Udělejte to sami oprava střechy

V závislosti na druhu materiálu mohou být opravy střech provedeny různými způsoby.Níže jsou uvedeny druhy oprav v závislosti na materiálu použitém k pokládce střech.

Obsah

Oprava cementových pískových nebo keramických dlaždic

Příčinou úniku přírodních dlaždic mohou být praskliny v dlaždicích, které jsou umístěny na převisu střechy.Tyto defekty se nejčastěji objevují během náhlých změn teploty, jakož i v důsledku cementu mezi deskami, který se v průběhu času začíná rozpadat.

Aby se zabránilo trhlinám v důsledku teplotních rozdílů, je třeba posílit střechu, srazit krokve s deskami, které spojují několik nohou krokví.Pokud je problém s cementem, odstraňte starý tmel.Poté nahraďte čerstvým roztokem, míchejte dvě části písku a jednu část vápna, měli byste také přidat lněné vlákno.Mikrotrhliny na dlaždicích jsou potaženy stejným řešením.

Další běžnou příčinou jsou praskliny ve hydroizolační vrstvě mezi lamelami a krokvemi.

V případě těchto škod mohou být opravy provedeny sami v následujícím pořadí:

 1. V opravované oblasti byste měli dlaždice odstranit stěrkou, poté, co jste dříve vjelihorní desky klínů
 2. Dále odstraňte hřebíky, kterými jsou připevněny k krokvům lamel
 3. Vložte pod lamely kus tvrdé lepenky a vystřihněte ji pomocí pilové pily.jejich části přes poškozenou sekci
 4. Poškozenou hydroizolační sekci je třeba oříznout nožem a na její místo je třeba položit mírně větší náplast, namazat střešní lepidlem nebo tmelem
 5. Po změření vzdálenosti mezi lamelami vystřihnout chybějícíkousky.Na lamely by měla být nanesena malá vrstva antiseptika.Instalované lamely musí být přibity k krokvím.V tomto případě je lepší použít antikorozní nehty
 6. Nainstalujte dlaždice na horní část dlaždic.Bude bezpečnější vyměnit staré, které byly poškozeny, za nové
 7. .
 8. Po provedení opravy, aby se dlaždice ochránily před plísní a vlhkostí, by se měla použít speciální bezbarvá syntetická pryskyřičná směs, tato kompozice začne krystalizovat po kontaktu s vodou a vytvářet bariéru proti vlhkosti

Oprava střechy z kovových střech

K netěsnostem těchto střech může dojít v důsledku chyb při instalaci povlaku, uvolnění upevňovacích prvků a mechanického poškození v důsledku odmrazování..Škrábance objevené během kontroly kovové dlaždice by měly být pokryty barvou - to bude chránit před korozí.

Oprava střechy domu s takovým povlakem by měla být provedena utěsněním vzdálenosti mezi okapem a dlaždicí, pod hřebenem a všemi místy netěsnostmi, pomocí silikonového střešního tmelu nebospeciální lepicí pásky.Při použití páječky musíte na všechny průchozí otvory nanést ocelové skvrny, v případě, že je jich mnoho, je lepší vyměnit celý plech.

Obvykle selhávají v důsledku nekvalitních samořezných šroubů, při nichž se gumová podložka může po instalaci střechy rozpadnout do jednoho nebo dvou let.V tomto případě bude vhodnější instalovat nové spojovací prvky z lepších materiálů.

Není-li zastřešecí kolík správně uspořádán, bude nutné provést lepší opravu.U izolovaných šikmých střech i u kovových obkladů je častou příčinou rozpadu použití levných perforovaných polyetylenových fólií, které špatně odstraňují vlhkost z topných těles jako parotěsná zábrana nebo hydroizolace.

Bude bezpečnější nahradit filmy superdifúzní membránou, která je položena přímo na izolaci a chrání ji před možným únikem.Navzdory celé své účinnosti vyžaduje toto opatření odstranění celé střechy, což s sebou nese související náklady a nepříjemnosti.Například je lepší provádět opravy střech v zemi pomocí předchozí metody.

​​

Pro spolehlivou ochranu střechy před prosakováním lze instalovat sněhové zábrany.V zimě budou chránit před sněhem.Během zahřívání začne topná voda odtékat vlnami kovové dlaždice, chrání také před kolapsu ledu a zabraňuje poškození povlaku.

