Typy a fotografie sádrokartonových podhledů

GKL listy - materiál je praktický, pohodlný a levný.S pomocí listových výrobků je možné stavět rámy pro nástěnné panely a opláštit libovolné struktury, vyrovnat rovinu základny, vytvářet jednoduché, vícevrstvé struktury.Jde o to, jaké typy stropů pro sádrokartonové desky jsou nalezeny, mluvme dnes.Budeme diskutovat o konstrukčních a provozních vlastnostech formulářů, které majiteli pomohou při výběru správného návrhu letadla pro jeho byt nebo dům.

Obsah

Jednostupňové stropy pro sádrokartony[[PDN 23]

Pokud vezmeme v úvahu fotografii odrůd sádrokartonových stropů, pak jsou jednostupňové struktury prakticky nerozeznatelné od napnutých, obílených nebo obarvených povrchů.Dokonale ploché pláty sádrové omítky napodobují drahý dekor, ale zároveň jsou levné a jsou bez problémů vybaveny vlastníma rukama.

Systém se skládá z:

 • rám vyrobený z kovového profilu, dřevěný nosník připevněný kzáklad;
 • plechové prvky, které jsou k rámu připevněny samořeznými šrouby, lepidlem;
 • příslušenství.

S nezbytnou rovnoměrností základny mohou být desky GKL namontovány bez rámu, což usnadňuje práci.Tato konstrukce může být jak nezávislým povrchem, tak základem pro fixaci dalších povrchových materiálů.Hlavním účelem plochého listu je skrýt vadyzákladní nadace, inženýrské komunikace.Pod plachty jsou šity role tepelné izolace, membránová parozábrana.

Seznam výhod zahrnuje:

 1. Minimální snížení výšky.Tato nemovitost vysvětluje širokou popularitu struktur v místnostech s nízkými stěnami, malými rozměry.
 2. Snadná instalace.Domácí mistr zvládne práci bez zkušeností a složitých nástrojů.
 3. Utajování povrchových vad, komunikace.Přepravka je hozena na velikost největšího rozdílu výšky, což znamená, že konečný povrch bude v každém případě dokonale plochý.
 4. Zvyšování tepelné a zvukové izolace.Pod GCR můžete umístit veškeré materiály potřebné k vytvoření pohodlných životních podmínek.
 5. Povrch roviny je zdoben jakýmkoli způsobem.Je snadné přilepit tapetu na kabelový strop, je natřený, plátno je vytaženo a přilepeno dlaždicemi.

Další výhodou je výhoda umístění osvětlení.Zde lze rychle a snadno namontovat namontovaná, skrytá a vestavěná světla.

Víceúrovňové stropy GKL

Jedná se o rozmanitější konstrukce sestávající z několika úrovní různých výšek, linearity.Pokud jde o rozsah systémů - je neobvykle široký.Stropy 2 nebo více úrovní budou vhodné v každé místnosti bytu, domu, kanceláře, veřejných a průmyslových prostor.Existuje však důležitá nuance - takové formy snižují výšku místnosti, takže nejsou vhodné pro místnosti s nízkými stěnami.

Technologický princip jedna -celý víceúrovňový systém je namontován na jednoúrovňovém rámu.Mohou to být vrstvy s menším průměrem, plochou, křivočarými strukturami.Formy jsou také vhodné pro obklady, potahování tkaninami, filmy, instalaci osvětlovacích zařízení.

Plusy formátovacích systémů:

 • variabilita designu;
 • odvolání navenek;
 • vizuální zónování prostor;
 • možnost obložení jakýmkoli materiálem;
 • Utajování stavebních konstrukcí, jako jsou nosníky, příčky, inženýrské systémy.

Na konstrukční výhody se odkazuje také na rozmanitost vytvořených forem.Pojďme se blíže podívat na typy dvouúrovňových sádrokartonových stropů.

Stropní rámy

Takové systémy jsou dobře namontovány v obývacích pokojích.Představující strukturu ze spodní úrovně, která se nachází po obvodu stěny místnosti a horní rám, umístěný ve středu místnosti, může být systém rovný, zakřivený, doplněný vestavěnými světly, diodami.Podívejte se na rámové pohledy na sádrokartonové stropy v obývacím pokoji na fotografii v časopisech - jsou to estetické formy, které dodávají místnosti teplo a útulnost.

Kromě toho, pokud je spodní úroveň doplněna policí pro LED diody, se výška stěnových panelů vizuálně zvyšuje, obvodová zóna v rovině je silněji osvětlena a přechody stěn ke stropu jsou jemně zvýrazněny.Ukázalo se, že je velmi efektivnínedráždivé, měkké a rozptýlené osvětlení.Soubor můžete doplnit centrálním lustrem, který bude sloužit jako designový přízvuk.

