U těchto nemocí není možné jíst meruňky!

Léto je obdobím nejchutnějších plodů, ale bez ohledu na to, jak moc se chcete potěšit šťavnatými meruňkami, ne všechny produkty jsou užitečné.Odborníci na výživu identifikovali seznam nemocí, u nichž může zlaté plody způsobit zhoršení a rozvoj mnoha dalších příznaků.

Obsah

Meruňková jádra: vynikající,ale škodlivé?

Nebezpečí meruňkových jader s vysokým obsahem amygdalinu.Jakmile je v zažívacím traktu, je látka přeměněna na kyselinu kyanovodíkovou, a to je nejsilnější jed, ze kterého prakticky nedochází ke spasení.Ve skutečnosti je to stejný kyanid, což vede k rychlé, téměř okamžité smrti.Z několika jader se nic nestane, ale velká dávka může být fatální.Navíc i 10 až 12 jader způsobuje otravu, jejíž příznaky jsou:

  • bolest v krku;
  • nevolnost;
  • slabost;
  • bolest hlavy;
  • křeče;
  • zvracení.

To jsou známky střední závažnosti vedoucí ke ztrátě vědomí, bezvědomí nebo smrti.

Je velmi nebezpečné dávat dětem meruňková jádra.Neformované tělo je mnohem náchylnější k otravě než dospělý, obvykle zdravý člověk.A nyní o nemocech, ve kterých jsou meruňky zakázány.

Doporučujeme si přečíst:
]

Cukrovka

Některé odrůdy obsahují až 80% cukru, což představuje přímé nebezpečí pro diabetiky a lidi szhoršený metabolismus.

Onemocnění štítné žlázy, jater a gastrointestinálního traktu

Snížená funkce štítné žlázy, hepatitida - patologie, při nichž se karoten neabsorbuje.A to je více než dost v meruňkách.Proto je lepší se omezit na ovoce a nahradit ho čistým vitaminem A.

Ovoce je škodlivé při gastritidě s vysokou kyselostí, žaludečními vředy a dvanáctníkovými vředy.Jde opět o karoten, cukr a další prvky.

Ovoce se přijímá s mimořádnou opatrností pro onemocnění jater, pankreatitidu.Pokud chcete jíst meruňky, vezměte sušené ovoce.V nich je spousta vitamínů a výhod a zdraví bude mnohem méně škodlivé.

Video o výhodách a škodách meruněk

Dva protichůdné názory na meruňková jádra