Udělejte to sami oprava střechy garáže

Jak opravit garážovou střechu je dobrá otázka ke studiu.Do-it-sami střecha pro garáž není nyní problém, a během jeho konstrukce stojí za to přemýšlet o následné opravy tohoto návrhu.Existuje několik technologií, pomocí kterých je snadné opravit střechu garáže sami.Volba specifické metodiky pro restaurátorské práce závisí na stupni opotřebení střechy, její konstrukci a přímo na typu garáže.

Obsah

Možnosti přípravy a opravy střechy

Výroba garážové střechy rukama je vážný úkol.Jakákoli střešní krytina v průběhu času selhává a vyžaduje opravu.Restaurování střešních nátěrů garáží se v současnosti provádí podle tří hlavních technologií: horký bitumen, měkké materiály, dlaždice nebo profilované plechy.Soukromé garáže jsou nejčastěji pokryty levnými, ale zároveň odolnými materiály - ondulin, pružné dlaždice, profilové podlahy.

Bez ohledu na zvolenou techniku ​​restaurování bude nutné střechu důkladně připravit na opravná opatření: zkontrolovat střechu, stanovit úroveň jejího opotřebení, určit střešní prvky, které je třeba vyměnit.V případech, kdy je starý nátěr stále docela vhodný, lze odstranit pouze problémové oblasti - budou snadno nahrazeny novými, přičemž se výrazně sníží náklady na opravy.

Když byl starý povlak vyroben zstřešní materiál nebo podobný měkký materiál, otoky a praskliny se na něm obvykle objevují v průběhu času.Tyto problémové oblasti je třeba řešit před zahájením oprav.To se děje jednoduše: s dobře naostřeným nožem musíte křížit vadné oblasti napříč, což má za následek ohýbání trojúhelníků a očištění nečistot a prachu z nich.

Když je střecha důkladně vyčištěna a omytá, můžete začít s opravou střechy garáže.

Obnovení střechy garáže horkým bitumenem

Doporučená četba:

Bitumen je v poslední době oblíbeným materiálem, který poskytuje vysoce kvalitní opravy střešních garáží na míru.K provádění oprav pomocí bitumenu budete také potřebovat určitý nástroj: žebřík, nepotřebné kbelík bez děr, rukavice, benzín a palivové dříví, lano, kovový háček, cihly.

Technologie práce je následující:

 • Použitím cihel je pro ohřev postavena pánev a pod ní oheň.
 • Na oheň se umístí kbelík naplněný bitumenem.Zde je nutné počkat, až se materiál stane dostatečně tažným.
 • Kbelík stoupá na střechu pomocí kovového háčku a lana.
 • Vadné části střechy jsou nality výsledným plastovým materiálem.Zde můžete použít dřevěnou desku a dát bitumenovému proudu požadovaný směr.

Těm by měla být věnována zvláštní pozornost při odlévánímísta, která byla speciálně připravena v počáteční fázi.Tyto oblasti je třeba vyplnit zcela.Potom v dešti vlhkost nepronikne garáží přes střechu.

Důležité!Asfalt může zaplnit celou měkkou střechu nebo extrémně poškozené oblasti.

Restaurování střechy garáže pomocí mikrovlákna a střešní krytiny

Zastřešení mnoha domácích řemeslníků bylo již dlouho prováděno pomocí střešní krytiny.Za tímto účelem je zpracována bitumenovým tmelem a umístěna na poškozené oblasti povlaku.Obecně platí, že technologie obnovy střechy pomocí střešní plsti vypadá takto:

 • Kousky materiálu se vyříznou podle daných geometrických parametrů.
 • ​​
 • Tmel se nalije dovnitř otvorů na střeše (povolena je také roztavená pryskyřice).
 • Vadná místa jsou pokryta kousky střešní krytiny.
 • Vyrobená náplast je vyplněna tmelem.
 • Na horní část otvorů, které jsou řezány a ohnuty napříč, je umístěn jiný kus střešní krytiny, která je o něco větší než opravovaná plocha, a tmel se znovu nalije.