Diagonální stropy

Sofistikovanější a sofistikovanější verze, ale také mající základnu z jednoúrovňového rámu.Pak je uspořádána druhá úroveň, a to pouze na jedné straně místnosti s očekáváním, že výšková linie je umístěna šikmo.Po zobrazení diagonálních pohledů na sádrokartonové stropy na fotografii v hale si uživatel okamžitě všimne krásy a funkčnosti systému.

Přechodová čára může být křivka, přímka, kulatá čára, což znamená, že můžete místnost zónovat podle svých představ.Jakékoli stavební trámy, pomůcky, osvětlovací zařízení jsou pohodlně skryty v rámu.Rovněž diagonální formát - široké možnosti designu: víceúrovňový strop v místnostech je darem pro "studia", "loftof".Například kuchyňský kout může být dodatečně osvětlen skrytými světly a v jídelně lze LED diodami natáhnout pro měkké osvětlení.Stínujte přechod do spacího prostoru pomocí bodových světel a v obývacím pokoji vytvořte vícebarevnou pásku nebo uspořádejte vnější osvětlení.

Důležité!Takové stropní konstrukce zabírají mnoho výšek, takže musí být provedeny v místnostech se stěnami o výšce 3 m.

Stropy zóny

Toto jsou struktury, které zdůrazňují avizuálně zvýrazněte konkrétní část místnosti.Druhá vrstva, namontovaná na první, může mít jakýkoli tvar: kulatý, výklenek, klenutý, trojúhelníkový - vše, co fantasy říká.Neexistují žádná přísná pravidla, kromě jednoho - výška stropů by měla být od 3 m.

Pokud jde o osvětlení, je namontováno jak ve spodní, tak v horní úrovni.Ve spodním bodě, v horní - LED.Můžete zdůraznit nejen velkou plochu kuchyně, ale například postel, pracovní plochu, hru, relaxaci, barový pult nebo pódium.Pro větší expresivitu jsou stropy zakončeny materiály používajícími různé textury, textury a barevná schémata.

Složité typy sádrokartonových podhledů

S ohledem na složité typy sádrokartonových podhledů na fotografii si uživatel všimne jedné podobnosti - struktury jsou založeny také na jedné úrovni, ale zároveň komplikujíčáry, tvary, textury.Může to být kombinace vzorů, kombinace různých povrchových materiálů.Zvláštní místo v těchto stropech je osvětlení.Správně vybrané příslušenství a instalační body (zóny) vysvětlují vizuální efekty, například stoupající stropy.

Takové konstrukce jsou zpravidla nemožné pro nezávislé provedení, jsou vyvíjeny jednotlivě a vyžadují speciální nástroje a rozsáhlé zkušenosti.Budeme rozumět několika nejoblíbenějším typům.

Figurované stropy

Základna je jednoúrovňový strop, na kterém je vytvořen další rám, zobrazujícígeometrický tvar, vzor, ​​vzor.Může to být kombinace vzorů, doplněných svítidly.Zde je zapotřebí lamp, aby se zdůraznil formát obrázku.Nejčastěji se LED pásek chová jako osvětlení - je to praktické a prakticky nezabírá žádný prostor.Horní rám je však doplněn bodovými světly, ale může být namontován centrální lustr, takže paprsky světla dopadají na vzorovaný ornament.

Abstraktní stropy

Jsou to kudrnaté variace s kombinací různých ozdob nebo abstrakcí: půlkruh, koule, spirála atd.Doplněno nejen osvětlením, ale také řadou texturních návrhů.Může to být plátno, film, tapeta, tisk fotografií.Zvláště důležité je dodržovat harmonii kombinace a uspořádat výškové rozdíly, pouze v tomto případě budou abstraktní stropy vypadat neobvykle a atraktivně.

Stoupající stropy GKL

Uspořádání struktury dává místnosti neobvyklý vzhled: vymývá se hranice přechodu stěn ke stropu a vytvoří se pocit nekonečna nástěnných panelů, které se rozprostírají na výšku.To vše se provádí pomocí podsvícení.Do spodního rámu je zabudováno obvodové osvětlení.A vzhledem k tomu, že konstrukce zabírá téměř celou plochu stropu, světlo dopadá rozptýleno, ale zároveň.Paprsek směřující nahoru zakrývá přechod, což způsobuje vzestupnou rovinu.