Účinný prostředek v boji proti škůdcům a chorobám rostlin za cent

Manganan draselný se široce používá jako účinné antiseptikum.Používají ho lékaři i běžní lidé.Ale ne každý ví, že mangan produkuje dobré hnojivo.Odstraňuje nedostatek stopových prvků v půdě, zlepšuje výživu zahradních rostlin.

Obsah

Jak je manganistan draselný užitečný pro rostliny?

V zahradě se manganistan draselný používá k řešení následujících problémů:

 1. Antiseptické zpracování půdy.
 2. Ochrana zahradnických plodin před chorobami.
 3. Řízení škůdců.
 4. Výživa rostlin s manganem a draslíkem.

Jak může manganistan draselný poškodit zahradu?

S roztokem manganistanu draselného zahradníci pěstují půdu před výsadbou sazenic.Musíte však zalévat slabým roztokem manganistanu draselného.Slabost složení je dána typem půdy v určité zahradě (kyselá, alkalická, neutrální).

Pokud jste to přeháněli manganistanem draselným, začne degradace půdy.

Mnoho z prospěšných bakterií, které obsahuje, zemře pod vlivem roztoku.Některé užitečné stopové prvky budou reagovat s permanganátem.

Struktura půdy se změní, výměna vody a plynu se výrazně zhorší.A s opakovaným zavlažováním zahrady silným řešením dosáhne koncentrace draslíku a hořčíku v zemitoxické hodnoty, a to zničí celou plodinu.

Použití manganistanu draselného proti škůdcům v zahradě

Většina zahradních kořenových plodin (řepa, brambory, mrkev) je ovlivněna drátěnými červy.Toto je larva louskáčka.Kontrola škůdců se skládá ze dvou fází:

 • ošetření osiva před výsadbou;
 • zalévání půdy roztokem po vzejití.

Složení se připravuje takto: 5 g manganistanu draselného se zředí v 10 litrech teplé vody.Semena kořenových plodin a bramborových hlíz jsou namočeny ve výše uvedeném roztoku po dobu 1 hodiny.To se provádí nejméně den před přistáním.A když kořenové plodiny vylíhnou, ale dosud nekvetly, provádí se zalévání pod kořenem.

Znalecký posudek
Lidia Ponomarenko
Zkušený zahradník, zahradník a květinářství.
Složení pomáhá úspěšně bojovat nejen s drátěnými červy, ale také s cibulovými a zelnými mouchami.V tomto případě se však rostliny stříkají ze stříkací pistole a nezavlažují se.

Používáte manganistan draselný ke kontrole škůdců?
 • ]
Výsledky
Načítání ...

Používání roztoku ve skleníku

Sekvence dezinfekce ve skleníku je následující:

 • 4 gramy manganistanu draselného se zředí v 10 litrech horké vody.Výsledné složenízalévání půdy ve skleníku.Zpracování se provádí jednou.
 • Polykarbonátový skleník je zevnitř důkladně otřen roztokem.K tomu se používá běžná kuchyňská houba.Zvláštní pozornost by měla být věnována kovovému rámu.

Reprodukce škůdců a patogenů začíná přesně za svými deskami.Je proto nutné zajistit, aby kompozice pro rám spadala pod polykarbonát.Pro vyřešení tohoto problému je lepší použít stříkací pistoli.

Recepty s manganistanem draselným

Zde jsou některé recepty užitečné pro každého zahradníka:

 • Nazničit černou nohu , 5 gramů manganistanu draselného se rozpustí v 11 litrech vroucí vody.Když se směs zcela ochladí, měly by zalévat sazenice a každý klíček se zalévá přesně pod kořen.
 • Chcete-liodstranit šedou hnilobuz jahod nebo malin, musíte naředit 2 lžičky manganistanu draselného v 10 litrech studené vody.Rostliny i půda pod nimi se postříkají roztokem.To se provádí před rozkvětem rostlin.Pokud hniloba neodezní, provede se v létě sekundární ošetření, ale dříve, než se objeví bobule.
 • Receptura proti plísni- 3 g manganistanu draselného na 9 litrů vody.Kompozice je postřikována oběma rostlinami a zemí pod nimi.Pokud je skleník zasažen rosou, je také pečlivě ošetřen roztokem.Postup se provádí třikrát ročně.
 • V bojis plísní se manganistan draselný používá v kombinaci s česnekem.100 g česneku se posouvá mlýnkem na maso naplněným sklenicí studené vody.Kompozice se infuzuje po dobu jednoho dne, pak se filtruje přes gázu.K výsledné kapalině se přidá 1 g manganistanu draselného.Výsledný koncentrát se zředí v 10 litrech teplé vody, promíchá se.Rostliny zasažené pozdní plísní se stříkají roztokem každých 10 dnů, dokud nemoc zcela nezmizí.

Rozsah manganistanu draselného v zahradě je velmi široký.Toto je hnojivo, insekticid a lék.Hlavní věc není přehánět, protože jakýkoli lék se může snadno otrávit.

Upraveno .Existuje mnoho informací o výhodách manganistanu draselného, ​​ale ve videu je také uveden opačný názor.