Střešní materiál může být aktualizován a celá střecha.K tomu je třeba vyplnit střechu dehtem.Dále je nutné na něj položit plechy střešní krytiny (vyžaduje se překrytí asi 13-15 cm).Je vhodné plnit dehet po částech, aby neměl čas zamrznout a střechu bylo možné snadno opravit.

Někdy se při pokládání na povrch střešního materiálu tvoří bubliny.V tomto případě musí být nůž pomocí nože naříznut a přitlačen co nejtěsněji ke střeše a poténaneste na ně další vrstvu dehtu.

Důležité!Pro maximální ochranu střechy před deštěm se doporučuje pokládat dvě vrstvy střešního materiálu.

Oprava střechy garáže pomocí mikroskopu je ještě snazší.Za to nemusíte kupovat dehet a tmel.Bikrost je položen s plynovým hořákem.Proces vypadá takto:

 • Válí roli materiálu (asi půl metru);
 • Vyhřívaná plynovou jednotkou na vnitřní straně spodního dílu;
 • Vyhřívaný materiál je přitlačován na střechu (zde bude potřeba speciálně připravená hůl ve tvaru písmene T);
 • Dále je třeba postavit se na právě položenou plochu nohama, převrátit roli o půl metru a zopakovat výše uvedené kroky, aby se materiál zahřál a znovu nainstalovat.

Důležité!Všechny následující proužky materiálu musí být položeny s přesahem 7-9 centimetrů.

Náklady na opravu pomocí bicrost jsou znatelně dražší než restaurování střechy střešním materiálem nebo bitumenem.Nicméně, s jeho pomocí, můžete obnovit zastřešení během několika hodin, kromě nákladů na práci bude minimální.

Obnovení tvrdé střešní krytiny

Je velmi důležité vědět, jak zajistit spolehlivou a bezpečnou střechu garáže, a často se k tomu používají tvrdé povlaky.zastřešení.Pokud je garáž shora chráněna kovovou dlaždicí nebo vlnitou deskou, opravte její střechuSíly jsou také docela jednoduché.V tomto případě je obvykle nutné vyměnit jeden poškozený dlaždičový prvek nebo namontovat nový profilovaný list.Ale s úplnou výměnou takové střechy budou náklady na práci i práci mnohem vyšší.

Instalace kovové střechy na střechu se provádí zdola nahoru.Chcete-li jej nainstalovat do garáže vlastníma rukama, použijte univerzální samořezné šrouby se speciálním gumovým těsněním.Taková těsnění mohou být vyrobena samostatně nebo samostatně v železářství.Západky jsou umístěny na horním a dolním okraji dlaždic.S jejich pomocí se instalace produktů překrývá.

Výměna střechy z vlnité lepenky bude obtížnější.Zde musíte zásobit nástroji, jako je stavební páska, kotoučová pila a zařízení pro utahování šroubů z nerezové oceli.Práce se provádí podle následujícího schématu:

 • V horním rohu střechy (můžete si vybrat libovolnou) je namontován profesionální plech.Lepší je začít, jen chytit část trochu šroubem.
 • Dva další výrobky jsou připojeny v sérii.Okraje plechů by se měly shodovat s linií hřebene střechy.
 • Střešní výrobky jsou řádně upevněny.

Důležité!Uprostřed profilovaných listů je optimálně fixován šachovnicový vzor, ​​jejich horní a dolní část - vlnou.

Vybudování dobré střechy je jen polovinou bitvy, je třeba si uvědomit, že každá střecha potřebuje pravidelnou údržbu a obnovu.Nezkušení mistři si mohou myslet, že to mohou udělat jen profesionálové,Pomocí moderních technologií a střešních materiálů však můžete garážovou střechu opravit bez problémů.