Udělejte si zasklení balkonů.Řešíme problémy efektivně

Pokud jasně definujete, čeho je třeba dosáhnout, pak už neexistují takové výmluvy jako „nepochopitelné“, „nemožné“ nebo nemůžu.V každém podnikání, tam jsou fáze, které je třeba projít k vyřešení cíle.Protože jste se rozhodli prosklení balkonu vlastními silami, pro účinnou a plodnou práci je nutné vypracovat podrobný postupný plán implementace.A musíte začít plán s přípravnou fází.

Obsah

Přípravná fáze.Neomezujte se na výběr

Před zahájením procesu zasklení je nutné odpovědět na věčnou otázku, která v souvislosti s tímto procesem bude znít jako „Co dělat?“.V současné době je výběr stavebních materiálů tak široký a rozmanitý, že problém nebude snadné vyřešit.Pokusíme se usnadnit váš úkol a nabídneme několik způsobů, jak zasklit balkon vlastníma rukama.Z existujících typů (běžného, ​​euro a kombinovaného) zasklení je pro jeho nezávislé provedení lepší se zaměřit na obvyklý nebo kombinovaný typ.Zasklení balkonu udělejte sami, fotografie, které jsou uvedeny níže, jasně ukazují různé typy zasklení.

Vezměte na vědomí!Eurosklení, které vyžaduje kompletní demontáž stávající konstrukce balkonu a /nebo lodžie, může být provedeno pouze po profesionálních výpočtech únosnosti dolních a horních profilů a instalace panelůzasklení a kontrolní mechanismy vyžadují profesionální dovednost.

Bezrámové zasklení vlastníma rukama lze provést, pokud se vám líbí pouze tato možnost.Jste si jisti, že vy sami můžete takové výpočty správně provádět?Lze je objednat od odborníků.

Obvyklý a kombinovaný typ zasklení má své vlastní vlastnosti.Rozhodněte se, který materiál vyhovuje stylu vašeho balkonu.Nejběžnějším typem zasklení je rám se sklem vloženým do něj.Rámy mohou být vyrobeny ze dřeva nebo plastu.Vzhled a provedení rámu lze objednat nebo samostatně namontovat samostatně.Oba materiály jsou ideální pro zasklení lodžií.Každý z těchto materiálů má své nevýhody a výhody.Ekologické dřevo nebo praktický plast?Volbu ovlivňují právě tyto vlastnosti.Pojďme si vybrat dřevo.

Nejbezpečnější, krásně ušlechtilý přírodní materiál je jen poklad pro lidi, kteří mohou samostatně provádět zasklení balkonů /lodžií.

Doporučená četba:

Fáze výzkumu a vývoje

Proces zasklení se nezačne rozvíjet, dokud nevyvinete minimální potřebný náčrt budoucí struktury.Střízlivě posoudit své schopnosti a přenést své myšlenky na papír.Měřicí práce pečlivě provádějte.

Vytvořte obecný plánbalkon, označující velikost zasklení.Uveďte v plánu umístění instalace rámů.Zasklení balkonu může vyžadovat další práce:

  • demontáž stávajících konstrukcí;
  • zesílení nosných konstrukcí a podlahových desek;
  • hydroizolace a tepelná izolace balkonu;
  • dokončovací a jiné práce.

Udělejte úplný seznam prací a seznam nezbytných materiálů.To pomůže ušetřit čas a slušné množství peněz ve fázi nákupu.Každý ví, že nákup sypkých materiálů je levnější.Zásoby na nezbytné a speciální nástroje.Fáze výzkumu a vývoje musí být dokončena obecným odhadem, ve kterém by mělo být uvedeno celkové množství materiálu a jejich odhadované náklady.Po dokončení fáze myšlenkového procesu pokračujte v akci.Dalším krokem je instalace balkonového zasklívacího systému vlastníma rukama.

Několik konkrétních tipů pro organizaci výrobní fáze

Zasklení balkonu, které si můžete prohlédnout, kliknutím na odkaz obsahuje tipy, které vám pomohou při instalaci systémuzasklení.

Před zahájením instalace zasklení lodžie dřevěnými rámy připravte potřebný materiál.Pro konstrukci krabičky budete potřebovat dřevěný nosník o velikosti nejméně 50x50 mm, který bude základem pro instalaci rámů.Dřevo předem ošetřte ochranným prostředkem.

Konstrukce krabice je jednoduchá, představujespodní nosník upevněný na úrovni zábradlí.Horní nosník je připevněn pomocí konzol ke stropu.Boční paprsek, připevněný k bočním povrchům.Podle náčrtu kresby začneme instalovat vertikální stojany, přesně pod šířku zasklívacích rámů.Pro tyto účely je vhodný menší paprsek.

Nezapomeňte připevnit galvanizovaný zorník na okraj spodního nosníku z vnějšku.

Tato užitečná maličkost ochrání balkon před nadměrnou vlhkostí.Vodotěsný box, otvory zakryjte pěnou.

Prosklené rámy jsou připraveny.Vysoce kvalitní dřevěné rámy ošetřené ochrannou kompozicí si po dlouhou dobu zachovají svůj slušný vzhled.Začneme proces upevňování rámečků pomocí brýlí k krabici.Namontujeme rám, připevníme ho na boční, horní a spodní dřevo pomocí běžných šroubů.Mezi rámem a paprskem nebudou žádné velké mezery, protože jste provedli důkladná měření.Klouby jsou uzavřeny prolamovanou kolejnicí.Práce je hotová, výsledek si můžete vychutnat.

Závěrečná fáze

Celá řada prací na zasklení balkonu vlastními rukama se blíží k dokončení.Zesílili jsme neglazovanou část balkonu /lodžie.Je zde také spousta možností.Pořadí prací lze provádět podle výše uvedených fází.Rámy a dřevěné bedny jsou lakované nebo malované.

Zlepšení vzhledu zaskleného balkonu pomocí malých užitečných věcí ve forměkrásné záclony nebo žaluzie.Oddělená místnost je uzavřená před větrem, hlukem, deštěm a sněhem a je připravena k použití.Nejcennější věc je, že proces zasklení balkonu děláte sami.