Oprava střech z kovových plechů

Hlavní příčiny úniků střech potažených galvanizovaným železem jsou porušenícelistvost švů (záhyby), upevňují vrstvy nátěru a liší se v důsledku mechanického poškození a koroze.

Doporučujeme si přečíst:
]

Nejčastěji se likvidují následovně:

 1. Nejprve očistí poškozené plechy kovovým kartáčem.
 2. Náplast je vyříznuta ze stejného materiálu, o deset centimetrů více než plocha s poškozením.
 3. Náplast je potažena tavidlem a také místa s poškozením (používá se slitina olova se zinkem nebo slitiny s kadmiem) a náplast je připájena k povrchu střechy pomocí silné páječky.
 4. Přebytečná pájka se po ochlazení odstraní souborem.
 5. Po dokončení opravy by měla být střecha pokryta barvou.
 6. Pokud došlo k významnému poškození, vyměňte všechny poškozené listy za nové.

Oprava střech pokrytých břidlicí

Oprava střechy střech s břidlicovým povlakem je poměrně jednoduchá.Ale pohybovat se po takovém povrchu by mělo být velmi opatrné, protožetento materiál je docela křehký.Z důvodu bezpečnosti by měl být použit speciální žebříkový žebřík, který rovnoměrně rozděluje hmotnost osoby na povrch nátěru.

]

Břidlicová střecha se opravuje, obvykle opravou drobných trhlin a štěpků.K tomu se nejlépe hodí cementová malta sestávající z 1 dílu cementu (podle hmotnosti) smíchaného se 2 díly jemného písku.Také se někdy používáopravte lepicí pásky na bázi butylové pryže.

Poškozená oblast se otře bavlněným hadříkem a předem navlhčí benzínem nebo benzínem.Odstraňte ochranný papír z pásky a nalepte větší kus (asi 3 nebo 5 cm) na trhlinu.Tyto pásky jsou na povrchu potaženy speciálním materiálem, který jim umožňuje malovat v požadované barvě.

Aby ocelové hřebíky, které upevňují břidlicové plechy, byly odolné proti vlhkosti, musí být potaženy lakem, lze také použít olejovou barvu.Důležitý tip: ze střechy takového materiálu by odpadky nebo sníh neměly být čištěny lopatou ze stromu, nemluvě o kovové lopatce.Musíte použít koště nebo měkký kartáč.

námrazy střechy vedou nejen k úniku, ale také k řadě dalších problémů, jako je poškozená fasáda, ničení okapů a nebezpečné rampouchy.Odstranění ledu pomocí lopat nebo páčidel je velmi riskantní a časově náročné a může ohrozit integritu povlaku.Může pomoci systém ochrany proti námraze.Bohužel většina majitelů domů si tento systém vybavuje, až když se jejich střecha začne snižovat pod váhou.

Čas na opravy střech pro kutily

Dnešní technologie umožňují opravy střech pro kutily v kteroukoli roční dobu (pod markýzou), ale je lepší provádět opravy za teplaa období sucha, v takovém čase povětrnostní podmínky neovlivňují pevnost materiálů.NejvíceNejlepší čas na opravu střechy je časný podzim nebo jaro, kdy si můžete vybrat suché a teplé, ale ne horké počasí.

Užitečné tipy

Pozor!Pokud úplně vyměníte střešní koláč, možná budete potřebovat další vyztužení celé struktury (nahrazení shnilých přepravek, ošetření dřevěných krokví antiseptikem a další) a navíc výměna větracích mřížek je provzdušňovač.Oprava střechy střešním materiálem je také osvědčeným nástrojem, který se používá k hydroizolaci.

Vodoodpudivé materiály, které odolávají vlhkosti způsobené náhodným únikem.Odpuzují vodu, která se valí bez zastavení.Pro ochranu před velkými netěsnostmi je třeba použít hydrobarrier a superdifúzní membránu, která je položí na izolaci.

Při dlouhodobém vystavení vlhkosti začíná jakýkoli materiál používaný pro tepelnou izolaci navlhnout a smrštit se.Můžete ji usušit tím, že ji držíte ve větru a na slunci.Pokud se však z čedičových nebo skleněných izolačních látek, které váží tento materiál, promývá vlhkost, začne ztrácet všechny své vlastnosti tepelného stínění.Takový materiál by měl být nahrazen novým, nemá smysl jej dále používat.

Pokud se v místech údolí objeví netěsnosti, musí být jejich zařízení zkontrolováno z hlediska správnosti.Při opravách, otevření a prohlídce střechy můžete také nainstalovat okapy.