ideální příklad obkladů do koupelny - zakrýt podlahu, i když stěny lze také obkládat.Základem tohoto typu dlaždic může být jak barva, tak bílá.

Porézní dlaždice

Velké množství vzorků dlaždic do kuchyně představovalo porézní dlaždice - jejich velikostní sortiment je poměrně velký.Pro povrchovou úpravu podlahy lze použít pouze tehdy, je-li úroveň absorpce vody menší než 10%.Pokud je tento limit vyšší, je lepší použít jej pouze pro obklady stěn.Není příliš vhodný jako jeden z typů keramických obkladů do koupelen - kvůli vysoké propustnosti.Pórovitá dlaždice se získá jediným vypalováním potaženým glazurou.

Slinková dlaždice

Jedním z typů keramických dlaždic jsou slínkové dlaždice, jejichž vzorky lze také studovat v obchodě.Vzhledem k tomu, že mechanická pevnost i hustota slínkových dlaždic je velmi vysoká, je ideální jako typ dlaždic nejen pro koupelnu (zeď, podlaha), ale i pro vážnější předměty, jako jsou bazény.

Toskánská dlaždice

Toskánská dlaždice, druhé jméno cotto, obvykle velké neglazované.Barevné schéma je červené, v různých odstínech.Jeden z těchto typů keramických obkladů pro koupelnu, která se používápouze pro povrchovou úpravu podlahy.

Doporučujeme přečíst:

Pro více vizuální představu o tom, jaké typy obkladů pro koupelny jsou fotografie, jsou uvedeny u každého popisu.

Ukázky různých způsobů pokládky obkladů v koupelně

Rozmanitost počtu druhů keramických obkladů dává podnět „kreativitě bez hranic“, což také usnadňuje skutečnost, že pokládky vzorkůdlaždice v koupelně nejsou omezeny na jednu nebo dvě možnosti.Ve skutečnosti je prostor pro kreativitu velký.

Klasická vertikální a horizontální uspořádání jsou doplněna rozvržením šachovnicového vzoru, koberců, otvorů v kleci, s panely, dlaždicemi různých velikostí, s důrazem na kontrastní zóny atd.

Rozložení keramických obkladů na zdi:

]

Rozložení keramických dlaždic na podlaze:

Keramické dlaždice do kuchyně a koupelny: harmonie je důležitá!

Při studiu vzorků keramických dlaždic v kuchyni je třeba zdůraznit následující body.Příliš světlé odstíny jsou nežádoucí, protože jinak skvrny od postříkání tukem, nevyhnutelné během procesu vaření, vás okamžitě upoutají.Další.Harmonie by měla být ve všem, takže konstrukce stěn by neměla být v rozporuPodlahy, tj. vzorky podlahových dlaždic do kuchyně, by měly být vybírány ve stejných tónech nebo v kontrastních, ale vždy kompatibilních barvách.

Koupelna také vyžaduje zvláštní přístup, musíte okamžitě promyslet obecný koncept její výzdoby.Vzorky koupelnových obkladů prezentovaných ve stavebních prodejnách na základě dostupného sortimentu samozřejmě pomohou určit nejlepší kombinace.A pak harmonie přijde nejen v duši, ale také v domě.

]