Účinné způsoby, jak snížit teplotu ve skleníku, aby nedošlo k přehřátí plodiny

Klíčem k získání slušné plodiny je udržení optimální teplotní rovnováhy uvnitř skleníku.Pokud však v období jarního zahřívání je problémem zvýšení teploty, je třeba v červencovém žáru snížit indikátory tak, aby rostliny prostě nevyhořely.

Obsah

Proč je důležité udržovat teplotní rovnováhu

Z konstrukčního hlediska je skleníkem vyrobeným z jakéhokoli materiálu termoska.Zelené výsadby uvnitř jsou pohodlné, ale pouze do určitého bodu - kolísání vlhkosti a tepla mohou způsobit nepříjemné deformace rostlin, vývoj nemocí.

Nadměrná vlhkost způsobí hnilobu kořenů a nedostatek ventilace narušuje výměnu vzduchu - rostliny nepřijímají kyslík.Optimální teplota ve skleníku je +22 ° C ... + 26 ° C během dne a do +15 ° C v noci.

Přítomnost větracích otvorů ve spodní části skleníku situaci nezachrání.Teplý vzduch a kondenzát se usadí na vrcholcích rostlin a na střeše.Větrání spodní části vede k vyschnutí půdy, ochlazení kořenového systému.Vyhnutí se problémům pomůže rozbít okenní tabule nebo uspořádat vyjímatelné panely v horní části konstrukce.

Kolik skleníků máte v zemi?
Výsledky
Plnění ...

Hlavním nebezpečím přehřátí vzduchu je sterilizace pylu.Ke ztrátě opylovacích vlastností pylu stačí zahřát na +35 C. Hladina je dosažena při vnější teplotě +25 ° C za předpokladu, že je skleník pevně uzavřen.Ukazuje se, že by se mělo vzduchem ohřívat venku z +20 ° C.
Znalecký posudek
Elena Pchelkina
) Odborník v oblasti zahradnictví
Pro výsadbu plodin je nezbytné zvážit teplotu ve skleníku.Lilek a paprika jsou pohodlné při +28 ° C, rajčata začínají bolet, když se zvýší z +24 ° C.

Způsoby, jak pomoci snížit teplo ve skleníku

Zahradníci vědíže první věcí ráno je otevření dveří do skleníku pro ventilaci.V žáru toho nestačí, což znamená, že se musíte předem starat o tom, jak ochladit teplotu vzduchu ve skleníku.Zde je několik jednoduchých a účinných způsobů, jak problém vyřešit.

Vodní sud

Horký vzduch odvádí vlhkost z půdy a rostlin.Běžný vodní válec vyřeší dva problémy - zvlhčí vzduch a sníží teplotu ve skleníku.Do horka je lepší dát jednu nádrž, ale několik, umístit je po obvodu nebo na postele.

Zahradníci místo velkého sudu používají kompaktní kontejnery - plastové lahve, plechovky.Z lahví musíte odříznout úzkou část a nalít studenou vodu,obnovování objemu každý den.

Pokud se používají velké kontejnery, lze pro zavlažování použít usazenou teplou tekutinu.

Použití krycího materiálu

Aby se zabránilo spálení slunečních paprsků spálením rostlin, je skleník na jižní straně pokryt spanbondem, pytlovinou nebo membránami.Lze použít reflexní síť - je to pohodlný a odolný materiál, který vydrží po mnoho let.

Pokud se teplo nemyslí, že by odeznělo, je praktické okamžitě vyrobit rám s napnutým okem a nahradit konstrukci jižní stěnou skleníku.Tím je vyřešen problém přehřátí přistání.

Při zakrytí skleníku pytlovinou nebo jiným materiálem nesmí být zapomenut přístup světla.Nedoporučuje se úplně zakrýt strukturu látkou.

Malování skleníku

Křída, jíl, vápno vodou - vše, co je po ruce, udělá tady.Křída nebo vápníkové vápno zředěné vodou do konzistence mléka, bělící skleník na jižní straně.Metoda je vhodná pouze pro sklo, plexisklo, polykarbonát, křída se na filmu nedrží.

Doporučujeme si přečíst:

Pro filmové skleníky nebo membránové povlaky je praktické brát jíl nebo jíl vápnem.Aplikujte směs ne štětcem, ale stříkací pistolí (stříkací pistolí).

Výsadba révy

Aby se zabránilo růstu teploty ve skleníku, měly by být vinné révy vysazeny mimo jižní stěnu.PřirozenéOchrana řeší dva problémy - nedovoluje přehřívání vzduchu uvnitř a zdobí skleník.Není nutné zakrývat celý skleník vinnou révou, aby uvnitř kultur chybělo světlo.

Zkušení zahradníci pěstují révu na jižní straně skleníku, přičemž dříve postavili rám na vrchol struktury.V horkých měsících může být jižní stěna odstraněna, takže zůstane pouze ochrana před žaluziemi.Rostliny budou chráněny před sluncem, ale získají přístup ke vzduchu a dostatku světla.

Nucené větrání

Instalace ventilátorů pomůže ve zvláště horkých dnech rychle snížit teplotu vzduchu ve skleníku.Zařízení musí být namontována v horní části konstrukce, instalace níže ochlazuje kořeny - to je pro rostliny nebezpečné.

A co pěstujete ve skleníku ve venkovském domě?
Výsledky
Načítání ...

Výkon a počet ventilátorů se počítají podle velikosti skleníku.Metoda je efektivní, ale pokud je návrh daleko od domova, budete muset dráty vytáhnout.

Ráno zalévání pod kořenem pomáhá rajčatům.Měl by být zaléván studenou vodou, aniž by zamrzl.Pak musí být skleník odvětrán a při extrémním teplu postříkejte kulturu slabým roztokem zinečnaté soli.